Роздрукувати сторінку

Харківський базовий медичний коледж №1, ХБМК №1

« Назад

Історія заснування Харківського базового медичного коледжу № 1

Харківський базовий медичний коледж №1, ХБМК №1

Харківський базовий медичний коледж № 1 – один з найдревніших вищих медичних учбових закладів І рангу кваліфікації в Україні. Він є спадкоємцем фельдшерської школи, утвореної в м. Харкові у 1845 році.

В часи Другої Світової війни лікарня і фельдшерська школа були ліквідовані. Поновила свою роботу фельдшерська школа в 1943 році після визволення м. Харкова, поєднавшись з фельдшерсько-акушерською школою № 2 (вул. Пушкінська, 27).

З 1946 року Харківська фельдшерсько-акушерська школа функціонує в приміщення по вул. Революції, 3, який обіймає і на даний час. В 1954 році школа одержала нове ім’я – медичне училище № 1 і стає основним для всіх медичних училищ Харківського району. У 2006 році медичне училище реорганізовується у Харківський базовий медичний коледж № 1.

ХБМК №1

Спеціальності ХБМК № 1

На даний час заклад є широкопрофільним навчальним закладом, який має сертифікат на право проведення освітньої роботи за І рангом кваліфікації на формування молодших фахівців за напрямком:

- „Лікувальна діяльність” – „фельдшер”;

- „Сестринська діяльність” – „медична сестра”;

- „Лабораторна діагностика” – „фельдшер-лаборант”;

- „Медико-профілактична діяльність” – „санітарний фельдшер”;

- „Акушерська діяльність” – „акушерка”;

- „Виготовлення оптичних і оптико-електронних виробів” кваліфікація „Медична оптика”.

З 2006 року здійснена учбова робота за ІІ навчально-спеціалізованим рангом з кваліфікації „Сестра медична – бакалавр”, з 2009 року — з кваліфікації “Медичний лаборант - бакалавр”.

ХБМК № 1 перший раз в Україні проводить формування з кваліфікації „Лікувальна діяльність” (фельдшер) зі спеціалізацією „Народна та нетрадиційна медицина”. До курсу включено поглиблене оволодіння акупунктури, фітотерапії, гомеопатії, біоенергетики, масажу та мануальної терапії. Отримана підготовка надає змогу віднайти роботу в осередках народної та нетрадиційної медицини чи одержання персонального сертифікату на проведення практики.

З січня 2007 року в закладі створено підрозділ післядипломної освіти зі збільшення спеціалізації молодших медичних фахівців.

Харківський базовий медичний коледж №1, ХБМК №1

Матеріально-технічна база Харківського базового медичного коледжу № 1

Заклад має досить сильну матеріально-технічну структуру. Формування спеціалістів відбувається в класах, аудиторіях, розташованих у двох учбових приміщеннях загальною територією 6797 м2.

Для здійснення теоретичних і практичних уроків в учбових приміщеннях закладу сформовано 32 класи, 19 аудиторій та 11 освітніх кімнат на основах лікувально-профілактичних установ м. Харкова, які облаштовані згідно з типовим табелем і нормами обладнання класів та аудиторій на рівні модерних потреб формування фахівців.

Діє персональна клінічна база – Центр народної та нетрадиційної медицини „Арата”, яка має на меті надати максимальну змогу практичної діяльності студентів та слухачів курсів збільшення кваліфікації з таких областей як акупунктура, герудотерапія, масаж та мануальні практики, тощо.

Діє сформований в учбовому приміщення № 2 освітньо-діагностичний центр для навчання спеціалістів з кваліфікації „Лабораторна діагностика”, в склад якого включено лабораторії: клінічних методів дослідження; клінічної біохімії; медичної паразитології з ентомологією; гістологічна лабораторія з технікою гістологічних досліджень та бактеріологічна.

Сформований центр надає можливість забезпечити високий рівень професійного навчання зі збільшення спеціалізації лаборантів та фельдшерів-лаборантів. На основі закладу здійснено 3 Загальноукраїнські фестивалі фахової творчості студентів медичних коледжів за кваліфікацією “Лабораторна діагностика”.

В закладі сформована аудиторія “Медичні комп’ютерні системи і технології” з під’єднанням до системи Іntеrnеt.

Педагогічний колектив ХБМК

У закладі діє високоосвічений педагогічний колектив: загалом – 114 педагогів, штатних – 93 педагога, сумісників – 21 педагог. Поміж них: 41 – педагогів вищої кваліфікації, 3 – кандидати медичних наук, 2 – педагога-аспіранта, 9 – педагогів-методистів, 1 – магістр медицини, 2 – магістри хімії; 4 – магістри управління учбовими установами, 9 – старших педагога.

Харківський базовий медичний коледж №1

Культурно-просвітницький центр «Музей історії закладу» ХБМК № 1

Культурно-просвітницький центр «Музей історії Харківського базового медичного коледжу №1» сформований в 2005 році в рамках створення до відзначення 160-річного ювілею учбової установи і є центром значної освітньо-виховної роботи.

Створенню Музею передувала широка дослідницька і пошукова діяльність адміністрації, колективу педагогів і студентів, а також ветеранів праці. Експозиція Музею виявляє основні етапи формування та становлення Харківського базового медичного коледжу №1.

Сьогоднішній період історії закладу приурочений таким визначним студентам як М.Г. Богдашкін і М.П. Бурих – академіків медицини: представлені дипломи, залікові книжки, призи і наукові праці.

Коледж гордиться тим, що в 1966 році його завершила кавалер медалі Флоренс Найтінгейл Є.І. Таранська, якою Світовий Комітет Червоного Хреста удостоює за визначні заслуги в сфері гуманізму і милосердя.

Досить всебічно висвітлено відзначення 150-річного і 160-річного ювілеїв закладу. Це ювілейні газети, медалі, значки, вітальні адреси, подарунки.

На основі Музею діє первинна організація Студентського Наукового Товариства закладу – гурток з краєзнавства і дослідження історії родини.

На основі закладу для студентів випускних груп очного і заочного підрозділу кожного року відбуваються семінари визначних міжнародних виробників очкових і контактних лінз Rodenstok(Німеччина); Zeiss (Німеччина); Essilor (Франція); IZO (Польща); Hoya(Японія); BayshLomb (Америка), на яких студенти ознайомлюються з характерними рисами модерних дизайнів, покриттів та матеріалів лінз для корекції зору; здійснюють обстеження за допомогою наймодернішого устаткування тощо.

У 2013 році студенти ХБМК № 1 брали участь у світовому конкурсі «Найкращий майстер» у м. Санкт-Петербург, де зайняли III місце.

Отже, Харківський базовий медичний коледж № 1 – це сучасний заклад, який формує спеціалістів у галузі медицини.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!