Роздрукувати сторінку

Харківська державна академія культури, ХДАК

« Назад

Історія становлення Харківської державної академії культури, ХДАК

Харківська державна академія культури, ХДАК

Це ВНЗ державної форми власності за IV рівнем акредитації. Роком заснування академії прийнято вважати 1929 році, коли указом Раднаркому України факультет політосвіти Харківського інституту народної освіти був виділений в окремий інститут. За наступні три десятиліття інститут витримав кілька перейменувань і реорганізацій, у результаті яких у ньому розпочалася підготовка кадрів культури і освіти, і в 1964 році він перетворився у Харківський державний інститут культури, на базі якого у 1998 році була створена академія, Харківська державна академія культури, ХДАК.

Протягом довгого часу ВНЗ був єдиним освітнім закладом в Україні, що готував висококваліфікованих фахівців для сфери культури і мистецтва. Київський філіал інституту пізніше перетворився в Київський інститут культури (зараз КНУКІМ). В академії встановлені навчальні та наукові зв'язки з вищими навчальними закладами США, Данії, Великобританії, Німеччини, Голландії, Польщі. З багатьма з них підписані угоди про міжнародний обмін студентами. Крім того, студентам надається можливість продовжити навчання за кордоном.

Напрями навчання ХДАК:

- Інформатика і комп'ютерні технології;

- Культура і мистецтво, дизайн;

- Психологія та педагогіка;

- Економіка, менеджмент, маркетинг.

ХДАК

Матеріально-технічна база ХДАК

Матеріально-технічна база ХДАК включає: наукову та навчальну бібліотеки, читальні зали (загальні, спеціалізовані, електронні), актовий зал, спортивний зал, телестудію, студентський театр.

Факультети і спеціальності Харківської державної академії культури:

1) Факультет менеджменту:

- соціальна педагогіка;

- менеджмент організацій.

2) Факультет інформаційної діяльності та документознавства:

- інформаційна діяльність;

- документознавство.

3) Факультет культурології:

- культурологія;

- охорона пам'яток історії та культури, музейна справа;

- менеджмент соціокультурної діяльності.

4) Факультет інформатики та бібліотекознавства:

- бібліотекознавство;

- бібліографія;

- книгознавство.

5) Факультет хореографічного мистецтва:

- хореографія.

6) Факультет музичного мистецтва:

- музичне мистецтво.

7) Факультет театрального мистецтва, телемистецтва, кіномистецтва:

- кіно - і телемистецтво;

- театральне мистецтво.

Харківська державна академія культури, ХДАК

Педагогічний колектив Харківської державної академії культури

У викладацький склад ХДАК входять більше сорока професорів і докторів наук, народні та заслужені артисти України, заслужені діячі мистецтва і працівники культури. 70% викладачів мають наукові звання, вищі наукові ступені і державні почесні звання. Колектив академії регулярно бере участь у престижних міжнародних конкурсах і фестивалях майстрів мистецтва.

Студенти ХДАК також мають численні творчі досягнення в різних галузях мистецтва, про які свідчать регулярні перемоги на міжнародних фестивалях і конкурсах.

Умови вступу до Харківської державної академії культури

Підготовка майбутніх акторів проводиться факультетом театрального мистецтва за напрямом «Театральне мистецтво» зі спеціалізацією «Акторське мистецтво драматичного театру і кіно». Доступні денна і заочна форми навчання. Ті, кому не вдалося вступити на бюджетні місця, можуть подати заяви і навчатися за контрактом. У цьому випадку за один рік навчання доведеться викласти приблизно 10 тисяч гривень для денної та 6 тисяч гривень для заочної форми навчання. Бажаючим стати актором чи акторкою необхідно мати сертифікат ЗНО, в якому є дисципліни «Українська мова і література» з результатом не менше 124 балів та «Історія України» з результатом не менше 140 балів. Крім цього їм доведеться пройти також двоетапний творчий конкурс, на першому етапі якого у них перевірять знання з теорії та історії театрального мистецтва, а на другому – навички виконавської майстерності (читання чотирьох творів, виконання пісні та танцю, а також етюд на запропоновану тему). Кожен етап оцінюється за 200-бальною шкалою, причому якщо абітурієнт на будь-якому етапі отримує менше 124 балів, то він не приймає участь у подальшому конкурсі.

Харківська державна академія культури розташована за адресою м. Харків, Бурсацький спуск, 4 д.

В академії організована довузівська підготовка абітурієнтів, яка здійснюється на платній основі.

В академії заняття здійснюються в оснащених сучасною технікою та обладнанням аудиторіях в п'яти навчальних корпусах.

Харчування студентів здійснюється в їдальнях і кафе.

Іноземні студенти проживають у двох гуртожитках академії.

Харківська державна академія культури

Виховна робота ХДАК

Створені для розвитку і позанавчального заняття молоді творчі колективи: народний хор; академічний хор; хорові ансамблі, ансамбль окордеоністів-баяністів, капела бандуристів, інструментальний квартет, фольклорні групи, ансамбль народної музики, естрадний оркестр; народний оркестр; джазовий ансамбль, оркестр народних інструментів; інструментальні ансамблі; камерний оркестр; навчальний театр; театри народного танцю; студентський театр естрадного співу, ансамбль джазової музики та ін.

Студенти всіх факультетів і курсів беруть активну участь у традиційній студентській спартакіаді.

Випускники ХДАК по закінченні навчання отримують дипломи державного зразка.

Отже, Харківська державна академія культури – це сучасний заклад, який радо запрошує всіх охочих для здобуття популярної професії.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!