Роздрукувати сторінку

Харківський національний медичний університет, ХНМУ

« Назад

Харківський національний медичний університет (Харківський державний медичний університет) має стародавню історію. Колись медичний факультет Харківського національного університету ім. Каразіна через якийсь час став самостійним повноцінним ВНЗ.

Харківський національний медичний університет, ХНМУ

Історія становлення ХНМУ

Харківський державний медичний університет — найдревніша вища медична школа України. У 2005 році заклад відзначив своє 200-річчя, його історія розпочинається з 1805 року, коли був сформований Харківський імператорський університет. В квітні 1994 року відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України на основі Харківського медичного інституту був утворений Харківський державний медичний університет, який у жовтні того ж року одержав найвищий IV ранг кваліфікації. У 1988 році заклад прийнятий членом Міжнародної асоціації університетів світу, яка сформована при ЮНЕСКО.

Сьогодні в ХНМУ граніт медичної науки вивчається на 6 факультетах і 63-х кафедрах. Крім чотирьох медичних, діють стоматологічний факультет і післядипломної освіти.

Контакти Харківського національного медичного університету

Адреса: 61022, м. Харків, проспект Леніна, 4.

Телефон: (057)705-07-11.

Науково-педагогічний колектив закладу нараховує більше 700 людини, серед яких 122 професора і 236 доцентів, 110 докторів медичних наук і 445 кандидатів. Колектив ХНМУ також пишається дійсними членами НАН України і АМН України, 4-ма лауреатами Держпремії, 18 заслуженими діячами науки і техніки, 8-ю заслуженими лікарями, 2-ма заслуженими співробітниками освіти України і 37-ма членами міжнародних академій наук.

Харківський медичний університет налічує 5000 студентів поміж яких 1024 іноземця з 72 країн світу.

База ХНМУ забезпечена 6-ма навчальними НУО, 2-ма інститутами, НДІ гігієни праці і профзахворювань, Українським інститутом клінічної генетики, ЛУНП «Університетський стоматологічний центр», науково-практичний медичний центр, центр акушерства, гінекології та репродуктивної медицини, медичний коледж.

Харківський медичний університет має 40 клінічних кафедр, які розміщені у лікувально-профілактичних установах міста та регіону загальною місткістю на 7500 лікувальних ліжок.

Напрями навчання у ХНМУ

- медицина;

- ветеринарія.

ХНМУ

Матеріально-технічна структура Харківського медичного національного університету

Матеріально-технічна структура даного Вузу включає: 63 кафедри; 7 проблемних аудиторій; науково-дослідну лабораторію; сучасні центри медичної генетики і урології; велику бібліотеку; оздоровчий комплекс; НДІ терапії, хірургії, кріомедицини та кріобіології, професійних захворювань, медичної радіології.

Покращена матеріальна структура закладу дає змогу здійснювати наукові дослідження, запроваджувати нові форми і технології навчання в навчальний процес. В університеті діє центральна науково-дослідна лабораторія, проблемні аудиторії, обчислювальний центр, наукова бібліотека, бібліотечний фонд якої налічує понад 1 млн. екземплярів, фізкультурно-оздоровчий комплекс; застосовується понад 400 модерних комп'ютерів, відео - і аудіоапаратура. Університет під’єднаний до мережі Інтернет.

Іногородні студенти університету забезпечуються місцями в комфортабельному гуртожитку. В закладі сформовані умови не тільки для вдалого навчання, але і для гарного відпочинку, фізичного загартування студентів: свої послуги надає модерний спортивний комплекс з трьох залів і оздоровчий профілакторій.

Харківський національний медичний університет, ХНМУ

Основними спеціальностями ХНМУ є:

- педіатрія;

- лабораторна діагностика;

- стоматологія;

- лікувальна діяльність;

- акушерська діяльність;

- медико-профілактична діяльність;

- сестринська діяльність.

За всі роки існування цього вищого медичного учбового закладу, було створено п'ятнадцять науково-педагогічних шкіл різного спрямування.

Вчені ХНМУ активно діють над розв’язанням найважливіших завдань і проблем медичної науки і практики охорони здоров'я.

Харківський національний медичний університет

Міжнародна робота Харківського медичного національного університету

Міжнародна робота закладу ґрунтується на підвищенні рейтингу Вузу в структурі вищої медичної освіти України та майбутньому включення у світове наукове співтовариство. Викладацький склад спрямовує свою діяльність на становлення міжнародних зв'язків у науково-освітній сфері, шляхом участі в різних програмах і проектах, а також шляхом проходження стажування студентів і педагогів у провідних закордонних освітніх і наукових центрах.

Викладацький склад ХНМУ надає допомогу студентам одержати вищу освіту на рівні встановлених європейських стандартів і стати справжніми висококваліфікованими фахівцями в обраній галузі.

У державному рейтингу вищих учбових закладів Міністерства охорони здоров'я України ХДМУ увійшов у п'ятірку найкращих установ з 19 створених. На даний час в університеті діють 16 Заслужених діячів науки і техніки України, 2 Заслужені співробітники вищої школи України, 4 Заслужених лікаря України, 32 академіка державних і громадських Академій України.

Університет уклав договори про співпрацю з зарубіжними партнерами, серед яких Бєлгородський державний університет, Новосибірський державний медичний університет, Курський державний медичний університет, Самарський державний медичний університет (Російська Федерація); Магдебурзький університет ім. Отто Фон Геріке (Німеччина), Вільнюський університет (Литовська Республіка), Познанський університет медичних наук (Польща), Таджицький державний медичний університет (Таджикистан), Йедитепский університет (Турція) та ін.

У самому кращому підготовчому відділенні Харкова іноземні громадяни можуть пройти необхідне навчання. Іноземні громадяни готуються з російської мови, а так само за освітніми предметами: біологія, хімія, фізика. По завершенні навчання успішним слухачам видаються сертифікати затверджені Міністерствами.

Заняття студентів перших – третіх курсів проводяться у чотирьох учбових приміщеннях. Клінічні дисципліни викладаються на базах медцентру, науково-практичного центру, НДІ, обласних, міських і відомчих лікувальних закладах.

Необхідну освітню та наукову літературу студенти можуть отримати в науковій бібліотеці, до складу мережі якої входять відділи та сектори обслуговування, читальні зали, причому читальні зали є і в гуртожитках.

В музеї університету, який створений у 1968 році, зібрано понад п'ять тисяч експонатів, за яким усі охочі можуть побачити розвиток медицини в Харкові за останні двісті років.

Випускники університету по закінченні навчання отримують дипломи державного зразка та надається спеціалізація лікаря за кваліфікацією Лікувальна діяльність або лікаря-стоматолога. Бажаючі продовжити свою освіту можуть вступити до клінічної ординатури, аспірантури, пройти стажування.

Молодіжний центр Харківського медичного національного університету, ХМНУ

Молодіжний центр – це креативна спілка студентської молоді Харківського національного медичного університету. Її ціль – сприяти всебічному формуванню особистості студента, надати змогу проявити креативний потенціал, проводити повноцінний відпочинок з врахуванням інтересів і необхідностей молоді.

Художні колективи Молодіжного центру (МЦ) ХНМУ «Арт-денс», «Іасса», «Радість», «Троянда» приймали активну участь у міському конкурсі художньої творчості «Студентська весна» та у Загальноукраїнському фестивалі – конкурсі мистецтв студентів-медиків й співробітників лікувальних закладів України «Ліра Гіппократа – 2010», що здійснився в Києві 27-28 листопада 2010 року. За підсумками цього конкурсу диплом лауреатів отримали учасники ансамблю «Грація», I нагороду – вокальний ансамбль «Іасса», Єлизавета Думчева, II нагороду – Вероніка Ферлей, Аджаєрє Тобечукву Джонсс. Креативний рівень мистецьких заходів кожного разу збільшується, творчі майстерні колективів збільшують нові учасники. З великим захопленням зі сторони студентів були проведені такі заходи, як «Дебют першокурсника», «Ідеальна пара», новорічний святковий бал, «Міс університету-2011», світовий креативний конкурс поміж студентів підрозділу з навчання закордонних громадян.

Отже, університет, у лавах якого понад 200 років навчають студентів, по праву заслуговує на велику шану. За цей час він здійснив великий шлях, став одним з найбільших і вагомих закладів держави. Тут піклуються про вікові традиції, звертаючись до практики й теорії найкращих представників медичної школи. І на даний період високий науковий потенціал університету, як і в минулому, кожного разу збільшується цікавими ідеями й проектами.

Ювілей університету – це період, що дає можливість пишатися здобутим досвідом, мудрістю й професіоналізмом, черговий щабель великого й цікавого шляху, час застосування найсміливіших ідей. Упевнені, що висота символічної планки, що на протязі більш ніж двох віків задавалася визначними представниками Харківської вищої медичної школи, ніколи не зменшиться й в історію закладу буде вписано ще багато відомих сторінок.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!