Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Харківської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Харківської області \ ЗВО (ВНЗ) Харківської області та їх рейтинг \ 41. Житлово-комунальний технікум Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова, ЖКТ ХНУМГ ім. О. М. Бекетова

Житлово-комунальний технікум Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова, ЖКТ ХНУМГ ім. О. М. Бекетова

« Назад

Житлово-комунальний технікум Харківського національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова (ЖКТ ХНУМГ ім. О. М. Бекетова) — це ВНЗ, державного зразка із статусом - І рівень акредитації, що становить собою структурну одиницю Харківського національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова, знаходиться у Харкові.

Житлово-комунальний технікум Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова, ЖКТ ХНУМГ ім. О. М. Бекетова

Контакти Житлово-комунального технікуму Харківського національного університету міського господарства імені Бекетова (ЖКТ ХНУМГ ім. О. М. Бекетова)

Адреса: 61033 м. Харків, вул. Шевченка, 233а.

Телефон: +38 (057) 7041092, +38 (057) 7041094.

E-mail: jkt45@mail.ru.

Факс: +38 (057) 7041097.

Сайт: http://gkt.kname.edu.ua.

ЖКТ ХНУМГ ім. О. М. Бекетова

Історія Житлово-комунального технікуму Харківського національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова

Першу професійну школу декоративного садівництва та деревництва було відкрито на просторах ботанічного саду Українського інституту прикладної ботаніки. Професійна школа проводила навчання для кваліфікованих робітників, які могли облаштовувати парки, квітники, снігозахисні та полезахисні посадки.

За потребою в 1930 році професійну школу реорганізовують у садово-декоративний технікум, і вже наступного року перші випускники-спеціалісти здобули дипломи.

У 1940 році технікум відокремлюється у незалежний навчальний заклад ‒ Харківській технікум зеленого будівництва. Технікум проводив підготовку спеціалістів за спеціальностями «Озеленення населених пунктів й міста» спочатку на денному відділенні, а в 1960 році було відкрито заочне відділення. Потім було започатковано нові спеціальності: готельне господарство, планування на житлово-комунальних підприємствах, бухгалтерський облік, промислове квітництво.

У квітні 1989 року заклад вже став існувати із сучасною назвою Житлово-комунальний технікум, а вже в 1997 року ‒ структурною одиницею Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова.

Житлово-комунальний технікум Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова, ЖКТ ХНУМГ ім. О. М. Бекетова

Структура ЖКТ ХНУМГ ім. О. М. Бекетова

У технікумі налічують такі структури: навчальні корпуси, лабораторії дендрології та готельного господарства, бібліотека з великою читальною залою і 2 гуртожитки, в якому можуть проживати 400 студентів.

Нинішня матеріально-технічна основа технікуму розташовується більше ніж на 6 гектарах площі, де знаходяться головний та другорядний навчальні корпуси з новим комп’ютерним устаткуванням, медичний пункт, їдальня, музей історії технікуму й спортивний комплекс.

В честь 75-річчя ЖКТ ХНУМГ ім. О. М. Бекетова на території було засновано дендропарк.

Тепер лабораторія дендрології Житлово-комунального технікуму – це навчально-виробнича основа технікуму, що пов'язує навчання промислового квітництва й виробничою працею теперішній спеціалістів зеленого будівництва.

Іншим підрозділом є лабораторія готельного господарства (ЛГГ), вона застосовується для здобуття практичних та теоретичних знань, які студенти спеціальності "Готельне обслуговування" здобудуть під час занять у технікумі. Вдало працює навчальна лабораторія готельного господарства, де вони можуть відчути себе реальними покоївками, адміністраторами та менеджерами. ЛГГ працює на постійні основі, першочерговими відвідувачами є слухачі й студенти ВУЗів.

Житлово-комунальний технікум Харківського національного університету міського господарства імені О. М. Бекетова

Спеціальності Житлово-комунального технікуму Харківського національного університету міського господарства ім. О. М. Бекетова

Технікум проводить набір за наступними спеціальностями:

1. Бухгалтерський облік, спеціальність відкрили ще у 1963 р. Термін навчання становить 1 рік 10 місяців для денного відділення на основі повної загальної середньої освіти та 2 роки 10 місяців – на основі базової загальної середньої освіти. Здобувши цю освіту, студент отримує кваліфікацію: молодший спеціаліст із бухгалтерського обліку.

Студентів цієї спеціальності готують для, контрольно-ревізійної, організаційно-управлінської, обліково-економічної, аудиторської діяльності в установах та організаціях різноманітних сферах народного господарства.

Здобуття навичок практичної роботи відбувається з використанням бухгалтерських й інформаційних систем Студенти-фахівці є конкурентоспроможними на ринку праці, благополучними на державній службі і в підприємницькій діяльності.

Студенти після отримання освіти молодшого спеціаліста можуть працювати в: Управлінні Державної казначейської служби України, податковій інспекції, аудиторських фірмах, контрольно-ревізійних управліннях та банківських установах.

2. Комерційна діяльність, яка почала свою роботу в 1922 році уЖКТ.

Молодший спеціаліст з торговельної діяльності – майстер, який зможе надати реалізацію наступних функцій: забезпечення товарознавчо-експертної, організаційно-комерційної, торгово-економічною, маркетингової та аналітичної діяльності; проводить та перевіряє належне та законодавчо визначене оформлення складених контрактів та договорів; здійснює операції, що пов'язано з постачанням продукції та наданням інших послуг.

Молодші спеціалісти з комерційної діяльності зможуть займати такі посади: завідувач складу й виробничих підрозділів, директор малої комерційної фірми, брокери з купівлі – продажу товарів, керуючий магазином, комірник, керівник, експедитор.

3. Організація обслуговування в готелях і туристичних комплексах.

Ця спеціальність почала свою діяльність з 1967 року, коли в Житлово-комунальний технікумі розпочали підготовку кваліфікованих кадрів для готельного господарства.

За все існування із закладу випустилося 2,5 тисяч професіоналів. Випускники спеціальності «Готельне обслуговування» наділені такими навичками, які допомагають здійснювати планову та організаційно-технологічної діяльність в сфері гостинності і спроможні вирішувати виробничі проблеми.

На цьому факультеті діє циклова комісія, яка займається випуском професіоналів, до неї входять: 2 викладача-методиста, 9 педагогів, з яких 4 педагога вищої категорії.

4. Промислове квітництво.

Навчальна діяльність студентів полягає в наступному:

- виробництво та дизайн зимових садів;

- розведення деревних, квіткових, овочевих культур за новітніми технологіями;

- роботу із здійснення квітково-декоративної продукції, в комерційній мережі та салонах фітодизайну;

- квіткове оформлення екстер’єрів й інтер’єрів.

5. Зелене будівництво і садово-паркове господарство. Спеціальність розпочала свою діяльність у 1930 році.

Молодший спеціаліст – майстер садово-паркового господарства, який здобуває навички в області організації та слідкування за садово-парковим господарством й будівництвом. Випускник може обіймати первинні місця техніка-проектувальника, майстра, агротехніка, майстра садово-паркового господарства.

В наш час професія здобула характерної актуальності, а фахівці користуються потребою навіть в зарубіжних країнах.

Документи, що можуть знадобитись при вступі до ЖКТ ХНУМГ ім. О. М. Бекетова:

- заява на ім’я ректора, де обов’язково зазначається напрям підготовки або спеціальність та форма навчання;

- 2 копії паспорта;

- сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти (ЗНО);

- оригінал атестату і додаток до нього;

- 6 кольорових фотокарток розміром 3x4 см;

- документи, які надають право на пільги;

- копія присвоєння ідентифікаційного коду.

Тому, на даний момент коледж користується великим попитом, велика кількість абітурієнтів цікавляться спеціальностями, які існують в коледжі, навіть студенти з інших куточків світу приїжджають сюди на здобуття освіти.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!