Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Харківської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Харківської області \ ЗВО (ВНЗ) Харківської області та їх рейтинг \ 29. Харківський ордена "Знак Пошани" електромеханічний технікум транспортного будівництва, ХЕмТТБ

Харківський ордена "Знак Пошани" електромеханічний технікум транспортного будівництва, ХЕмТТБ

« Назад

Історія заснування ХЕМТТБ

Харківський ордена "Знак Пошани" електромеханічний технікум транспортного будівництва, ХЕмТТБ

З кінця 1860-х років Харків стає найбільшим залізничним вузлом Російської імперії. У зв'язку з цим в регіоні створюється потреба в високоосвічених спеціалістах залізничного напрямку. По мірі становлення залізничного транспорту стало проявлятися особливо гостро брак техніків середньої і нижчої спеціалізації, більш численні і більш затребувані, ніж інженерні кадри. Для їх навчання в 1870 році при станції Курсько-Харківсько-Азовської залізниці у місті Харкові за розпорядженням голови правління дороги Полякова була створена Залізнична технічна школа, яка у 1870-1871 учбовому році розпочала навчання приватним чином, не чекаючи офіційного створення, в двох підготовчих кабінетах за програмою двокласного початкового училища. До занять приступили 55 чоловік.

До 1874 року, коли в ній був відкритий перший спеціальний клас, школа фактично лише підготовлювала учнів до вступу в технічні училища. Однак, оскільки в цьому навчальному закладі окрім загальноосвітніх предметів вивчали ще й ремесла, воно мало ранг технічної школи. На чолі Залізничної технічної школи був назначений інженер Янчевський на посаді інспектора, який керував школою з 1870 по 1877 роки.

У 1875 році школа була реорганізована в Харківське нижче технічне залізничне училище (ХНЗТУ) і був утверджений його статут. З 1880 року ХНЗТУ мало у своєму складі тільки спеціальні кабінети і реорганізувалося в техучилище нормального рангу. До 1878 року освітній заклад не мав власного будинку і було змушене здійснювати навчання ремеслам в майстернях Курсько-Харківсько-Азовської залізниці, а класні заняття проводити спершу в залізничних казармах, а потім — у пристанційному житловому приміщенні. На протязі 1877-1880 років для ХНЗТУ на станційній території по вул. Олександрівській (нині Червоноармійська) на земельній ділянці в 947,33 кв. сажні, виділеному училищу Правлінням дороги, були споруджено дві кам'яні будівлі — учбове приміщення і учбові майстерні.

У 1989 році в закладі, вперше з 1952 року, коли остаточно сформувався набір профілюючих спеціальностей, була створена нова кваліфікація «Встановлення і використання електрообладнання організацій і цивільних будівель». Вперше за всю історію ХЕМТТБ знову відкрита кваліфікація не мала залізничної направленості. З цього часу розпочинається розширення напрямів, за якими заклад проводить навчання, що визначило його вигляд в останні десятиріччя і сприяла збереженню та розвитку як самостійного учбового закладу.

У 1991 році заклад був перепідпорядкований Міністерству освіти України.

З очоленням технікуму в 1997 році Віталієм Миколайовичем Немченко обсяг спеціальностей, за якими ведеться підготовка, різко розширюється. В 1998 році на основі ХЕМТТБ був сформований комплекс «Трансбуделектро», до структури якого включені, з одного боку, школи і ПТУ, допомагають формувати контингент вступників, а з іншого боку, вищі учбові заклади різноманітного рівня кваліфікації та промислові організації міста та області, які надають студентам місця для здійснення виробничої практики. З цього ж року заклад включений на правах юридичної особи в сім учбових науково-виробничих структур вищих освітніх установ ІІІ-ІV рангу кваліфікації.

У 1999 році в закладі відкривається одразу три нові кваліфікації:

- «Обслуговування обладнання і структур газопостачання»;

- «Обслуговування і ремонт електрообладнання автомобілів і тракторів»;

- «Бухгалтерський облік».

ХЕмТТБ

При цьому в приміщенні по провулку Свердлова, 1 були ліквідовані малий спортивний (тренажерний) зал і склади, ліквідовується здача приміщень в оренду, а на звільнених площах розташовані лабораторії для опанування спецпредметів з кваліфікації «Обслуговування і ремонт електрообладнання автомобілів і тракторів», утворивши таким чином четверте учбове приміщення, відповідний специфіці здійснення занять за даною кваліфікацією (при ньому є окремий обгороджений двір з кількома боксами).

У 2001 році створюється восьма кваліфікація «Обслуговування комп'ютерних та інтелектуальних систем і мереж», що стала логічним продовженням докорінної модернізації комп'ютерного парку технікуму, послідовно проводиться з 1997 року. Тоді ж на додаток до денної та заочної формами навчання був відкритий екстернат і відділення курсової підготовки за робітничими спеціальностями.

З 2005 року заняття першого курсу в групах, сформованих на базі загальної середньої освіти, проводяться у п'ятому навчальному корпусі на проспекті Постишева, 4-а (поєднаному з будівлею гуртожитку).

Харківський ордена "Знак Пошани" електромеханічний технікум транспортного будівництва, ХЕмТТБ

Спеціальності Харківського ордена "Знак Пошани" електромеханічний технікум транспортного будівництва:

- Електропостачання;

- Встановлення і використання електрообладнання організацій і цивільних споруд;

- Обслуговування комп'ютерних та інтелектуальних систем і мереж;

- Обслуговування обладнання і систем газопостачання;

- Обслуговування і ремонт електрообладнання автомобілів і тракторів;

- Встановлення, використовування та ремонт автоматизованих систем керування рухом на залізничному транспорті;

- Обслуговування та ремонт засобів електрозв'язку на транспорті.

Харківський ордена "Знак Пошани" електромеханічний технікум транспортного будівництва

Студентське життя Харківського ордену "Знак Пошани" електромеханічний технікум транспортного будівництва

Життя студентів досить розгалужене. Воно не обмежується учбовими кабінетами і після занять студенти мають змогу креативного розвитку, фізичного формування, захоплюючого дозвілля.

Секції, предметні та технічні, заворожують студентів змогою поповнити свої знання та здобути практичних умінь.

Найбільшою популярністю користується літературно-етичний клуб «Сучасник», яким вже чимало років управляють педагоги Ленда А. М. та Стонога В. Г. Засідання цього клубу захоплюючі за змістом і різні за формою.

Контакти з акторами, письменниками, художниками збільшує духовий світ молоді, а відвідування театрів, музеїв, виставок, ще й формує культуру.

Студенти постійно з очікуванням чекають святкових концертів, тематичних вечорів, КВК, різних конкурсів та турнірів, де можуть і себе проявити та на інших подивитись.

Отже, Харківський ордена "Знак Пошани" електромеханічний технікум транспортного будівництва – це сучасний заклад освіти, який завжди мав популярність на ринку праці України.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!