Роздрукувати сторінку

Маріупольський коледж Приазовського державного технічного університету, МК ПДТУ

« Назад

10.05.2015 17:51

У 2012 році на кафедрі Маріупольського коледжу був сформований студентський актив, що включає в себе старост та студентів з активною життєвою позицією. Одним із заходів проведеним студентським активом є організація і проведення Дня першокурсника, приуроченого до дня туриста.

головний вхід маріупольський коледж

Адреса: Донецька область, м. Маріуполь, вул. Георгіївська, 69.

Спеціальності Маріупольського коледжу:

- Зварювальне виробництво – по закінченню навчання студенти отримують кваліфікацію технік-технолог зварювального виробництва з напряму «Машинобудування та матеріалообробка»;

- Монтаж і експлуатація електроустаткування підприємств і цивільних споруд - по закінченню навчання студенти отримують кваліфікацію технік-електрик з напряму «Електротехніка та електромеханіка;

- Монтаж, обслуговування засобів і систем автоматизації технологічного виробництва - по закінченню навчання студенти отримують кваліфікацію технік-електромеханік з напряму «Автоматика та управління».

- Технологія обробки матеріалів на верстатах і автоматичних лініях - по закінченню навчання студенти отримують кваліфікацію технік-технолог з напряму «Машинобудування та матеріалообробка»;

- Організація туристичного обслуговування - по закінченню навчання студенти отримують кваліфікацію фахівець з організації туризму з напряму «Туризм». Згідно рейтингу випускники розподіляються і направляються в готелі, туристичні агентства, бюро подорожей міста на посади: фахівець з готельного обслуговування, оператор автоматизованого розрахунку в готелі, адміністратор готелю (тур комплексу), черговий, агент туристичного бізнесу, екскурсовод;

- Організація обслуговування на транспорті - по закінченню навчання студенти отримують кваліфікацію фахівець в галузі управління обслуговування на транспорті з напряму «Менеджмент».

На кафедрі з'явилася традиція запрошувати випускників на значущі заходи кафедри та коледжу. Наприклад турнір КВН, Тиждень підприємництва, Конкурс військово-патріотичної пісні та ін.

Активно взаємодіють студенти кафедри та випускники в загальноміських студентських проектах «Африка-Євразія» та «ТВ-молл», спрямованих на розвиток толерантності та міжкультурної взаємодії серед студентів.

- Правознавство - по закінченню навчання студенти отримують кваліфікацію юрист-молодший спеціаліст з напряму «Право».

Спеціальність спрямована на підготовку фахівців юридичного профілю в галузі пенсійного забезпечення та соціального захисту. Серед навчальних дисциплін: «Цивільне право», «Цивільний процес», «Трудове право», «Право соціального забезпечення», «Правові основи медико-соціальної експертизи», «Психологія громадян похилого віку та інвалідів», «Податкове право», «Спадкове право »та ін.

З 2012 року кафедра здійснює підготовку за програмами модульного навчання. В даний час розроблені і впроваджуються навчальні модулі: «Забезпечення реалізації прав громадян у сфері пенсійного забезпечення та соціального захисту», «Судово-правовий захист громадян».

емблема мк

Випускники спеціальності «Право і організація соціального забезпечення»:

• готові до професійної діяльності, спрямованої на забезпечення реалізації правових норм у різних сферах соціального захисту населення;

• вміють розробляти документи правового характеру, приймати правові рішення і здійснювати інші юридичні дії; надавати соціальну допомогу нужденним;

• знають форми захисту прав громадян; правові норми в галузі правового соціального та пенсійного забезпечення, страхування і страхової справи, фінансів і кредиту, бухгалтерського обліку та контролю, аналізу фінансово-господарської діяльності, статистики, підприємницької діяльності та ін.

За час навчання в коледжі студенти отримують робочі професії «секретар суду», «оператор ЕВ та ВМ»

- Опорядження будівель і споруд та будівельний дизайн - по закінченню навчання студенти отримують кваліфікацію технік-дизайнер з напряму «Будівництво».

Організація практик на всіх етапах спрямована на розвиток професійних і загальних компетенцій, формування професійної культури, побудова кар'єрного плану майбутнього фахівця, підвищення затребуваності на ринку праці.

Важливим показником конкурентоспроможності випускників Маріупольського коледжу є рівень адаптації у професійній діяльності на робочому місці. Потенційні роботодавці розглядають досвід роботи студентів, як високу мотивацію і професіоналізм випускника. Ранній вихід на ринок праці покращує можливості працевлаштування по закінченню навчального закладу. Робота під час навчання полегшує перехід від навчання до роботи, ефективно знижує період безробіття і гарантує більш високу зарплату в первісний період трудової діяльності. На російському ринку праці спостерігається зростання повної або часткової зайнятості студентів. Така тенденція існує і у Волгоградській області. Більш успішні студенти поєднують навчання і роботу, і для роботодавця це є хорошим сигналом про якість людського капіталу. Роботодавці воліють оцінювати претендентів спочатку по наявності досвіду роботи, а потім за оцінками в дипломі.

У Маріупольському коледжі розроблена і п'ятий рік реалізується система заходів щодо адаптації студентів випускних груп до професійної діяльності з урахуванням побажання роботодавців та соціальних партнерів. Вона включає в себе організацію і проведення розосередженою практики протягом усього року, збір та оформлення портфоліо (портфеля досягнень). Портфоліо (портфель досягнень) - індивідуальна папка студента, в якій фіксується, накопичуються й оцінюються його досягнення. На основних і додаткових заняттях проводяться консультації, тренінги з питань самопрезентації, профорієнтації та інформування про стан ринку праці.

У нашому навчальному закладі використовується інформаційна система АІСТ для бази даних вакансій роботодавців і резюме студентів і випускників. Центр сприяння працевлаштування випускників здійснює складання і введення бази даних вакансій, контроль за роботою спрямованих кандидатів і дотримання трудового законодавства. Індивідуальна робота будується таким чином, щоб стажист мав можливість розвиватися і реалізовувати свій потенціал.

студенти маріупольського коледжу

Отже, матеріально-технічна база Маріупольського коледжу дозволяє проводити навчальну практику для отримання первинних професійних навичок. Базами для проведення технологічної та переддипломної практик є сучасні підприємства області.

З повагою "ІЦ “KURSOVIKS”!