Роздрукувати сторінку

Харківська державна академія фізичної культури, ХДАФК

« Назад

Харківська державна академія фізичної культури (ХДАФК) - вищий навчальний заклад в Харківській області, має 4 рівень акредитації, підпорядковується Міністерству освіти і науки.

Харківська державна академія фізичної культури, ХДАФК

ХДАФК є провідною академією в Україні, так як фізична підготовка та культура має неабияке значення в житті людини. Академія проводить набір за великою кількістю спеціальностей та відкриває нові можливості для майбутніх студентів.

Діяльність Харківської державної академії фізичної культури відбувається на основі норм Конституції України, законів України "Про вищу освіту", "Про освіту" та інших нормативно-правових актів.

Контакти Харківської державної академії фізичної культури

Адреса: 61058, г. Харків, вул. Клочківська, 99.

E-mail: infiz@kharkov.ukrtel.net.

Телефон: 057705230.

Сайт: http://hdafk.kharkov.ua.

ХДАФК

Історія створення ХДАФК

В 1930 році, коли було засновано Державний інститут фізичної культури України (ДІФКУ) саме і розпочинаються передумови створення ХДАФУ.  Історія виникнення академії є досить цікавою та заплутаною У 1944 р. він був переведений до Києва, сьогодні це — Національний університет фізичного виховання і спорту України. у 1979 р його було відновлено. як підрозділ (факультет) Київського інституту фізичної культури. Вже У 1989 р. факультет одержує статус самостійного Харківського державного інституту фізичної культури, а з вересня 2001 р. стає Харківською державною академією фізичної культури.

Важливою подією для розвитку академії стало здобуття ІV рівня акредитації, тоді вона і перетворилася у першу в Україні Харківську державну академію фізичної культури (ХДАФК).

Факультети Харківської державної академії фізичної культури

В академії налічується 6 факультетів, в тому числі створена магістратура для іноземних студентів. Також налічується 18 кафедр та аспіранта. Кожен факультет очолює фахівець своєї справи, викладачі, які працюють на кафедрах намагаються зробити все для їх розвитку та удосконалення.

В академії виділяються такі факультети:

1. факультет спортивних ігор та одноборств;

2. факультет циклічних видів спорту;

3. факультет фізичного виховання та здоров'я людини;

4. факультет підвищення кваліфікації, перепідготовки та заочного навчання.

Харківська державна академія фізичної культури, ХДАФК

Основними  напрямками діяльності Харківської державної академії фізичної культури є:

1. організація і здійснення виховного та навчального процесу;

2. удосконалення набору абітурієнтів, з використанням розроблених механізмів;

3. спортивна, спортивно-масова і фізкультурно-оздоровча робота;

4. здійснення і організація науково-дослідницької роботі, в тому числі науково-методичне забезпечення підготовки збірних команд України;

5. міжнародне співробітництво з іншими відомими та розвинутими університетами, академіями;

6. створено належні умов для проживання студентів у гуртожитках, комфорт для повноцінного відпочинку і охорона здоров'я;

7. підготовка кадрів вищої кваліфікації через  докторантуру, аспірантуру;

8. дослідження та моніторинг за працевлаштуванням випускників;

9. видавнича діяльність;

10. організаційно-фінансова діяльність, спрямована на удосконалення інфраструктури академії.

Окремо в 1993 році було створено міжнародне співробітництво Харківської державної академії фізичної культури, де пройшло близько 516 фахівців із зарубіжних країн.

В академії здобувають знання понад 2100 студентів, серед них на факультетах-120 іноземних громадян з 27 країн світу. Тому, можна сказати, що університет міжнародним, який допомагає здобути освіту кожному абітурієнту, незалежно від раси та громадянства.

При підготовці іноземних громадян виділяють такі рівні:

1. підготовче відділення (обов’язково для тих, хто не володіє українською або російською мовою);

2. базовий рівень освіти – за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Бакалавр»;

3. магістратура - за освітньо-кваліфікаційним рівнем «Магістр».

За бажанням після закінчення магістратури для студентів можуть вступити і закінчити аспірантуру.

Харківська державна академія фізичної культури

Підготовче відділення ХДАФК

Термін навчання становить 1 рік. На підготовчому відділення вивчається російська мова та провідні наукові дисципліни: інформатика, біологія, хімія, математика, історія та багато інших.

Бакалавр ХДАФК

Термін навчання становить 4 роки. Навчання проводиться за таким напрямками підготовки: фізичне виховання, спорт, .

Магістратура ХДАФК

Термін навчання – 1 рік. На магістратурі навчаються з такими напрямками підготовки: фізичне виховання, спорт (за видами),фізична реабілітація.

Аспірантура ХДАФК

Термін навчання – 3 роки.

Напрямки спеціальності: олімпійський і професійний спорт, фізична культура, фізичне виховання різних груп населення, фізична реабілітація.

Бібліотека Харківської державної академії фізичної культури (ХДАФК)

В академії існує також велика бібліотека, яка була заснована в 1979 році, тоді ще вона входила до Київського державного інституту фізичної культури, куди входить один з факультетів майбутньої ХДАФК. Підґрунтям фонду бібліотеки стали періодичні видання, література, що була надана Київським державним інститутом фізкультури та ЦНБ Харківського державного університету.

В бібліотеці зберігається понад 66000 примірників. Періодичні видання передплачуються кожного місяця: загальна кількість – 16, з них передплачують і фахові видання – 7.

Розташована бібліотека на площі 250 м2, має абонемент, 2 читальних зали на 90 місць. Читальні зали знаходяться, як в центральному корпусі, так і в студентському гуртожитку.

Дуже важливе значення для академії становить спортивна робота, велика кількість студентів приймають участь у міжнародних змаганнях, де здобувають призові місця, адже це є дуже пріоритетним саме для студентів, які навчаються за різноманітними напрямками фізичної культури.

Серед відомих аспірантів, випускників, студентів, ХДАФК – чемпіони Європи і світу, Олімпійських ігор (Катерина Сердюк, Катерина Серебрянська, Сергій Петренко, Олена Репко, Олексій Пригоров, Юлія Підлісна, Дмитро Кузьмін, Андрій Зургалідзе).

У 2006 р. академія прийняла участь у Всеукраїнському конкурсі і її було визнано академією з на найкращим станом фізичного виховання та спорту серед вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації, де вона й здобула І місце.

Найбільш пріоритетними є такі види спорту для ХДФАК, які включені до програм Олімпійських ігор та Всесвітніх Універсіад.

Тому, академія має пріоритетне становище в Україні та на міжнародній арені. В ній готують спеціалістів різних кваліфікаційних рівнів видатні та професійні педагоги, які діляться своїм знаннями та досвідом, завдяки чому студенти набувають практичних та теоретичних навичок у своїй спеціальності.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!