Роздрукувати сторінку

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, НЮУ ім. Я. Мудрого

« Назад

У рейтингу серед всіх навчальних закладів, де можна отримати юридичну освіту, Національний юридичний університет України ім. Ярослава Мудрого знаходиться на першому місці. Юридичний університет по праву очолює список «кращі вузи Харкова». Університет був заснований ще 1804 році. З тих пір заклад кілька разів змінював свою назву. За всі ці роки університет готував і випускав висококваліфікованих фахівців (юристів за освітою) для більшості органів і структур державної влади і для багатьох приватних компаній.

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, НЮУ ім. Я. Мудрого

НЮУ (скорочена назва закладу) пропонує денну, вечірню та заочну форми навчання. Випускники закладу можуть отримати диплом бакалавра або спеціаліста, а також магістра (магістр за спеціальністю «правознавство»).

Після закінчення Національного юридичного університету Ярослава Мудрого студенти можуть продовжити навчання в аспірантурі або докторантурі закладу. В НЮУ є військова кафедра і можливість пройти військову підготовку під час навчання у Вузі.

Національний юридичний університет України запрошує абітурієнтів з різних міст, селищ, а також з інших держав. В закладі на сьогоднішній день проходять навчання студенти з багатьох країн світу. Для приїжджих студентів академія пропонує проживання в одному з гуртожитків. За останні роки НЮУ вийшла на міжнародний рівень і уклала договори з багатьма зарубіжними навчальними закладами. Серед них навчальні заклади Росії, Німеччини, Великобританії, Польщі, Іспанії і т. д. На сьогоднішній день випускники Національного юридичного університету вважаються найбільш затребуваними на ринку праці.

Національний юридичний університет Ярослава Мудрого дає можливість не тільки отримати дійсно вищу юридичну освіту, але і на практиці закріпити всі отримані знання.

НЮУ ім. Я. Мудрого

Напрями навчання НЮУ ім. Я. Мудрого:

- Національна безпека і охорона правопорядку;

- Юриспруденція і правознавство;

- Психологія та педагогіка;

- Фізкультура і спорт;

- Економіка, менеджмент, маркетинг.

Історія становлення Національного юридичного університету імені Ярослава Мудрого

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого впевнено входить у п'ятірку кращих навчальних закладів юридичної спрямованості, крім того, він є одним з найбільш старовинних на території нашої держави, адже дата його заснування припадає на початок XIX століття, 1804 рік. На той час заклад мав високий статус імператорського і займався підготовкою студентів у галузях моральних і політичних наук, а сучасний університет був представлений в ньому у вигляді кафедри.

Пізніше, в 1920 році, в результаті злиття ХКИ з юридичним факультетом було покладено початок Інституту народного господарства, але і він, через 10 років, зазнав реорганізації і став Інститутом радянського будівництва і права, а вже до 1937 році установою був відновлений базовий юридичний вектор і він отримав назву Харківського юридичного інституту.

З моменту становлення незалежної України інститут, в результаті реорганізації, отримав почесний статус академії і став автономним навчальним закладом. В результаті тривалої і плідної роботи з підготовки кадрів для державних установ і підприємств, а також правоохоронних органів, в 1995 році університет був удостоєний честі отримати ім'я Ярослава Мудрого.

Заклад є одним з найбільш шанованих на території нашої країни, як сьогодні, так і 20 років тому, оскільки його наукові співробітники беруть участь у розробці нових юридичних концепцій та їх вдосконалення, і навіть брали участь у створенні Конституції України та інших нормативно-правових актів.

Багато випускників університету на сьогоднішній день працюють у Верховному Суді, Вищому Господарському суді, Генеральній прокуратурі, Міністерстві внутрішніх справ, ЦВК та інших державних, у тому числі урядових органах.

За останніми підрахунками студентами установи на сьогодні є близько 23 000 чоловік. Підготовкою майбутніх фахівців служб, приватних підприємств та адвокатських бюро займаються 800 представників викладацького корпусу. Понад 90 % з них – власники вчених ступенів кандидатів і докторів наук і професури.

В університеті надається навчання за такими спеціальностями:

- правознавство;

- міжнародне право;

- судова експертиза;

- інтелектуальна власність;

- медіа-право.

В університеті здійснюється підготовка фахівців-юристів для структур державної влади, для приватних підприємств, а так само адвокатських бюро і т. д.

Абітурієнти можуть обрати собі форму навчання: денну або заочну. Навчання здійснюється за програмами бакалаврату, магістратури, спеціалітету, підготовка наукових кадрів здійснюється в аспірантурі та докторантурі.

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого, НЮУ ім. Я. Мудрого

Матеріально – технічна структура Національного юридичного університету ім. Я. Мудрого

На балансі університету в даний час знаходиться вісімнадцять навчальних корпусів, шістнадцять гуртожитків, а так само Палац студентів, культурно-розважальні центри, медико-оздоровчі центри, підприємства громадського харчування.

Для занять з фізичної культури та організації дозвілля студентів у 1996 році введено в експлуатацію сучасний спортивний корпус, в якому є тренажерні зали, басейн, спортивні зали для волейболу, зал аеробіки і т. д.

До складу спортивного клубу університету входять спортивний клуб греко-римської та вільної боротьби, шаховий спортивний клуб, плавальний спортивний клуб, клуб спортивних видів боротьби, боксу і кікбоксингу, волейбольний спортивний клуб, у яких можуть тренуватися всі студенти.

До складу медико-оздоровчої служби входять розташований у Харківській області санаторій-профілакторій Березовий гай, розташований у Криму (селище Коктебель) корпус на базі відпочинку Примор'я, а так же розташований у стінах університету Центр первинної медичної допомоги.

Виховна робота в НЮУ ім. Я. Мудрого

Не останнє місце в житті студентів займає і організація їх дозвілля. В університеті створені різні творчі колективи: молодіжний студентський театр, жіночий вокальний ансамбль, вокальні ансамблі української народної пісні і танцю, КВК, тріо бандуристок, ансамбль гітаристів, театр естрадного сучасного танцю, ансамбль бального танцю, жіночий хор, духовий оркестр, ансамбль скрипалів, народна чоловіча хорова капела та ін.

Університет пишається своїми студентами-спортсменами, які досягли високих вершин не тільки на Українських спортивних помостах, але і на міжнародній арені, серед них Ганна Ушеніна, Олександр Гвоздик, Моісеєнко Олександр, Павло Ельянов, Олена Савельєва й ін.

Випускники НЮУ по закінченні навчання отримують дипломи державного зразка.

Бібліотека Національної юридичної академії

Бібліотека – інформаційний, культурний, освітній структурний підрозділ університету.

Директор бібліотеки − кандидат педагогічних наук Пасмор Надія Петрівна.

В бібліотеці працює 43 фахівця з вищою освітою.

У структурі бібліотеки відділи: автоматизації бібліотечних процесів, комплектування та наукової обробки літератури, науково-бібліографічний, рідкісних видань і дисертацій, збереження фондів, обслуговування, навчальної літератури.

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого

Міжнародне співробітництво Національної юридичної академії ім. Я. Мудрого

Національний юридичний університет імені Ярослава Мудрого активно розвиває міжнародні відносини в рамках двосторонніх, багатосторонніх угод та довгострокових міжнародних проектів. Налагоджено співпрацю та укладено договори з партнерами із Великої Британії, В’єтнаму, Ірландії, Іспанії, Німеччини, Польщі, Росії, Сполучених Штатів Америки, Узбекистану, Франції та ін. країн. Університет – учасник Болонського процесу, в рамках якого у вересні 2004 р. ректор Академії проф. В.Я. Тацій підписав Велику Хартію університетів. Університет – член Європейської асоціації університетів.

Важливий напрямок співпраці – участь у спільних європейських проектах з провідними вузами країн Західної Європи. Університет є учасником п’яти проектів за програмою Темпус-Тасіс, яка безпосередньо спрямована на налагодження співробітництва у сфері вищої освіти (1997, 1998 – 2001, 2003 – 2006, 2007 – 2009, 2009-2011). В проекті «Забезпечення якості оцінювання навчання студентів» Університет виступає координатором консорціуму університетів з чотирьох країн Європи.

Отже, Національний юридичний університет ім. Ярослава Мудрого – це заклад, якому варто віддати найкращі роки свого життя!

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!