Роздрукувати сторінку

Харківський коледж текстилю та дизайну, ХКТД

« Назад

Харківський коледж текстилю та дизайну (ХКТД) ‒ вищий навчальний заклад, що здобув І-II рівень акредитації, державного зразка, що підпорядкований Міністерству освіти і науки України.

Харківський коледж текстилю та дизайну, ХКТД

Завданням коледжу є підготовка молодших спеціалістів за денною та заочною формою навчання. Наявне державне замовлення та контрактна форма навчання з 8 напрямів підготовки і 11 спеціальностей.

Контакти Харківського коледжу текстилю та дизайну (ХКТД)

Адреса: 61022, м. Харків, вул. Данилевського, 3.

тел.: 0577003623.

E-mail: hel@kharkov.ukrtel.net.

Сайт: http://xtt.kharkov.ua.

Історія ХКТД

Історія створення розпочинається із 1935 року,коли було створено швейно-текстильний технікум Тоді, кількість учнів тоді не перевищувала 3450 осіб, а вже на початок 1937 року в технікумі навчалось близько 500 студентів.

У період 1950 — 1960 рр. у текстильному технікумі було відкриті перші нові будівельні спеціальності і підготовка спеціалістів вже проводилася за 19 напрямами.

20 червня 1997 року відбулося об'єднання Харківського державного текстильного технікуму і Харківського державного механіко-технологічного технікум в єдиний - Харківський текстильний технікум.

У квітні 2008 року Харківський текстильний технікум був перейменований в сучасну назву - державний вищий акредитований навчальний заклад «Харківський коледж текстилю та дизайну».

Корпуси та кампуси ХКТД

Навчання проходить у 2 корпусах коледжу №1 і №2. Загальна площа приміщень сягає 16181 м2, з них:

1. навчальні приміщення (лабораторії, аудиторії, майстерні, 6 комп'ютерних класів із 100 сучасних комп’ютерів та швидкісним доступом до мережі Інтернет,) – 923 м2;

2. наявність гуртожиток на 537 місць – площею 6943 м2;

3. 2 бібліотеки, з двома читальними залами – 161,6 м2;

4. великий спортивний зал – 260 м2;

5. спортивний майданчик, тренажерні кімнати у гуртожитку;

6. їдальня й буфет на 60 місць, площа – 130 м2;

7. велика актова зала – 144 м2;

8. український культурний центр та музей коледжу.

Структура, спеціальності Харківського коледжу текстилю та дизайну

Коледж готує молодших спеціалістів за фахом:

1. перукарське мистецтво та декоративна косметика;

2. економіка підприємства;

3. бухгалтерський облік;прикладна екологія;

4. обслуговування та ремонт обладнання підприємств текстильної та легкої промисловості;

5. опоряджувальне виробництво;

6. прядильне виробництво;

7. виробництво тканин і трикотажу;

8. швейна техніка;

9. моделювання та конструювання виробів народного вжитку;

10. дизайн.

Спеціальності всі ліцензовані, мають документ юридичної сили про освіту, відповідно державного зразка. Також важливим плюсом це наявність дозволу для підготовки спеціалісті іноземних громадян.

Вартість навчання у середньому становить – 4000 тисячі гривень Найдорожча спеціальність це дизайн: вартість 8900 гривень. Середній термін навчання 3 роки. Більш детальну інформацію можна знайти на офіційному сайті коледжу.

У Харківському коледжі текстилю та дизайну світові та новітні традиції, кваліфіковані та сучасні працівники освіти та майстри виробничого навчання, які дають можливість сформувати творчу особистість – професіонала дизайнера, технолога, модельєра, механіка, бухгалтера, економіста, еколога, професіонала-перукаря та професіонала декоративної косметики – для успішної, результативної роботи на підприємствах у майбутньому, у побуті, в комерційних структурах і бізнесі, в індустрії театрів, кіно, розваг.

Це єдиний навчальний заклад у східній частині України. Він має можливість готувати спеціалістів за державним замовленням та на договірній контрактній основі на базі повної або базової загальної середньої освіти з 11-ти спеціальностей.

Існує, так звана допрофесійна підготовка з таких професій: «Поглиблення знань абітурієнтів», «Бухгалтер-оператор ЕОМ», «Оператор ЕОМ», «Прядильник», «Дизайнер одягу», «Дизайнер зачісок», «Кравець», «Швачка», «Слюсар по ремонту обладнання», «Ткач», курси підготовки до вступу у коледж, підготовка іноземних громадян до вступу у вищі навчальні заклади України.

Харківський коледж текстилю та дизайну (ХКТД) уклав договори з великою кількістю підприємств з текстильної та легкої промисловості, комерційними структурами та іншими організаціями сфери послуг та суб`єктами господарювання усіх форм власності.

Коледж входить у навчальний науковий методичний комплекс з Київським національним університетом технологій та дизайну, Херсонським національним університетом, Харківським національним технічним університетом «ХПІ», Харківською академією міського господарства та ін.

Випускникам надається можливість подовжити навчання за скороченою програмою.

Сьогодні коледж має 37 добре обладнаних кабінетів, 18 лабораторій, 7 майстерень, килимову ділянку, кабінет дизайну тканин, асортиментний кабінет, кабінет української культури, кабінет художньої творчості студентів, бібліотеку з великим фондом примірників, спортивну залу, актову залу, гуртожиток, спортивний майданчик, 6 комп’ютерних класів із сучасним поколінням ПЕОМ, які об`єднані у локальну мережу із підключенням до всесвітньої мережі Інтернет.

В цьому коледжі навчалися відомі особистості, такі як: Андре Тан, Руденко Андрій, Шутенко Леонід.

Нагороди та репутація ХКТД

Директор коледжу був нагороджений почесною грамотою Ради директорів вищих навчальних закладів за активну участь у виставці методичних розробок та технічної творчості.

Співробітники та викладачі отримали подяку Міністерства освіти та науки України за участь у виставці творчих робіт викладачів та співробітників вищих навчальних закладів Харківщини.

ХКТД отримав диплом Міністерства освіти та науки України, спілки дизайнерів України, Харківської державної академії дизайну і мистецтв за участь у конкурсі дизайнерських шкіл України “ Дизайн – Освіта ” 2003, 2005, 2007, 2009, 2011.

Також все необхідну інформацію можна знайти на сайті. Для абітурієнтів окремо створений розділ - приймальна комісія, де розміщений весь необхідний матеріал для вступу.

Отже, Харківський коледж текстилю та дизайнуславиться своїми здобутками у галузі текстилю та дизайну, тут можна здобути сучасну освіту та отримати кваліфіковані знання та досвід, які надають викладачі та спеціалісти своєї справи.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!