Роздрукувати сторінку

Харківська державна академія дизайну і мистецтв, ХДАДМ

« Назад

Історія заснування Харківської державної академії дизайну і мистецтв

Харківська державна академія дизайну і мистецтв, ХДАДМ

Харківська державна академія дизайну і мистецтв (Харківський художньо-промисловий інститут) бере свій початок з середини XVIII століття і є одним з найстаріших мистецьких ВУЗів України. Зародження відбулося ще в 1768 році, коли при Харківському колегіумі відкрито «додаткові» класи, в тому числі – клас малювання, який став першою художньою школою на рівні держави в провінції.

У 1869 році в Харкові була відкрита школа малювання М. Раєвської-Іванової як відокремлений навчальний заклад з художньо-промисловим ухилом. Серед учнів школи були відомі архітектори і художники – Васильківський, Ткаченко, Бекетов, Виїзжаєв, Первухін, Кончаловський.

У 1896 приватна школа Раєвської-Іванової була перетворена в міську художню школу. А через кілька років, у 1912 році в Харкові було відкрито художнє училище, підпорядковане Санкт-петербурзької Академії мистецтв. Директором училища в ті роки був О. Любимов – учень В. Рєпіна.

У 1921 році майбутнє ХДАДМ отримало статус ВНЗ (інституту).

В 1963 році відбулася реорганізація ВНЗ в Харківський художньо-промисловий інститут з перепрофілюванням на промислових художників за двома спеціальностями. На даний момент ХДАДМ налічує десять спеціалізацій.

З 1989 при інституті діє аспірантура, а в 1992-му при ньому відкрито художній ліцей і почалися курси підготовки та підвищення кваліфікації. Свій нинішній статус і ІV рівень акредитації ХДАДМ отримав у 2001 році.

На сьогоднішній день Харківська академія дизайну і мистецтв налічує 3 факультети, 17 кафедр, 200 педагогів, майже 1450 студентів, 18 професорів, 57 доцентів, 4 члени Академій мистецтв України і архітектури та будівництва. Майже половина педагогів ХДАДМ є членами Спілки дизайнерів України та Національної спілки художників.

Студенти можуть навчатися не тільки на платній, але і на безкоштовній основі, вибравши стаціонарну або заочну форму навчання. По закінченні ХДАДМ, випускники отримують диплом за кваліфікаційним рівнем бакалавр, спеціаліст або магістр, встановленого державного зразка.

Матеріально-технічна база ХДАДМ

Матеріально-технічна база ХДАДМ складається з: трьох навчальних корпусів, навчальних майстерень і лабораторій, чотирьох сучасних комп'ютерних класів, гуртожитки, музею, бібліотеки, художньої галереї.

Основними напрямками навчання в даному Вузі є: культура, мистецтво та дизайн.

ХДАДМ

Спеціальності Харківської державної академії дизайну і мистецтв:

- дизайн;

- образотворче мистецтво;

- реставрація творів мистецтва.

Вищу освіту можна отримати в академії за напрямом підготовки культура і мистецтво, дизайн за такими основними спеціальностями: промисловий, графічний, мультимедійний дизайн, інтер'єр та обладнання, художнє моделювання одягу, тканини, дизайн меблів, графіка, станковий живопис, станкова і монументальна скульптура, монументальна живопис, теорія і історія мистецтва, реставрація та ін.

Академія дизайну і мистецтва займається виданням періодичних наукових видань. Фахівці навчального закладу регулярно створюють веб-ресурси в мережі Інтернет, де розміщують поточну інформацію про творчу діяльність академії, а також електронні версії наукових видань.

Багато викладачів даного навчального закладу є почесними членами Національних спілок дизайнерів, художників та архітекторів України.

При ВУЗі діють і успішно розвиваються загальноосвітні школи дизайну, малюнка, живопису, скульптури, а також теорії та історії мистецтва.

Основною метою викладацької діяльності є поєднання теорії і практики, тобто, засвоєння не тільки теоретичного матеріалу, але й виконання практичних завдань.

Харківська державна академія дизайну і мистецтв, ХДАДМ

Міжнародна співпраця ХДАДМ

Академія має налагоджені творчі та наукові зв'язки з багатьма зарубіжними закладами і надалі керівництво навчального закладу має намір розширювати цю співпрацю.

На міжнародній арені академія тісно співпрацює з аналогічними за профілем вищими навчальними закладами багатьох країн світу, серед яких Росія, Білорусь, Німеччина, Австрія, Китай, США, Польща та ін.

Харківська державна академія дизайну і мистецтва розташована за адресою м. Харків, вул. Червонопрапорна, д. 8.

В одному з найстаріших мистецьких навчальних закладів України, добре знайому фахівцям в дизайнерській та мистецькій сфері навчання здійснюється на денному та заочному відділеннях.

У зв'язку з змінюваними правилами вступу в академію абітурієнтам необхідно по всіх уточнюючих питань звертатися в приймальну комісію академії мистецтва.

Для абітурієнтів створені підготовчі курси на платній основі, де кожен зможе якісно підготуватись до вступу у ВНЗ.

Для студентів, які приїхали з інших міст, надаються місця у гуртожитку.

Академія дизайну входить до Європейської ліги вищих навчальних закладів мистецтв, будучи його членом.

Для бажаючих отримати військове звання під час навчання, така можливість є, так як у Вузі є військова кафедра.

Випускники ХДАДМ по закінченні навчання отримують дипломи державного зразка.

Бібліотека Харківської державної академії дизайну і мистецтв

Бібліотека ХДАДМ є однією з найстаріших книгозбірень літератури за фахом. Історія бібліотеки нерозривно пов’язана з історією Академії. Ще в 1869 році Марією Дмитрівною Раєвською-Івановою була відкрита школа малювання як окремий спеціальний навчальний заклад художньо-промислового напрямку. У 1893 році шкільна бібліотека нараховувала близько 400 томів.

Бібліотечний фонд продовжує комплектуватися літературою з питань образотворчого і декоративно-прикладного мистецтва: дизайну, архітектури, історії мистецтв і культури на багатьох мовах світу. У бібліотеці зараз працює 4 читальні зали, абонемент. При інформаційно-довідковому відділі створений комп’ютерний читальний зал. Усі комп’ютери підключені до мережі Інтернет. Довідковий апарат складається з традиційних та електронних каталогів і картотек. Для користувачів бібліотеки постійно поповнюються та вдосконалюються бази даних. Станом на 1.01.15 р. кількість бібліографічних записів в електронному каталозі становить – 3089.

Отже, Харківська державна академія дизайну і мистецтв – це сучасний заклад освіти, який надає ґрунтовні знання своїм студентам, роблячи їх конкурентоздатними спеціалістами. Заклад вдало крокує у ногу з часом.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!