Роздрукувати сторінку

Харківський коледж будівництва, архітектури та дизайну, ХКБАД

« Назад

Харківський коледж будівництва, архітектури та дизайну (ХКБАД) - вищий навчальний заклад, державного зразка, який має I рівень акредитації, проводить навчання на денній та заочній формах.

Харківський коледж будівництва, архітектури та дизайну, ХКБАД

На сьогоднішній день в коледжі є 2 денні та заочне відділення, де навчається понад 800 студентів.

В коледжі працює 78 кваліфіковані викладачі, якій мають професійні знання та передають свій досвід студентам, серед них: 24 викладачів вищої категорії, 21 викладач першої категорії, 6 викладачів-методистів.

Найважливішими досягненням викладача вищої категорії Пугача В.І. було написання підручника «Охорона праці в будівництві», яким зараз користуються велика кількість студентів всіх будівельних технікумів і коледжів України.

Гордістю цього колективу є викладачі, які своє життя приділили вихованню молодих спеціалістів та професіоналів : Некрасов М.І, Горлачов І.М, Неділько Т.В, Збукер Л.I, Хаджиєв В.І, Єфременко Г. А, Сидорова О.Є.

На сьогодні ХКБАД лічиться як однин з найавторитетніших ВНЗ І рівня акредитації, який готує техніків і будівельників. За дорученням Міністерства освіти і науки України викладачами в коледжі підготовлено Галузеві стандарти вищої освіти за такими спеціальностями: «Будівництво та експлуатація будівель і споруд» для ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації України.

Контакти ХКБАД

Розташовується коледж за такою адресою: м. Харків, вул. Квітки Основ'яненка, 4/6.

Телефон: (057) 731-23-98, (057) 731-29-86.

Факс: (057) 731-20-53.

E-mail: hbd@hkbad.com.ua.

Сайт: http://hkbad.com.ua.

ХКБАД

Історія і сучасність Харківського коледжу будівництва, архітектури та дизайну

Історія ДВНЗ «Харківський коледж будівництва, архітектури та дизайну» (ХКБАД)тісно пов'язаний з історією розвитку будівництва України і міста Харкова.

Заснований Харківський коледж будівництва, архітектури та дизайну 26 вересня 1933 року як архітектурно-будівельний технікум.

Після того як було визволено Харків за навчальний заклад відновив свою діяльність, як Харківський будівельний технікум.

Ще в 1979 по 1995 рік у технікумі готували фахівців для країн: Ангола, Афганістан, Єфіопія, Монголія, Чілі, Болівія.

Більше ніж п'ятдесят років Харківський будівельний технікум був основним та фундаментальним вищим навчальним закладом серед технікумів Міністерства промислового і цивільного будівництва СРСР, а згодом - Державної будівельної корпорації «Укрбуд».

Лише у 2007 році Харківський будівельний технікум було названо ДВНЗ «Харківський коледж будівництва, архітектури та дизайну», який 2011 року був переданий до управління Міністерства освіти і науки України.

За роки існування з коледжу випустилося тридцять три тисячі висококваліфікованих фахівців та спеціалістів, які успішно працюють в Україні та СНД та понад 100 спеціалістів для зарубіжних країн. Багато з них посідають відповідальні посади в апаратах державних відомств, установ. Вони стали керівниками і провідними спеціалістами будівельних організацій, підприємств, трестів, органів влади.

На протязі багатьох років коледж співпрацю з іншими ВНЗ ІV рівня акредитації: Харківським національним університетом будівництва та архітектури та Харківським національним університетом міського господарства.

Харківський коледж будівництва, архітектури та дизайну, ХКБАД

Структура ХКБАД

До структури Харківського коледжу будівництва, архітектури та дизайну включають: центральне приміщення коледжу, музей історії коледжу, навчальна бібліотека, сучасний спортивний зал, актовий зал, 2 гуртожитки, тир, їдальня, медичний пункт.

До послуг студентів – бібліотека, яка налічує книжковий фонд понад 100000 примірників.

В коледжі існує і методичний кабінет – це центр методичних та наукових роботи викладачів. Методист Лігутіна В.Ф. направляє свої зусилля на поліпшення методичного забезпечення занять, втілення в навчальний процес нових та сучасних педагогічних технологій, підвищення професійної майстерності педагогів.

Спеціальності Харківського коледжу будівництва, архітектури та дизайну

Коледж проводить навчання за такими спеціальностями:

1. Будівництво та експлуатація будівель і споруд (денне ∕ заочне відділення - 5700 гривень ∕ 3200 гривень);

2. Архітектурне проектування та внутрішній інтер’єр (денне відділення - 6000 гривень);

3. Монтаж і обслуговування теплотехнічного устаткування і систем теплопостачання (денне ∕ заочне відділення - 5200 гривень ∕ 3200 гривень);

4. Бухгалтерський облік (денне відділення - 6000 гривень);

5. Оздоблення будівель і споруд та будівельний дизайн (денне ∕ заочне відділення - 5700 гривень ∕ 3200 гривень) Загальний конкурс складає: 0.46 (люд./місце), конкурс на бюджет - 2,37 (люд./місце).

Харківський коледж будівництва, архітектури та дизайну

Основними напрямами діяльності коледжу є:

1. відбувається підготовка висококваліфікованих фахівців освітньо-кваліфікаційного рівня „ молодший спеціаліст";

2. атестація та підготовка педагогічних людей;

3. надання другої вищої освіти економічного напрямку для студентів технічних спеціальностей коледжу;

4. отримання студентами повної загальної середньої освіти;

5. надання навчальних та освітніх послуг, пов'язаних з одержанням освіти на рівні кваліфікаційних вимог;

6. проведення культурно-освітньої, методичної, фінансово-господарської, виробничо-комерційної роботи;

7. надання платних освітніх та інших послуг, які не заборонені законодавством.

Харківський коледж завжди мав спортивні досягненнями, за останні півроку студенти отримали перші місця в змаганнях та олімпіадах з міні-футболу, волейболу, баскетболу серед студентів вищих навчальних закладів І і ІІ рівнів акредитації і нагороджені дипломами Харківського обласного управління фізичного виховання та спорту.

Художня діяльність коледжу не поступиться професійній – його випускники стали лауреатами конкурсів, заслуженими артистами України.

Харківський коледжу будівництва, архітектури та дизайну співпрацює з ТОВ «Computer Logic Group» ще з 2006 році. Програмні комплекти компанії залучені до навчального процесу в навчальному закладі. Студенти навчаються працювати в кошторисній програмі Будівельні технології – СМЕТА та активно використовують ІДС «БУДСТАНДАРТ».

За значний внесок у підготовку фахівців для будівельної галузі коледж нагороджений Почесною грамотою Харківської обласної державної адміністрації та Харківської обласної ради, Почесною грамотою Державного комітету України з будівництва та архітектури та інші.

Отже,це той коледж, який є одним із найавторитетніших в Україні з І рівнем акредитації. Коледж надає ті спеціальні навички, які знадобляться кожній особі, яка буде працювати за фахом. В ХКБАД кваліфіковані педагоги, які допомагають здобути досвід та знання для того, щоб бути висококваліфікованим робітником.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!