Роздрукувати сторінку

Національна академія Національної гвардії України, НА НГУ

« Назад

Національна академія Національної гвардії України — вищий військовий учбовий заклад, розташований у м. Харків. Академія є одним з найстаріших військових закладів України.

Національна академія Національної гвардії України, НА НГУ

Академія - широкопрофільний вищий військовий учбовий заклад IV рангу кваліфікації, яка за держзамовленням проводить підготовку офіцерів усіх навчально-спеціалізованих рангів для внутрішніх військ і органів внутрішніх справ України, інших військових утворень України. Формування військових спеціалістів відбувається за такими напрямами:

- Військове керівництво;

- Автомобільний транспорт;

- Інженерна механіка;

- Озброєння та військова техніка;

- Менеджмент, Філологія.

Крім того, в закладі проводиться навчання цивільних спеціалістів за такими кваліфікаціями:

- Автомобільний транспорт;

- Менеджмент;

- Філологія.

В закладі проводиться навчання офіцерів запасу для студентів академії, а також студентів Харківського національного технічного університету аграрного господарства Харківського державного університету харчування та торгівлі.

НА НГУ

Історія Національної академії Національної гвардії України

26 грудня 1931 року рішенням колегії ОДПУ в передмісті Харкова — селищі Помірках, була створена 2-а нормальна школа прикордонної охорони і військ ОДПУ.

До складу школи входили спеціальні та кавалерійські підрозділи, автобронетанкове і артилерійський підрозділ, дивізіон зв'язку, пізніше були включені відділення підготовки льотчиків і техніків озброєння. Тривалість навчання у школі — 2 роки, для льотчиків — 3 роки.

У 1934 році школа була реорганізована в 2-у об'єднану прикордонну школу ім. Ф. Е. Дзержинського.

У квітні 1938 року 2-а об'єднана прикордонна школа стала носити імя Харківського військового училища прикордонних і внутрішніх військ НКВС ім. Ф. Е. Дзержинського.

З врахуванням досвіду бойових дій в 1938-1940 роках були переглянуті програми і освітні плани військових училищ НКВС. Освіта курсантів ще більше приблизилася до потреби військ, до бойового застосування. У зв'язку з цим були включені зміни в матеріально-технічну структуру закладу: створені опорні навчальні укріплення за зразком фінських, відпрацьовувалися елементи бою у взаємодії з танками і артилерією. Заняття укомплектовувалися новітніми зразками військової техніки, пристосуваннями і приладами того часу.

У 1941 році заклад одержав нову назву — Харківське кавалерійське прикордонне училище НКВС ім. Ф. Е. Дзержинського.

У жовтні 1941 року училище було переміщене в Ташкент, а згодом в Алма-Ату, де воно отримує нове найменування: Алма-Атинське прикордонне військове училище ім. Ф. Е. Дзержинського і продовжує формування спеціалістів для фронтових частин. За період війни 45 військовослужбовців закладу виявили героїчні вчинки, які були високо оцінені країною. Вони були удостоєні найвищою нагородою СРСР — золотою зіркою Героя Радянського Союзу. Майору Голубєву В. М. ця почесна премія була присуджена двічі. На честь Героя Радянського Союзу — педагога закладу Івана Танкопія названа одна з вулиць м. Харкова.

У вересні 1946 року здійснився перший післявоєнний випуск офіцерів служби тилу. Це були студенти автоброневого підрозділу, які у 1945 році були передислоковані з Алма-Ати назад в Харків. У 1947 році училище було оголошено показовим середньотехнічним учбовим закладом.

У 1969 році училище перебуває у підданстві Головного управління внутрішніх військ МВС СРСР.

1975 рік — заклад цілком перейшов на навчання курсантів за програмою вищого військового учбового закладу і став носити ім’я Харківське вище військове училище тилу МВС СРСР (ХВВУТ МВС СРСР).

Багато здійснив для здобуття успіхів майбутній командувач внутрішніх військ МВС СРСР, генерал-майор Д. А. Кригін, який керував училищем у 1981-1984 роках. І як підсумок, колективу закладу двічі (20 грудня 1983 року та 12 грудня 1984 року) було надано перехідний Червоний прапор МВС СРСР за вдале здійснення завдань і високі результати, досягнуті у службово-бойовій роботі, бойовій підготовці, укріпленні військової дисципліни та тиловому забезпеченні.

З отриманням Україною незалежності 24 серпня 1991 року, в Україні з'явилося нове військове формування Національна гвардія України, яке почало потребу у відповідних фахівцях. Постановою керівництва країни і командування НГУ, 2 січня 1992 року на основі закладу сформовано Харківське вище військове училище Національної гвардії України (ХВВУ НГУ).

Указом Міжгалузевої акредитаційної комісії при Міністерстві освіти України від 29-30 червня 1995 року та Розпорядження Міністерства освіти України від 19 липня 1995 року № 215 училище було перейменовано відповідно з Законом України «Про освіту». Воно стало називатися: «Військовий інститут Національної гвардії України» (ВІ НГУ).

У 1999 році НГУ була ліквідовано, а інститут був переданий Головному управлінню внутрішніх військ МВС України. З 1 березня 2000 року інститут став носити ім’я: «Військовий інститут Внутрішніх військ МВС України» (ВІ ВВ МВС України).

Військовий заклад до 1992 року готувало спеціалістів для прикордонних військ КДБ СРСР. У 1990 році вийшов документальний фільм про випускників училища.

C середини 80-х років у навчальному закладі навчалися іноземці, а саме офіцери з соціалістичного В'єтнаму, останній випуск яких відбувся у 1992 році.

Заклад також знаменний тим, що має літній табір в с. Верхня Писарівка, недалеко від кордону Бєлгородської області. Курсанти жили в наметах, офіцери і командний склад в дерев'яних будиночках. Абітурієнти для здачі іспитів приїжджали саме сюди, тут же і проходили курс молодого бійця. З вересня по травень виставлялася курсантська варта для охорони території та об'єктів, що несли службу по три дні.

Національна академія Національної гвардії України, НА НГУ

Організація навчання в Національній академії Національної гвардії

Організація навчання в Національній академії Національної гвардії України з кожним роком вдосконалюється, все аудиторії обладнані за останнім словом науки і техніки. І не тільки аудиторії обладнані технічними нововведеннями, нагадаємо, що навесні цього року в Академії презентували мобільну редакцію-друкарню на базі автомобіля КрАЗ, а в удосконаленні обладнання, на прохання керівництва Академії, брав участь Анатолій Денисенко, який знайшов можливість придбати всі необхідні картриджі з фарбами для даної установки.

Міжнародне співробітництво Національної академії Національної гвардії

Міжнародне співробітництво Академії в сфері вищої освіти і науки з освітніми та науковими організаціями інших країн та міжнародними закладами є головним напрямком роботи, який дає можливість опанувати передовий досвід формування офіцерських кадрів та обмінюватися досвідом з різноманітними державами світу, сприяє покращенню взаємовигідних стосунків, збільшенню кругозору.

Традиційно підтримуючи міжвузівські зв’язки, Академія активно встановлює нові форми кооперації з закладами-партнерами методом загальної участі в світових проектах, що фінансуються міжнародними фондами і програмами. Ціллю цієї роботи є включення Академії в міжнародну навчальну систему, а також приєднання в галузь утворення України закордонних інвестицій.

Академія продовжує збільшувати закордонні зв’язки в рамках програм світового співробітництва з правоохоронними структурами держав світу. На основі мовного центру, який сформований в Академії, навчають офіцерів для світової миротворчої роботи. Офіцери та курсанти відбувають у закордонні відрядження, приймають участь у стажуваннях, навчаннях, світових семінарах і конференціях у Франції, Італії, Китайській Народній Республіці, Турції, Румунії, США, Німеччині, Великобританії, Казахстані, Вірменії.

Національна академія Національної гвардії України

Отже, сьогоднішній світ наполегливо показує людству нові стандарти існування. Головним серед них виступає безпека - безпека людини та суспільства. Збільшення її рівня безумовно залежить від якості формування спеціалістів, які перебувають на сторожі закону і правопорядку. Життєвий вибір, здійснений на користь служби у правоохоронних структурах є виправданим, як з погляду професійних перспектив, так і з точки зору громадської думки.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!