Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Харківської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Харківської області \ ЗВО (ВНЗ) Харківської області та їх рейтинг \ 10. Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка, ХНТУСГ

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка, ХНТУСГ

« Назад

Історія створення Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. П. Василенка

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка, ХНТУСГ

Харківський національний технічний університет сільського господарства ім. П. Василенка (Харківський державний технічний університет сільського господарства) був сформований в 1930 році на основі підрозділів механізації Харківського і Полтавського сільськогосподарських інститутів. Таким чином, Харківський університет сільського господарства був одним з перших аграрних ВУЗів інженерного напрямку, сформованих у період колективізації.

За період свого становлення ХНУТСГ сформував декілька тисяч спеціалістів аграрного господарства та інженерів, велика кількість з яких були сформовані для держав закордону: Конго, Польщі, Ефіопії, Куби, Китаю, Монголії, КНДР, Угорщини, Болгарії та ін.

Свій теперішній ранг університету ХНУТСГ одержав в 1994 році. З тих пір він є єдиним ВНЗ інженерно-технічного напрямку IV рангу кваліфікації в Україні. А через 10 років, в 2004 році йому було надано ім'я визначного діяча в сфері землеробської механіки академіка П. Василенка. У тому ж році наказом Президента України за плідний вклад у становлення національної освіти університету було надано ранг національного.

На даний час в ХНУТСГ функціонує 5 головних учбово-наукових інститутів, які проводять формування за 16 кваліфікаціями. 30 кафедр ХНУТСГ забезпечують навчання студентів загальноінженерних, гуманітарних, фундаментальних та спеціальних предметів. При ХНУТСГ функціонують інститути дистанційної і заочної освіти, післядипломної освіти, підрозділ навчання закордонних жителів, центр із перепідготовки кадрів та науково-дослідний технологічний інститут.

У 2005 році, приймаючи до уваги суспільно-державне і світове визнання підсумків роботи університету, його плідний вклад у становлення національної освіти і науки, указом Президента України та постановою уряду університетові надано ранг "національного" і удостоєно ім'я академіка П. М. Василенка. Університет сертифікований IV рангом кваліфікації. До структури Харківського національного технічного університету сільського господарства ім. Петра Василенка в теперішній час включено 8 підрозділів, на яких проводиться формування спеціалістів за 13 напрямками.

Контакти ХНУТСГ ім. П. Василенка

Адреса: 61002, м. Харків, вул. Артема, 44.

Телефон: (057) 700-39-15.

ХНТУСГ

Напрями навчання в ХНУТСГ імені П. Василенка

- Інформатика і комп'ютерні технології;

- Харчова сфера і біотехнологія;

- Сільське, лісове, рибне господарство;

- Транспорт;

- Економіка, менеджмент, маркетинг;

- Енергетика;

- Інші.

Матеріально-технічна структура ХНУТСГ імені П. Василенка

Матеріально-технічна структура включає: бібліотеку, обладнані спортивні майданчики, їдальні і кафе, оздоровчий табір, студентський театр, музей.

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка, ХНТУСГ

Факультети і кваліфікації Харківського університету сільського господарства:

1) Факультет менеджменту:

- економіка підприємства;

- менеджмент організацій;

- облік і аудит.

2) Підрозділ комп'ютерних технологій та енергетики:

- енергетичний менеджмент;

- енергетика с/г виробництва;

- виробництво та комп'ютерно-інтегровані процеси;

- автоматизоване управління технологічними процесами.

3) Підрозділ механіко-технологічний:

- стандартизація, сертифікація, якість;

- механізація сільського господарства.

4) Підрозділ переробки і зберігання с/г продукції:

- технологія зберігання і переробки зерна;

- обладнання харчових і переробних виробництв.

5) Підрозділ технічного сервісу:

- здійснення перевезень на автомобільному транспорті;

- машини та устаткування с/г виробництва;

- технологія деревообробки;

- обладнання лісового комплексу.

Основними завданнями ВНЗ є: визначення і формування нових сфер знань; генерація суспільно і соціально вагомих ініціатив; дослідження і реалізація нових форм роботи сільськогосподарської освіти, науки і виробництва; формування успішної, освіченої й конкурентоспроможної особистості; становлення академічної мобільності педагогів та студентів; підготовка кваліфікованих спеціалістів в аграрній галузі; утвердження визначного місця учбового закладу у світовому освітньому просторі.

Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка

Педагогічний колектив ХНУТСГ імені П. Василенка

На 35 кафедрах ВНЗ функціонує 370 педагогів, з них 63 докторів наук і професорів, 205 доцентів і канд. наук. Серед педагогів 18 академіків і членів-кореспондентів різноманітних академій наук, 9 Заслужених діячів науки і техніки, Заслужених робітників освіти, 2 призери Державної премії України, 23 відмінники освіти України.

Міжнародна діяльність Харківського університету сільського господарства

У даному навчальному закладі діє міжнародна програма, яка ґрунтується на обміні студентами й аспірантами із зарубіжними ВНЗ Польщі, Чехії, Данії, Великобританії, Нідерландів та багатьох інших країн.

Університет є дійсним учасником українсько-німецького аграрного проекту - тримісячної програми стажування у Німеччині для студентів економічних кваліфікацій після отримання диплому бакалавра. Саме стажування здійснюється на переробних організаціях АПК, в сільськогосподарських страхових закладах і банках. Після повернення на батьківщину студенти здійснюють спеціальні випробування і одержують ліцензії Інституту агро-бізнесу Німеччини.

Іногородні студенти університету забезпечуються місцями в комфортабельному гуртожитку.

Можливості для студентів під час навчання у Харківському національному технічному університеті сільського господарства імені П. Василенка

Абітурієнти можуть пройти необхідне навчання на підготовчих курсах зовнішнього незалежного оцінювання.

У сільгоспуніверситеті вищу освіту можна одержати за всіма рівнями навчання: бакалавр, спеціаліст, магістр, а так само всі бажаючі можуть продовжити своє навчання в аспірантурі та докторантурі.

Вищу освіту можна отримати більш ніж п'ятнадцяти спеціальностями на денному відділенні і більше одинадцяти – на заочній та дистанційній формі.

Для абітурієнтів за цільовим направленням у ВНЗ зарахування здійснюється за окремим конкурсом.

За програмами формування офіцерів запасу Збройних сил студенти на платній основі можуть пройти необхідне навчання на військовій кафедрі.

Більше двох тисяч студентів з різних міст країни і зарубіжжя забезпечуються місцями для проживання в шести студентських гуртожитках.

Більшість навчальних корпусів ВУЗу з дореволюційних часів використовувалися для навчання, є архітектурними шедеврами свого часу.

Талановита молодь може реалізувати свої здібності у різноманітних творчих колективах, які створені і успішно функціонують в університеті: зразковий колектив пісні і танцю, колектив модерної хореографії, секції бального танцю, танцювальний колектив брейк-дансу, інструментальний ансамбль, КВК та ін.

Випускники ХНТУСГ по завершенні навчання одержують дипломи державного зразка.

Отже, Харківський національний технічний університет сільського господарства імені Петра Василенка - це сучасний заклад, який крокує у ногу з часом, кожного року збільшуючи обсяги вступників.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!