Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Харківської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Харківської області \ ЗВО (ВНЗ) Харківської області та їх рейтинг \ 28. Харківський національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського, ХНУМ ім. І. П. Котляревського

Харківський національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського, ХНУМ ім. І. П. Котляревського

« Назад

Історія становлення ХНУМ ім. І. П. Котляревського

Харківський національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського, ХНУМ ім. І. П. Котляревського

Харківський національний університет мистецтв ім. І. П. Котляревського є одним із провідних мистецьких вузів України та науково-методичним центром театрального і музичного навчання Харківщини.

Харківський університет мистецтв імені Котляревського заснований в 1917 році. Біля витоків університету стоять такі видатні театральні діячі та музиканти В. Слатин, С. Богатирьов, П. Луценко, Л. Фанештиль, Р. Хоткевич, М. Крушельницький та ін. За роки існування ХНУМ підготував понад 10000 фахівців для сфер театрального і музичного мистецтва, серед яких видатні виконавці, викладачі та науковці. Близько тисячі з них мають урядові та почесні нагороди, звання лауреатів держпремії України, заслужених та народних артистів, заслужених діячів мистецтва, наукові ступені докторів і кандидатів наук, звання професорів і доцентів.

Сьогодні ХНУМ – провідний художній ВУЗ має величезний творчий та науковий потенціал, який готує магістрів, спеціалістів та бакалаврів за спеціальностями: «Театральне мистецтво» і «Музичне мистецтво».

ХНУМ ім. І. П. Котляревського

Навчальний процес в ХНУМ

Навчальний процес ХНУМ забезпечують 23 кафедри, з працюючими 43-ма докторами наук і професорами, 75-ма кандидатами наук, доцентами. П'ятдесят педагогів мають почесні звання державного рівня. Більшість з них є лауреатами міжнародних та національних конкурсів. На 5 факультетах ВНЗ навчається понад дев'ять сотень студентів.

Харківський національний університет мистецтв імені Котляревського І. П. має акредитацію 4-го рівня, володіє ліцензією, яка дає право підготовки студентів-іноземців. Пріоритетом в університеті є оригінальний індивідуальний підхід у питанні підготовки фахівців і форми занять, що дає можливість формувати неповторну творчу особистість.

Викладацький склад університету висококваліфікований. Викладачів ХНУМ беруть участь у журі різних міжнародних фестивалів і конкурсів, їх часто запрошують для проведення майстер-класів як в Україні, так і за кордоном. У ВНЗ встановлені наукові і творчі контакти з музичними і театральними закладами США, Німеччини, Росії, Франції, Фінляндії та інших країн.

Серед відомих випускників – актори Леонід Биков, Наталя Фатєєва, Ніна Русланова, Олексій Петренко, композитори Ісаак Дунаєвський, Володимир Золотухін, Валентин Бібік, співаки Борис Гмиря і Андрій Дубінін.

Напрями підготовки бакалаврів – «Музичне мистецтво» та «Театральне мистецтво». В рамках останнього на денній формі навчання як раз і є акторські спеціалізації: «Актор драматичного театру і кіно», «Актор лялькового театру».

Абітурієнтам необхідно надати сертифікат ЗНО, в якому є іспити з дисциплін «Історія України» та «Українська мова і література» з результатом не менше ніж 124 бали. Крім цього, всі вступники проходять творчий конкурс, що складається з трьох етапів: основи мистецтва художнього читання, демонстрація вокальних і танцювальних здібностей, етюд на запропоновану комісією тему. ВНЗ проводить навчання та іноземних громадян на контрактній основі. Один рік навчання акторського напрямку обійдеться їм приблизно в 4 тисячі доларів.

ХНУМ проводить підготовку кваліфікованих спеціалістів за такими напрямами:

- театрознавство;

- акторське мистецтво театру ляльок;

- мистецтво драматичного театру і кіно;

- режисура театру ляльок;

- режисура драматичного театру.

Харківський національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського, ХНУМ ім. І. П. Котляревського

Університет активно розвиває міжнародні зв'язки, а також налагоджує творчі та наукові контакти з різними зарубіжними навчальними закладами.

У ВНЗ працюють відомі творчі колективи, серед яких: духовний, симфонічний та естрадний оркестри, оркестр народних інструментів та академічний хор. Дані колективи широко відомі далеко за межами України.

Щорічно кращі студенти університету стають лауреатами міжнародних конкурсів і всіляких фестивалів.

На сьогоднішній день ХНУМ є провідним художнім вищим навчальним закладом з високим творчим та науковим потенціалом, який займається підготовкою висококваліфікованих фахівців.

Університет, за багато років свого існування підготував понад десяти тисяч висококваліфікованих фахівців у галузі театрального, а також музичного мистецтва, багато з яких стали всесвітньо відомими виконавцями, народними артистами, заслуженими діячами мистецтва та лауреатами державних премій України.

Харківський національний університет мистецтв імені Котляревського І. П. розташований за адресою м. Харків, пл. Конституції, д. 11/13.

Абітурієнти, випускники шкіл можуть поліпшити свої здібності на підготовчих курсах, які проводить університет. Підготовка здійснюється на спеціальність театральне мистецтво за різними спеціалізаціями: театрознавство, режисура театру ляльок, режисура драматичного театру, акторське мистецтво театру ляльок, акторське мистецтво драматичного театру і кіно.

Продовжити свою освіту дипломовані спеціалісти можуть в аспірантурі, асистентурі-стажуванні та докторантурі.

Випускники університету мистецтв працюють у США, Франції, Англії, Німеччини, Австралії, Данії, Росії, Ізраїлі та інших країнах світу.

Диригентську і виконавську практику забезпечують колективи різних творчих напрямків: академічний хор, симфонічний, естрадний та духовий оркестри, оркестр народних інструментів, які відомі в країні і за її межами. На театральному факультеті працює навчальний театр, а на виконавському - оперна студія.

Харківський національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського

Міжнародні зв’язки Харківського національного університету мистецтв імені І. П. Котляревського

Університет співпрацює та підтримує творчі та наукові контакти, міжнародні зв'язки з закордонними театральними та музичними закладами. Серед них Вузи Цинциннаті (США), Неаполь (Італія), Нюрнберга (Німеччина), Москви, Санкт-Петербурга (Росія), Гельсінкі (Фінляндія), Женеви (Швейцарія), Франції, Польщі та ін.

Студенти, випускники театрального факультету регулярно перемагають на престижних заходах: міжнародному фестивалі театрів ляльок та інших форм театру анімації «Anima», конкурсі читців ім. О. Лесникової (м. Харків), міжнародному фестивалі недержавних театрів «Курбалесія», конкурсах читців ім. Р. Черкашина і Лесі Українки, міжнародному фестивалі «Добрий театр», міжнародному фестивалі театрів ляльок «Подільська лялька», «Золотий телесик» та багатьох ін.

Випускники університету по закінченні навчання отримують дипломи державного зразка.

Отже, Харківський національний університет мистецтв імені І. П. Котляревського – це сучасний заклад, який надає знання майбутнім акторам.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!