Роздрукувати сторінку

Харківський радіотехнічний технікум, ХРТТ

« Назад

Харківський радіотехнічний технікум (ХРТТ) є вищим навчальним заклад І рівня акредитації, державного зразка, який підпорядковується Міністерству освіти і науки, молоді та спорту України та розташований у місті Харкові.

Харківський радіотехнічний технікум, ХРТТ

Діяльність Харківського радіотехнічного технікуму відбувається на основі норм Конституції України, законів України "Про вищу освіту", "Про освіту"й інших нормативно-правових актів.

Правове підніжжя діяльності Харківського радіотехнічного технікуму становить: Ліцензія Міністерства освіти і науки України, Статут технікуму, Правила внутрішнього розпорядку та інші нормативно-правові документи, Сертифікати про акредитацію спеціальностей.

Контакти Харківського радіотехнічного технікуму

Адреса: м. Харків, вул. Сумська, 18/20.

Телефон (057)731-17-11, 731-32-38.

Факс.(057)731-17-11.

E-mail: hrtt@ukrpost.ua.

Сайт: http://www.xrtt.kharkov.ua.

ХРТТ

Історія створення Харківського радіотехнічного технікуму

Свою діяльність технікум розпочав 2 лютого 1944 року, тоді ще під назвою Харківський Індустріальний технікум, а вже згодом був перейменований в Харківський машинобудівний технікум. І тільки 29 березня 1952 року міністерство промисловості засобів зв'язку СССР Харківський машинобудівний технікум перейменували у Харківський радіотехнічний технікум.

13 червня 1958 року відбулося об'єднання Харківського радіотехнічного технікуму з Харківським авіаційним технікумом, проте назва технікуму так і зберіглася.

Будівля ХРТТ

Будівля зведена ще в 1906 році за проектом архітекторів братів Загоскіних. Раніше тут розміщувалася Рада гірничопромисловців півдня Росії. Ця будівля становить собою 4-ох поверхову будівлю разом із прибудовою у дворі.

В будівлі розміщується міська столова та приватне виробниче підприємство. На другому поверсі навчального корпусу - актова зала - вона є архітектурною пам’яткою, проте на даний час потребує реконструкції та перебудови.

Деякий елемент інтер'єру зберігся в чистому вигляді (наприклад, гранітні сходи), частина була змінена ще в радянські часи. За часів радянської диктатури був збудований корпус з обчислювальним центром і спортивною залою.

Харківський радіотехнічний технікум, ХРТТ

Структура Харківського радіотехнічного технікуму

На даний час директором технікуму є Стрюк Константин Миколайович, який пройшов майже всі посади у технікуму. Є спеціалістом вищої категорії, викладач-методист, у технікумі, а також викладає дисципліну "Фізичне виховання".

В технікумі виділяють наступні відділення:

- відділення програмування;

- відділення радіоелектроніки;

- відділення обслуговування комп'ютерної техніки;

- відділення обслуговування станків та верстатів з ЧПК;

- відділення мікроелектроніки;

- відділення обробки металів.

В технікумі також існують підрозділи:

- обчислювальний центр;

- бібліотека – фонд, якої налічує 75 тисяч примірників;

- читальна зала з окремим фондом.

Також в ХРТТ діють циклові комісії, які формуються відповідно до певних спеціальностей викладачами, це такі комісії, як: суспільних наук, радіотехніки, електроніки, мов та літератури, математики та економіки, електронно-обчислювальної техніки. Кожна комісія по результатам своєї діяльності та напрацюванням здають певну звітність.

Харківський радіотехнічний технікум

Навчання, вартість, спеціальності в ХРТТ

Середня вартість навчання в Харківському радіотехнічному технікумі становить 6700 гривень. Існує як бюджетна форма навчання, що становить 60%, так і контрактна форма. Формат навчання: заочна та денна форма.

Перелік спеціальностей:

1. обслуговування верстатів з програмним управлінням і робототехнічних комплексів;

2. конструювання, виробництво та технічне обслуговування радіотехнічних пристроїв;

3. обслуговування комп'ютерних систем і мереж;

4. розробка програмного забезпечення;

5. конструювання, виробництво та технічне обслуговування виробів електронної техніки;

6. обробка матеріалів на верстатах та автоматичних лініях.

Для вступу до Харківського радіотехнічного технікуму необхідно додати такі документи:

1. документ, що підтверджує наявність певної освіти;

2. медичну довідку за формою № 086-у і № 063;

3. 6 фотокарток розміром 3х4;

4. свідоцтво про народження (паспорт для осіб, які за віком його мають); ідентифікаційний код;

5. ксерокопія паспортів батьків;

6. військовий квиток (посвідчення про прописку з призовного ділянки).

Вступні іспити на основі базової загальної середньої освіти проводяться за такими дисциплінами: українська мова та література, математика.

Для вступу на основі повної загальної середньої освіти необхідні сертифікати Українського центру оцінювання якості освіти з предметів: українська мова та література, математика.

Цікаві факти про Харківський радіотехнічний технікум

Також на першому поверсі, розташована аудиторія, де проводяться курси водіїв, що є дуже зручним для студентів, які мають бажання отримати водійське посвідчення.

Навпроти будівлі є традиційне та улюблене місце відпочинку студентів-Дім Саламандри.

Велика почесть розташована на стінах цього технікуму. Автор Малого Герба України, а також викладача, яки працював в ХРТТ - Кричевський Василь Григорович.

Дуже гарно зберігся паркет у будівлі, який є згадкою по радянські часи.

Тому, навчатися в цьому навчальному закладі досить пріоритетно, він славиться по всій Україні, велика кількість спеціалісті в та фахівців випустилися саме з цього технікуму.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!