Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Харківської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Харківської області \ ЗВО (ВНЗ) Харківської області та їх рейтинг \ 4. Національний аерокосмічний університет імені М. Є. Жуковського Харківського авіаційного інституту, НАУ ім. М. Є. Жуковського ХАІ

Національний аерокосмічний університет імені М. Є. Жуковського Харківського авіаційного інституту, НАУ ім. М. Є. Жуковського ХАІ

« Назад

Національний аерокосмічний університет "Харківський авіаційний інститут" є визначним учбовим закладом у структурі державної освіти України, випускають спеціалістів даного профілю. Харківський авіаційний інститут був сформований в 1930 році і на початку мав у своєму складі два підрозділи - літакобудування та моторобудування. Сьогодні університет ліцензований IV рівнем кваліфікації. Очолює університет ректор – Кривцов Володимир Станіславович.

Національний аерокосмічний університет імені М. Є. Жуковського Харківського авіаційного інституту, НАУ ім. М. Є. Жуковського ХАІ

На даний час Національний аерокосмічний університет ім. М. Є. Жуковського визначний не лише в Україні, але і за її кордонами. Далеко не всі Вузи Харкова можуть похвалитися подібною популярністю, яка з'явилася завдяки високій якості наданої освіти.

В наш час ХАІ включає до свого складу 7 факультетів. В ХАІ здобувають освіту більше 7000 студентів. Харківський Авіаційний Інститут ім. Жуковського володіє IV рангом кваліфікації. Кожен рік тисячі абітурієнтів подають документи для вступу в Харківський Авіаційний Інститут.

Контакти Національного аерокосмічного університету

Адреса: 61070, Україна, Харків, вул. Чкалова, д. 17.

Телефон: +38 (0572) 44-11-31.

НАУ ім. М. Є. Жуковського ХАІ

Напрями навчання НАУ ім. М. Є. Жуковського ХАІ:

- Авіація і космонавтика;

- Автоматика і електроніка;

- Біологія та екологія;

- Інформатика і комп'ютерні технології;

- Математика;

- Машинобудування і металообробка;

- Психологія та педагогіка;

- Радіоелектроніка і зв'язок;

- Фізика;

- Філологія та іноземні мови;

- Економіка, менеджмент, маркетинг;

- Енергетика.

Національний аерокосмічний університет імені М. Є. Жуковського Харківського авіаційного інституту, НАУ ім. М. Є. Жуковського ХАІ

Історія Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського (ХАІ)

Університет створено в 1930 році і на даний час є відомим вищим учбовим Закладом, який проводить навчання спеціалістів для галузей, які займаються виготовленням авіаційної та космічної техніки.

За всю історію існування зі стін ВУЗу випустилося понад 53 000 інженерів. на теперішній день в університеті отримують освіту біля 7 тисяч студентів і 160 аспірантів. Освітній процес створюють 700 викладачів, 95 з яких мають вчені звання професорів і докторів наук, понад 400 – звання доцентів і кандидатів наук.

Відмінна риса, яка виділяє НАУ ім. М. Є. Жуковського ХАІ серед інших Вузів – постійна тісний зв'язок з виробництвом. Тут працюють керівники і генеральні конструктори найбільших підприємств авіаційно-космічної галузі Харкова і України.

Факультети Національного аерокосмічного університету імені М. Є. Жуковського Харківського авіаційного інституту:

- Авіаційних двигунів;

- Літакобудування;

- Систем управління літальних апаратів;

- Ракетно-космічної техніки;

- Радіотехнічних систем літальних апаратів;

- Гуманітарний;

- Економіки і менеджменту;

- Довузівської підготовки і підвищення кваліфікації;

- Заочний.

Університетське містечко НАУ ім. М. Є. Жуковського ХАІ знаходиться в лісопарковій зоні і займає площу приблизно 25 га. Тут розташовані:

- 8 навчальних корпусів;

- Наукові лабораторії;

- 2 науково-дослідних інститути;

- Бібліотека;

- Читальні зали;

- Конструкторське бюро для студентів;

- Студентське містечко;

- Спорткомплекс;

- Столові;

- Профілакторій.

Національний аерокосмічний університет імені М. Є. Жуковського Харківського авіаційного інституту

При навчальному закладі успішно функціонує Центр Кар'єри, що надає підтримку студентам і випускникам у плануванні і практичній реалізації кар'єри.

Інститут продовжує традиції, накопичені системою державного утворення СРСР і випускає висококваліфікованих фахівців з розробки та виробництва космічної та авіаційної техніки.

Школярі старших класів можуть пройти довузівську підготовку, яка включає навчання: в авіакосмічному ліцеї ХАІ, вечірній фізико-математичній школі ХАІ, у філіях ХАІ, які розташовані більш ніж у вісімдесяти населених пунктах України, в спецкласах шкіл у більш ніж сорока н. п. у центрах заочної довузівської підготовки, індивідуальної заочної довузівської підготовки.

Особливістю авіаційного інституту є тісна співпраця з виробництвом, промисловістю, в освітньому процесі активну участь беруть керівники авіаційних, космічних підприємств країни, генеральні конструктори, передаючи свій безцінний досвід молодому поколінню.

На заняттях у Національному аерокосмічному університеті «Харківський авіаційний інститут» імені М. Е. Жуковського застосовуються сучасне мультимедійне обладнання.

Виховна робота в Національному аерокосмічному університеті

В стінах інституту склалося не мало традицій, які студенти з гордістю, радістю підтримують, вносячи щось нове. Такими традиція святкування 1001 ночі з моменту вступу в університет. Зазвичай це свято випадає на 28-29 травня, але студенти більш ніж за місяць починають готуватися до нього, розподіляючи обов'язки і т. д. Іншою традицією, вже випускників, є катання в тазиках в студентському гуртожитку після захисту дипломів як до сходів, так і з допомогою першокурсників. Дев'яності роки минулого століття внесли доповнення в цю традицію і тих, хто катається, стали поливати водою.

Іноземні громадяни також можуть навчатися в інституті відповідно до договорів про співробітництво, а так само законодавства України.

Випускники університету по закінченні навчання отримують дипломи державного зразка. Випускники не мають проблем із подальшим працевлаштуванням і завжди користуються попитом на ринку праці.

Міжнародна співпраця НАУ ім. М. Є. Жуковського ХАІ з іншими закладами

НАУ ім. М. Є. Жуковського ХАІ веде діяльність по реалізації спільних наукових проектів з Росією, Нідерландами, Китаєм, США, Мексикою, Японією. А також є постійним учасником міжнародних виставок і одним із співвиконавців Міжнародної космічної станції. Науково-технічні розробки вчених Університету отримали патенти більш, ніж у 20-ти країнах світу.

Розвиток науки в Національному аерокосмічному університеті ім. М.Є. Жуковського (ХАІ)

З самого моменту створення в 1930 р. Харківський авіаційний інститут розвивався не тільки як кузня кадрів для авіаційної, а пізніше, і для ракетно-космічної промисловості, але і як провідна наукова організація в області авіаційно-космічної техніки і технології.

Багатьом розробкам ХАІ може бути присвоєно епітет "вперше".

Так вже в 1932 р. співробітником ХАІ, авіаконструктором В. Р. Німаном при активній участі студентів був створений перший в Європі пасажирський літак "ХАІ-1" з прибиранням шасі, який показав рекорд швидкості 292 км/год. З 1934 по 1940 рр. ці літаки експлуатувалися на регулярних пасажирських авіалініях.

Сьогодні ХАІ - це потужний навчально-науковий комплекс, що має глибокі наукові традиції, добре відомий і визнаний не тільки в Україні, але і в країнах ближнього і далекого зарубіжжя. Понад сорока провідних вчених ХАІ в різні роки стали лауреатами Державних премій СРСР, УРСР, України.

В університеті успішно функціонують понад двадцять наукових шкіл, представники яких проводять наукові дослідження в галузі фундаментальних і прикладних спрямованостей математики, фізики твердого тіла, механіки рідини, газу та плазми, проблем розробки і створення сучасних зразків авіаційно-космічної техніки, двигунів, приладів та радіоелектронних систем, інформаційних технологій. Підготовка фахівців вищої кваліфікації через аспірантуру і докторантуру ХАІ ведеться за тридцяти чотирьох наукових спеціальностей.

Університетська наука робить вагомий внесок у розвиток національної аерокосмічної науки, техніки, технології, машино - і приладобудування.

Отже, XXI століття - століття ще більш шаленого розвитку авіації і космонавтики. Науковці та викладачі Національного аерокосмічного університету ім. М.Є. Жуковського (ХАІ) з упевненістю і оптимізмом дивляться у майбутнє і готові вирішити будь-які завдання, які поставить час.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!