Роздрукувати сторінку

Харківський коледж Харківської гуманітарно-педагогічної академії, ХК ХГПА

« Назад

Харківська гуманітарно-педагогічна академія- це комунальний ВНЗ ІІІ рівня акредитації, розташований у Харкові, який готує спеціалісті у галузі викладацької на наукової діяльності.

Харківський коледж Харківської гуманітарно-педагогічної академії, ХК ХГПА

У складі академії наявні 6 спеціалізацій за денною та заочною формами навчання.

Контакти Харківський коледж Харківської гуманітарно-педагогічної академії (ХК ХГПА)

Адреса: м. Харків, пров. Руставелі, 7.

Телефон: (057) 732-8733.

Сайт: www.hgpa.kharkov.com.

E-mail: hgpa@kharkov.com.

ХК ХГПА

Історія Харківського коледжу Харківської гуманітарно-педагогічної академії

Відкриття професійно-педагогічної школи відбулося в 1920 році, цю дату і можна вважати початком існування ХК ХГПА. 1921 р. школу вирішили перейменувати на Педагогічні курси імені Г. С. Сковороди.

У зв’язку із складним становищем курси потрібно було реорганізовані в педагогічний технікум у 1925 році. Незабаром технікуму було надано статус педагогічного училища, а в 1957 р. тут відкрили музично-педагогічне відділення.

Наприкінці 20 століття в технікумі було три відділення: дошкільне, шкільне та музично-педагогічне, де навчалося 2000 осіб, склад викладацького колективу складав 215 педагогів різних рівнів навчання.

За рішення Міністерства освіти і науки України в 1993 році, тоді це вже був педагогічний коледж, було надано статус ВНЗ із ІІ рівнем акредитації, а в жовтні 2004 р. коледж потребує реорганізації, і стає вищим навчальним закладом ІІІ рівня акредитації — гуманітарно-педагогічний інститут, у структурі якого залишився педагогічний коледж.

У 2011 році відбувається оновлення і інститут здобуває статус академії (Харківська гуманітарно-педагогічна академія).

За час існування з ВНЗ випустилося більше тридцяти тисячі фахівців - це учителі початкових шкіл, вихователі дошкільних установ, учителі музики. З цього переліку близько 95% працюють у галузі освіти в Харкові, а також інших навчальних закладах України

Харківський коледж Харківської гуманітарно-педагогічної академії, ХК ХГПА

Структура ХК ХГПА

До структури входять: навчально-лабораторний корпус, упорядкований а модернізований, гуртожиток, комп'ютеризована бібліотека, а також бібліотека з великою читальною залою.

БібліотекаХК ХГПА цінний структурний підрозділ, який забезпечує виховний та навчальний процеси в академії. Розпочала бібліотека свою діяльність ще в 1920 року. Зараз директором бібліотеки є Самойлова Світлана Борисівна, вона пильно слідкує за надходженнями, а також замовляє весь необхідний матеріал для освітньо-наукового процесу. Головним пріоритетними задачами бібліотеки є: сформування галузевий інформаційний ресурс ля студентів, а також забезпечити інформаційно-бібліографічним обслуговуванням користувачів бібліотеки.

До бібліотеки входять такі структурні одиниці:

- відділ комплектування та обліку документів;

- інформаційно-бібліографічний відділ;

- відділ обслуговування та збереження фонду з сектором.

Фонд нараховує понад 172 тисячі примірників та періодичних видань близько 136 назв: посібники та підручники; довідкова та художня література, методичне забезпечення - наукові напрацювання студентів, практичні завдання та різноманітні доповіді, з якими кожен оточуючий може ознайомитися, науково-методична література.

Докладно представлені праці вчених академії - методичні розробки, підручники, довідники, посібники, монографії, матеріали наукових конференцій.

 В структуру академії включається також відділ практики, який надає спеціалістам та студентам, практикуватися на певних завданнях, адже це є невід'ємною часиною навчання. На уроках практики студентів вчать, як правильно спілкуватися, які методичні матеріали допоможуть при проведенні уроків, а також відділ зорієнтував студентів на особистісний та професійний саморозвиток, і щоб кожен студент був готовий творчо та професійно працювати в закладах освіти різного типу.

Педагогічна практика є найважливішою складовою професійної підготовки майбутніх вчителів та вихователів. Вона дає можливість майбутнім спеціалістам навчитися використовувати здобуті знання з психології, педагогіки, фахових методик, усвідомити відповідальність і багатогранність роботи педагога, сприяє збільшенню індивідуалізації професійної діяльності майбутнього вчителя, закріпити та поглибити їх шляхом самостійної роботи.

Педагогічна практика у Харківській гуманітарно-педагогічній академії проводиться на умовах теперішньої школи й влаштовує самостійну практичну діяльність студентів у ролі вчителя-вихователя.

Практична підготовка студентів в академії здійснюється протягом всього періоду навчання і проводиться з першого курсу, для того, щоб студенти отримали достатній рівень практичних навичок та могли самі викладати, а також розвиватися свою педагогічну діяльність.

Базами практики є дошкільні навчальні заклади, загальноосвітні та інтернатні навчальні заклади; соціальні центри, позаміські заклади оздоровлення та відпочинку дітей м. Харкова та області, які забезпечували комплекс різноманітних видів і форм практичної діяльності майбутніх вихователів та вчителів.

Харківський коледж Харківської гуманітарно-педагогічної академії

Матеріально-технічна база Харківського коледжу

Матеріальна база має широкий спектр можливостей - це наявність електронної пошти , використання нормативної бази, адже викладачі повинні знати на яких засадах здійснюються освітній процес, тому повинні ознайомлюватися з усіма необхідними законами та іншими нормативно-правовими актами, власна видавнича база.

При кафедрах діють лабораторії технічних засобів навчання, навчально-тренувальна станція, платіжні системи та інформатики.

Навчально-тренувальна станція народжена для практичної підготовки студентів і залучає навчально-тренувальний банк, навчально-тренувальні фірми і страхову компанію. Лабораторія технічних засобів навчання забезпечує використання у навчальному процесі сучасних технічних засобів навчання, підготовку власних навчальних відеофільмів на базі системи нелінійного монтажу.

Спеціальності Харківський коледж Харківської гуманітарно-педагогічної академії (ХК ХГПА). Середня вартість навчання

- дошкільне виховання – 3630 гривень;

- початкове навчання – 3630 гривень;

- педагогіка і методика середньої освіти ‒ 7000 гривень;

- англійська мова ‒ 3670;

- фізична культура ‒ 9400 гривень;

- соціальна педагогіка – 6850 гривень.

При вступі до академії на баз 9 класу абітурієнти здають такі вступні іспити: українська мова, математика, біологія (усно), історія України (усно), творчий конкурс. Українська мова є обов’язковим предметом іспити інший предмет складається відповідно до вибраної спеціальності.

Документи, що можуть знадобитись при вступі до Харківського коледжу

- заява на ім’я ректора, де обов’язково зазначається напрям підготовки або спеціальність та форма навчання;

- оригінал атестату і додаток до нього;

- сертифікат Українського центру оцінювання якості освіти (ЗНО);

- 2 копії паспорта;

- копія присвоєння ідентифікаційного коду;

- 6 однакових кольорових фотокарток розміром 3x4 см;

- документи, які надають право на пільги.

Отже, ХК ХГПА є відомою академією, де навчають професійні викладачі, після академії можна викладати і різних навчальних закладах України, залежно від спеціалізації. Великою перевагою є це відділ практики, який засновано на базі академії.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!