Роздрукувати сторінку

Харківська державна зооветеринарна академія, ХДЗвА

« Назад

Харківська державна зооветеринарна академія сформована у 2001 році на основі Харківського зооветеринарного інституту - самого старого, з підстави, вищого учбового закладу певного напрямку в Україні та в СНД, має 150-річну історію. Його студенти вдало діють в Росії і Україні, в державах СНД, у 78 державах світу на всіх куточках планети, в тому числі в США, Канаді, Англії, Японії, Німеччини, Болгарії та інших державах. Харківська державна зооветеринарна академія - державна установа освіти IV рангу кваліфікації, підпорядкована Міністерству аграрної політики України. Очолює академію ректор - Головко В. О.

Харківська державна зооветеринарна академія, ХДЗвА

Контакти Харківської державної зооветеринарної академії

Адреса: 62341. Харківська обл., Дергачівський район, смт. Мала Данилівка, вул. Академічна.

Телефон: (05763) 5-74-23. 5-75-88.

Історія Харківської державної зооветеринарної академії

Харківська державна зооветеринарна академія має древню і широку історію, яка є складовою вітчизняного сільського господарства. Харківська зооветеринарна академія має великі і усталені традиції, які всіляко зберігаються і тривають.

Заснована академія була ще в 1851 році. На даний час Харківська державна зооветеринарна академія має IV рівень акредитації і підпорядкована Мінагропому України. Свою нинішню назву і статус ХДЗА отримав у 2001 році. Випускники ХДЗА, яких було близько 32 тисяч вдало діють в 80 державах світу, на агропідприємствах різноманітних форм власності, м’ясокомбінатах, лабораторіях санветекспертизи, наукових та діагностичних лабораторіях і т. п.

Харківська державна зооветеринарна академія налічує 30 відділень, на яких діють понад 200 викладачів, 31 професор і доктор наук, 110 доцентів і кандидатів наук.

ХДЗвА

Напрями навчання ХДЗА:

- Медицина та ветеринарія;

- Сільське, лісове, рибне господарство;

- Економіка, менеджмент, маркетинг.

Сьогодні тут здобувають освіту понад 2000 студентів.

Факультети Харківської державної зооветеринарної академії

- Біотехнологій і природокористування:

-- Водні біоресурси і аквакультура;

-- Біотехнологія;

-- Лісове та садово-паркове господарство.

- Ветеринарної медицини:

-- Хвороби птахів;

-- Хвороби дрібних тварин;

-- Лабораторної справи;

-- Ветринарно-санітарна експертиза;

-- Ветеринарна фармація.

- Технологічний:

-- Розведення та селекція тварин;

-- Годівля тварин і технології кормів;

-- Птахівництво;

-- Бджільництво;

-- Промислове тваринництво;

-- Конярство.

- Менеджменту:

-- Менеджер-економіст.

Харківська державна зооветеринарна академія, ХДЗвА

Матеріально-технічна структура ХДЗА

Матеріально-технічна структура Академії – це 12 учбових приміщень, навчальний комплекс «Фауна», учбово-науковий центр тваринництва і рослинництва, бібліотека з книжковим фондом у 238 000 томів літератури, музей, їдальня, два стадіони, два спортзали, тир, кінно-спортивний комплекс, 5 гуртожитків, профілакторію. Всі структурні підрозділи Академії розміщені в передмісті Харкова в лісопарковій зоні.

У 2001 році був відкритий Центр виховання та культури, де працюють 17 секцій та гуртків художньої самодіяльності, а також клуби за інтересами (народних пісень, поезії тощо).

З метою покращення навчального процесу та відповідності європейським стандартам Академія співпрацює з закладами Німеччини та Нідерландів.

А також факультети довузівської підготовки і післядипломної освіти.

На даний період в академії ведеться підготовка фахівців наступних навчально-спеціалізованих рангів: бакалавр, спеціаліст, магістр.

Харківська державна зооветеринарна академія

Музей історії ХДЗА

Плідний вклад у становлення і збереження історичних, культурних здобутків та традицій академії здійснює музей історії. На даний період він став важливою складовою культурного життя учбового закладу.

У 1978 році перша музейна експозиція, яка приурочена історії Харківського зооветеринарного інституту, сформувалася для перших його відвідувачів. Ентузіасти ХДЗА доклали багато сил, щоб цей музей став осередком збереження історичних здобутків закладу. Музей за періоди свого становлення здійснював реформування, дещо поновлювались експозиції. Збільшилась його загальна територія і на даний час нараховує 128 м2. Музейна експозиція налічує приблизно 1000 оригінальних пам`яток культури.

На протязі 30 років музей накопичує, досліджує і наочно виявляє науково-документальні матеріали з історії ВНЗ, що розповідають про внесок учених у справу формування професійних кадрів для сфери тваринництва і ветеринарної медицини.

Музей історії ХДЗА – головна функціональна частина єдиної структури учбово-виховного процесу академії, включена до структури Центру культури і виховання. Він спроможний формувати у молоді громадянсько-патріотичні характеристики, встановлювати у них шану до історії, культури та традицій свого учбового закладу.

Кожного року для першокурсників академії проводяться обов`язкові загально ознайомчі екскурсії, а також тематичні екскурсії для студентів усіх курсів і підрозділів закладу.

Звернення до кожного експонату з колекції музею історії викликає у студентів відчуття шани до того, хто передав цей предмет, лист, фотографію, книгу в дарунок майбутньому, та створює прагнення до виявлення персональної ініціативи, спрямовує на головні справи, щоб і вони були включені в літопис історії академії, як відзеркалення думок і помислів, інтересів та захоплень, ініціативи і реальних справ молоді початку ХХІ віку.

Щорічно музей приймає участь у здійсненні Дня відкритих дверей академії з ціллю профорієнтації молоді. В залах музею традиційно проводять зустрічі студенти академії різноманітних років, також учасники науково-практичних семінарів, олімпіад, спортивних фестивалей. Перше знайомство першокурсників з установою здійснюється в музеї історії в «День знань», тут студенти не просто опановують історію ВНЗ, вони ніби перегортають книгу часу і вкарбовують себе в її сторінки.

Головним завданням музею є застосування експозиції музею та запасних фондів для створення, написання і публікації історії академії, біографічних нарисів, статей до періодичних видань, здійснення різноманітних довідок.

Становлення особистості з високим почуттям патріотизму та гідності здійснюється в умовах органічного вияву інтеграції науки і освіти з ефективним застосуванням музейних об`єктів в учбовій, виховній і просвітницькій діяльності.

Дійсними носіями «живої історії людей» є музейні об`єкти учбового закладу: древні будівлі середини ХІХ віку, що сформували цілий ансамбль і неповторний колорит цього студмістечка; пам`ятники визначним особистостям: О.А. Колєсову, Л.С. Ценковському; кафедральні музеї, природні заповідники, меморіальні дошки, стенди. Тут завжди царила певна аура, що давала натхнення учням землеробного училища, а потім і зооветеринарного інституту до літературної креативності. Не дивно, що саме у лавах учбового закладу «народились» майбутні поети та письменники з міжнародним ім`ям: О.Олесь, К. Треньов, Я. Мамонтов, Г. Михайличенко, О. Слісаренко. Літературні традиції закладу продовжили її студенти: Р. Головенко, І. Калашник, В. Сухарльов, М. Чумак.

Ці імена зробили престижним учбовий заклад, тому їх креативний доробок експонується на виставці «Літературна академія», що постійно діє.

Отже, Харківська державна зооветеринарна академія – це один з найдревніших учбових закладів України, головні завдання якого – освітньо-виховна та науково-дослідна робота. Саме ХДЗА надає майбутнім фахівцям глибокі знання, роблячи їх конкурентоздатними фахівцями.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!