Роздрукувати сторінку

Харківська гуманітарно-педагогічна академія, ХГПА

« Назад

Спеціальність учителя – найкраща поміж усіх інших. Ми з шаною згадуємо своїх найперших вчителів. Учитель в один і той же час і вчить, і виховує, і формує. Без вчителя не може бути створена школа.

Саме таких викладачів для загальноосвітніх шкіл та дошкільних учбових установ формує ХГПА.

Харківська гуманітарно-педагогічна академія, ХГПА

Керівник - Пономарьова Г. Ф., професор, заслужений співробітник народної освіти України, академік Міжнародної академії наук педагогічної освіти, академік Національної академії проблем людини.

Контакти ХГПА

Адреса: пер. Шота Руставелі, 7, м. Харків, 61050, Україна.

Телефон: +38(057) 732-64-88, 732-69-97, 732-81-33.

Веб-сайт: http://www.hgpa.kharkov.com.

Історія становлення Харківської гуманітарно-педагогічної академії

ХГПА, створена в 1920 році, є вищим педагогічним учбовим закладом ІІІ рангу кваліфікації.

Невід'ємним функціональним відділенням є педагогічний коледж.

Академія проводить формування вихователів дітей дошкільного віку, музичних керівників дошкільних установ, вчителів: початкових класів, англійської мови, інформатики, фізичної культури, музики та соціальних педагогів за навчально-спеціалізованими рангами "молодший спеціаліст", "бакалавр", "спеціаліст".

За період становлення учбовий заклад подолав важкий шлях становлення і формування: педагогічні курси імені Р. С. Сковороди (1920-1930гг.), педагогічний технікум (1930-1937гг.), педагогічне училище (1937-1993рр.), педагогічний коледж (1993-2004рр.), гуманітарно-педагогічний інститут (2004-2011рр.).

Постановою VІ сесії VІ скликання Харківської обласної ради від 16.06.2011 року № 197 - VІ змінено тип і перейменований ХГПА в комунальну установу "Харківська гуманітарно-педагогічна академія" Харківської обласної ради.

Учбовий процес формують педагоги 17 кафедр, з яких 50% володіють науковим рангом та ученим званням. 30% педагогів - випускники освітнього закладу.

За період створення в академії сформовано 60 тисяч високоосвічених спеціалістів, які з гідністю діють у закладах освіти м. Харкова та регіону.

Серед студентів установи є визначні вчені, поети, письменники, директори учбових установ та керівники органів місцевого самоврядування.

Науково-педагогічні робітники прагнуть того, щоб назавжди залишити у серцях і душах майбутніх викладачів безмежну відданість спеціалізації і щиру любов до дітей.

ХГПА

Освітній процес в ХГПА

Учбовий заклад володіє міцною освітньо-матеріальною структурою: 75 учбових класів, 26 кабінетів для персональних уроків музикою, 7 аудиторій і майстерень, гуртожиток, їдальню, буфет. До можливостей студентів та педагогів - комп’ютерний центр, тренажерні зали, хоровий кабінет, конференц-зала, науково-методичний центр. Бібліотека закладу нараховує більше ніж 200 тис. примірників наукової, методичної, художньої літератури.

В закладі здобуває освіту більше ніж 3000 студентів за очною та заочною формами з таких кваліфікацій:

• початкова освіта (вчитель ЗОШ І-ІІІ ступеня);

• дошкільна освіта (вихователь дітей дошкільного віку);

• музичне мистецтво (вчитель музики ЗОШ школи І-ІІІ ступенів, музичний керівник дошкільних учбових закладів);

• філологія (вчитель англійської мови ЗОШ І-ІІІ ступенів);

• фізична культура (вчитель фізичної культури ЗОШ І-ІІІ ступенів);

• інформатика (вчитель інформатики ЗОШ І-ІІІ ступенів);

• соціальна педагогіка (соціальний педагог);

• корекційна освіта (дефектолог, вихователь дітей з вадами психофізичного формування).

Харківська гуманітарно-педагогічна академія, ХГПА

Виховна діяльність в Харківській гуманітарно-педагогічній академії

Студенти ХГПА виступають у змаганнях у таких видах спорту як: футбол, міні-футбол, регбі, плавання, легка атлетика, оздоровча аеробіка, лижний спорт, настільний теніс, баскетбол, волейбол, шахи, шашки, кульова стрільба, гирьовий спорт, кікбоксинг.

У Харківській гуманітарно-педагогічній академії створено спортивний клуб в 2011 році. Він є функціональним відділенням академії. Спортивний клуб ставить перед собою завдання щодо покращення здоров'я, агітації і навчання правильному і здоровому способу життя майбутніх педагогів. Спортивний клуб проводить секції з 14 видів спорту: настільний теніс, волейбол (хлопці та дівчата), баскетбол (хлопці та дівчата), футбол, футзал (хлопці та дівчата), баскетбол (дівчата і хлопці), плавання, легка атлетика, спортивна аеробіка, шахи і шашки, кульова стрільба, гирьовий спорт, черлідінг, хіп-хоп. Близько однієї третини всіх студентів Харківської гуманітарно-педагогічної академії займаються спортом в цих секціях.

Бібліотека Харківської гуманітарно-педагогічної академії

Бібліотека - головне функціональне відділення, яке інформаційно забезпечує учбовий, виховний процеси в закладі, здійснила свою роботу 1920 року.

Важливим завданням бібліотеки є:

- становлення галузевих інформаційних ресурсів;

- інформаційно-бібліографічне обслуговування користувачів інформації.

Склад бібліотеки ХГПА:

- підрозділ комплектування та обліку документів;

- інформаційно-бібліографічний підрозділ;

- підрозділ обслуговування та збереження фонду з сектором.

Усі відділення обслуговують - 6915 читачів. Чисельність читачів за єдиним обліком - 3050 чоловік, з них студентів –2650.

Культурно-виховні заходи, в тому числі і книжково-ілюстровані фестивалі (більше 17 кожного року), які проводить бібліотека, спрямовані на поширення літератури, окреслення історичного становлення України, її культури. Великою популярністю користуються організовані бібліотекою «Дні інформації, «Дні кафедри». Бібліотека приймає участь у культурно-художніх заходах, що здійснює академія.

У бібліотеці діє автоматизована інформаційна бібліотечна структура "УФД/Бібліотека", яка направлена для комплексної автоматизації роботи бібліотеки. Вона об’єднує засоби автоматизації головних виробничих процесів, а саме: укомплектування бібліотечного фонду, ведення електронного каталогу, обслуговування читачів, відбір документів, пошук теми, формування та друк переліків книг.

Учбово-виховний процес на 100% укомплектований підручниками і освітніми посібниками, в тому числі на електронних носіях, а також художньою літературою.

Усе ширше в діяльність бібліотеки запроваджуються інноваційні технології на основі комп'ютерної техніки та віртуального забезпечення потреб читачів. Зона WI-FI охоплює територію читальної зали бібліотеки та за її границями. Це комфортно і студентам, і педагогам. Користувачі інформаційних ресурсів діють і з друкованими виданнями, ноутбуками із електронними книгами.

Харківська гуманітарно-педагогічна академія

Відділ практики у Харківській гуманітарно-педагогічній академії

Педагогічна практика у ХГПА проводиться в умовах модерної школи й здійснює індивідуальну практичну роботу студентів у ролі вчителя-вихователя. На відмінну від теоретичного навчання з його високим рівнем наукового узагальнення, педагогічна практика характеризується більшою конкретністю. Вона виступає базою пізнання, розширює та узагальнює теоретичні знання студентів, спрямовує безпосередньо їх до аналізу, наукового дослідження, опанування педагогічного досвіду, виявляє соціальне значення спеціальності, встановлює потрібні професійні знання, уміння й здібності, закріплює позитивні мотиви навчання у педагогічній установі.

Практичне формування студентів в закладі згідно з специфікою педагогічної сфери має наскрізний характер, проводиться на протязі всього терміну навчання. Педагогічна практика здійснюється з першого курсу, її безперервність та послідовність впродовж декількох років навчання дає можливість майбутнім вчителям отримувати необхідний і певний обсяг практичних знань і вмінь.

Усі студенти закладу на третьому курсі відбувають літню педагогічну практику в дитячих оздоровчих таборах.

Практична підготовка студентів ґрунтується на «Розпорядженні про здійснення практики студентів вищих учбових установ України» №93, зареєстрованому указом Міністерства освіти і науки України від 8 квітня 1993 р., у Розпорядженні про здійснення педагогічної практики студентів академії, утвердженому на Вченій Раді 12 червня 2013 року, протокол №12, Інструкції щодо запровадження «Розпорядження про здійснення практики студентів академії» від 30 серпня 2011р.

Зміст і послідовність практики окреслюється учбовими планами та програмами.

Базами практики є дошкільні освітні заклади, загальноосвітні та інтернатні учбові установи; соціальні центри, позаміські організації оздоровлення та дозвілля дітей м. Харкова та регіону, які забезпечували комплекс різних видів і форм практичної роботи майбутніх вихователів та педагогів.

Отже, Харківська гуманітарно-педагогічна академія – це сучасний заклад, який надає посильну допомогу у навчанні та вихованні майбутніх вчителів.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!