Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Харківської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Харківської області \ ЗВО (ВНЗ) Харківської області та їх рейтинг \ 15. Харківський національний аграрний університет імені В. В. Докучаєва, ХНАУ ім. В. В. Докучаєва

Харківський національний аграрний університет імені В. В. Докучаєва, ХНАУ ім. В. В. Докучаєва

« Назад

Історія Харківського національного аграрного університету ім. В. В. Докучаєва переплетена з історією формування і розвитку сільського і лісового господарств України на протязі приблизно двох століть. На даний час заклад володіє IV рангом кваліфікації.

Харківський національний аграрний університет імені В. В. Докучаєва, ХНАУ ім. В. В. Докучаєва

На сьогоднішній день в ХНАУ проводиться підготовка фахівців наступних освітньо-спеціалізованих рангів: бакалавр, спеціаліст, магістр.

Контакти ХНАУ

Адреса: 67483, пос. Комуніст-1, Харківський район.

Телефон: (057) 93-71-46, 93-60-67.

E-mail: admin@agrouniver.kharkov.com.

URL: http://agrouniver.kharkov.com.

Історія становлення Харківського національного аграрного університету імені В. В. Докучаєва

Харківський національний аграрний університет ім. В. В. Докучаєва – один з найбільш вікових аграрних ВНЗ Європи. Університет був заснований 5 жовтня 1816 року наказом імператора Росії Олександра І.

У 1946 році інституту було присвоєно ім'я В. В. Докучаєва. Під час отримання Україною незалежності в 1991 році заклад отримав статус університету, а в 2002-му році – статус національного. За роки свого існування Харківський національний аграрний університет ім. В. В. Докучаєва сформував і вивчив більше 65 тисяч спеціалістів для агропромислових комплексів України і ще 78 країн світу.

Учбовий процес в ХДАУ забезпечується завдяки 421 науково-педагогічному працівнику, у складі яких майже 50 докторів наук і професорів, приблизно 200 кандидатів наук і доцентів.

Харківський аграрний університет ім. Докучаєва має такі функціональні відділення: 7 факультетів, 34 кафедри, фундаментальну бібліотеку з фондом більше 600 тис. екземплярів, Інститут післядипломної освіти, Центр підготовки іноземних громадян, Інститут інноваційного менеджменту, НДІ фітосанітарного моніторингу, ДП Навчально-дослідне господарство «Докучаєвське», інститут післядипломної освіти; скрипаївське навчально-дослідне лісове господарство, учбово-науково-виробничий центр «Дослідне поле», дендрологічний парк.

ХДАУ - це самостійне містечко загальною територією понад 100 га, де розташовані шість навчальних корпусів. При університеті знаходяться 7 гуртожитків, є павільйон з сільськогосподарською господарською технікою, 4 спортивні зали, стадіон, актовий зал. Функціонують студентський і спортивний клуби, є команда КВК, вокально-інструментальні гуртки, танцювальні колективи, народний хор. У студентів є змога одержати: військову спеціальність і ранг офіцера запасу; другу вищу освіту за скороченим терміном навчання.

ХНАУ ім. В. В. Докучаєва

Напрями навчання в ХДАУ:

- Географія та геологія;

- Сільське, лісове, рибне господарство;

- Економіка, менеджмент, маркетинг;

- Інші.

Факультети Харківського державного аграрного університету:

- Агрохімії і ґрунтознавства;

- Агрономічний;

- Захисту рослин;

- Лісового господарства;

- Інженерів землевпорядкування;

- Менеджменту та економіки;

- Обліку і фінансів.

У складі Університету також діє відділ аспірантури і докторантури, центр підготовки іноземних громадян, інститут післядипломної освіти.

Навчально-виробничий процес ведеться в учбово-наукових і виробничих структурних підрозділах ВНЗ, науково-дослідних установах аграрної спрямованості, провідних базових підприємствах регіону. Основним місцем для науково-дослідних робіт служить дослідне поле з центром «Крапельне зрошення», також діють павільйони з сільськогосподарською технікою, дендрологічний парк, музеї.

Фундаментальна бібліотека Університету є найстарішою в країні бібліотекою аграрної спрямованості. Її книжковий фонд становлять понад 600 000 примірників навчальної та наукової літератури 11 мовами світу.

До можливостей студентів денної та заочної форми навчання 5 дев'ятиповерхових і 1 чотириповерховий гуртожиток, які розташовані недалеко від університету і мають всі побутові умови, необхідні для проживання.

Харківський національний аграрний університет імені В. В. Докучаєва, ХНАУ ім. В. В. Докучаєва

Міжнародна діяльність Харківського державного аграрного університету

У структурі ВНЗ функціонує міжнародний відділ, який займається розробкою партнерських програм з провідними навчальними закладами країн світу, залученням до навчального процесу зарубіжних фахівців, впровадженням програм стажування викладачів і студентів за кордоном. Університет має партнерські відносини з компаніями, освітніми та дослідницькими установами Болгарії, Чехії, Угорщини, Португалії, Швеції, Швейцарії, Австрії, Йорданії, Сирії, Китаю, США, Канади та інших країн світу.

Університет підтримує широкі зв'язки з сільськогосподарським виробництвом України, добре знаним за кордоном, а з 1997 року вуз - член Міжнародної асоціації університетів (ЮНЕСКО, Париж).

Університет у міжнародній діяльності укладає договори про співробітництво з багатьма вищими навчальними закладами багатьох країн світу, в даний час укладені договори з партнерами більш ніж дев'ятнадцяти країн. Ця діяльність дає можливість студентам проходити практики, стажування за кордоном. До ВНЗ-партнерів аграрного університету належать: Санкт-Петербурзький Державний Аграрний університет, Бєлгородська сільськогосподарська академія, Університет р. Шербрук (Канада), Університет штату Нью-Джерсі (США), Інститут захисту рослин провінції Юньнань (Китай) і ін.

Умови для вступу в Харківський державний аграрний університет ім. В. В. Докучаєва

Щорічно Харківський аграрний університет проводить День відкритих дверей, у програмі якого зустрічі з ректорами, деканами факультетів, викладачами та студентами, ознайомлення з навчальними корпусами, дендропарком, святковий концерт та ін.

Для визначення напрямку майбутньої спеціальності по своїм здібностям і талантам, кожен абітурієнт може звернутися до Профорієнтаційний відділ університету, отримати необхідні консультації з усіх питань.

Іноземні громадяни можуть пройти необхідне навчання на підготовчих курсах, навчання ведеться російською та українською мовами. Серед слухачів громадяни В'єтнаму, Гвінеї, Ірану, Камеруну, Китаю, Кенії, Сирії, Марокко та ін.

Юнаки, які бажають отримати військове звання офіцерів запасу, можуть паралельно навчатися на військових кафедрах інших Вузів (Академії внутрішніх військ та університету повітряних сил).

В університеті працює Інститут післядипломної освіти, який надає послуги фахівців у підвищенні кваліфікації, проходження перепідготовок, отримання другої вищої освіти за скороченою програмою і т. д.

Студенти у вільний час від занять займаються у танцювальному колективі, колективі бального танцю, КВК, рок-групі, вокальному гуртку, народному хорі і т. д. розвивають свої здібності, творчі таланти.

Випускники університету по закінченні навчання отримують дипломи державного зразка. З питань працевлаштування випускники можуть звертатися у відділ сприяння працевлаштуванню студентів і випускників.

Бібліотека Харківського національного аграрного університету імені В. В. Докучаєва

на даний час Фундаментальна бібліотека ХНАУ ім. В. В. Докучаєва - найдревніша аграрна бібліотека в Україні - визначний галузевий центр Харківщини, інформаційно-культурний осередок агроуніверситету. На протязі 3-х століть створилася унікальна система фондів, що ввійшла до Всесвітнього каталогу аграрних інформаційних ресурсів. До можливостей читачів більше 600 тис. екземплярів різногалузевих видань на 11 мовах світу, у структурі яких переважна більшість наукової та освітньої літератури з усіх проблем сільського господарства та природничих наук.

 Бібліотека товаришує з культурними центрами та освітянськими закладами Харківщини, Спілкою молоді і студентів університету для поширення аграрних знань, відродження національних і культурних традицій українського народу.

Не беручи до уваги свій вік, Фундаментальна бібліотека ХНАУ ім. В.В. Докучаєва упевнено крокує 21-м століттям назустріч 200- річному ювілею.

Отже, сьогодні Харківський національний аграрний університет імені В. В. Докучаєва, яким керує член-кореспондент НААН, доктор аграрних наук, професор В.К. Пузік, є одним із центрів аграрної науки в Україні. Перспектива закладу і стратегічний напрямок майбутнього становлення – інтеграція до світового навчального простору зі збереженням найкращих здобутків вітчизняної вищої школи.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!