Роздрукувати сторінку

Донецьке музичне училище, ДМУ

« Назад

10.05.2015 14:36

Донецьке музичне училище засноване постановою Донецької обласної ради в 1935 році.

студенти донецького музичного училища

Адреса: 83050, Донецька обл., м. Донецьк, вул. Рози Люксембург, 23.

Станом на 2010 р. Донецьке музичне училище має 114 штатних викладачів, серед яких: 2 заслужених діячі мистецтв України, 2 заслужених артисти України, 2 заслужених працівники культури України, 4 відмінники освіти, 15 викладачів-методистів, 14 старших викладачів, 14 лауреатів та дипломантів міжнародних конкурсів.

Донецьке музичне училище має понад 300 студентів, які навчаються за фахом Музичне мистецтво з 8 спеціалізацій: Фортепіано, Оркестрові струнні інструменти, Оркестрові духові та ударні інструменти, Народні інструменти, Спів, Хорове диригування, Теорія музики, Музичне мистецтво естради.

Здійснює підготовку фахівців за спеціалізаціями:

- Фортепіано;

- Струнні інструменти (скрипка, альт, віолончель, контрабас);

- Духові та ударні інструменти (флейта, гобой, кларнет, фагот, саксофон, валторна, труба, тромбон, туба та – ударні інструменти);

- Народні інструменти (бандура, балалайка, домра, гітара, баян, акордеон);

- Спів (класичний);

- Хорове диригування;

- Теорія музики;

- Естрада (фортепіано, спів, гітара, бас-гітара, саксофон, труба, тромбон, ударні інструменти).

викладачі донецького музичного училища

Відділення спеціального фортепіано існує в Донецьке музичне училище, ДМУ  з дня його заснування. Підготовка студентів фортепіанного відділення проводиться на базі середньої спеціальної навчання.

Навчальний план включає, крім спеціальних дисциплін, загальноосвітні, загально-гуманітарні, соціально-економічні та професійні дисципліни.

При розробці блоків і розподілі годин зі спеціальних дисциплін виходили з цілей і завдань навчання, змісту навчального процесу, професійного та технічного розвитку учня, розвитку його творчої активності, розширення його музичного кругозору.

Все це відповідає вимогам Держстандарту. Тижневе навантаження учнів не перевищує 36 годин. Всі предмети ведуться за програмами як типовими, так і розробленим на відділенні. Розроблялися програми педагогами, провідними даний предмет, тому в програмах враховані деякі особливості нашого навчального закладу.

Зокрема в програмах з концертного класу враховувався, в першу чергу, вокальний репертуар ілюстраторів по концертному класу і скрипковий репертуар ілюстратора.

У навчальному процесі велика роль відводиться активним формам навчання: це внутріотделенческіе конкурси, а також регіональні та міжнародні, публічні виступи, виконання сольних програм.

На відділенні використовуються такі форми контролю як колоквіуми, тестування, проведення тематичних концертів, запис на відео.

Вся робота по спеціальному циклу ведеться педагогами за Держстандартом, все кваліфікаційні вимоги виконуються:

- Учні володіють активним сольним репертуаром, який включає твори різних епох, жанрів і стилів;

- Майже всі учні проходять в тій чи іншій формі концертно -ісполнітельскую практику;

- Окремі учні мають великий досвід сольних виступів, сольних концертів, а також виступів з симфонічним оркестром;

- Учні відділення регулярно беруть участь у регіональних та міжнародних конкурсах;

- Зміст циклу спеціальної дисципліни розроблено таким чином, щоб учні мали можливість читати з листа, розширювати свій репертуар, свій музичний кругозір, знали теоретичну основу та історію виконавства, знали і вивчали спеціальну літературу, володіли репертуаром ДМУ, володіли методикою викладання в ДМУ. Термін навчання учнів 3 роки 10 місяців. Прийом учнів йде на базі початкової спеціальної освіти - ДМУ.

Велике значення в професійній діяльності відділення займає участь студентів у конкурсах.

Всі викладачі теоретичного відділення Донецького музичного училища, ДМУ мають великий стаж роботи, володіють ефективними методичними прийомами і здатні дати учням хороші, міцні знання і навички з музично-теоретичних дисциплін. Це найбільш яскраво проявляється при участі наших студентів у теоретичних олімпіадах.

На відділенні ведеться велика методична та організаційна робота за різними напрямками.

З цією метою педагоги училища відвідують музичні школи, присутні на уроках, роблять їх аналіз, проводять відкриті уроки, займаються з перспективними учнями для вступу в училище, проводяться курси підвищення кваліфікації для педагогів ДМУ.

На вокальному відділенні працюють: 6 викладачів сольного співу, викладач з культури мовлення, сценічної підготовці, акторської майстерності

Відповідно до Держстандарту випускникам надається кваліфікація: артист хору та ансамблю.

Репертуар класу сольного співу включає украънськуу і зарубіжну класику 17 - 19-го століть, твори радянських та зарубіжних композиторів, народні пісні різних країн.

Відповідно до затвердженого навчальним планом предмет «Вокальний ансамбль» вивчається протягом трьох років (3-8 семестри).

Завдання: виховання почуття ансамблю, вміння досягати повного виконавської єдності з іншими учасниками ансамблю; дотримання чистоти інтонаційного ладу; усвідомлювати свою партію як частину цілого, чути себе в ансамблі і слухати інші партії; вміння вести свою партію відповідно до загального виконавською задумом відносно фразування, дихання, динаміки, почуття стилю.

Проводяться взаємовідвідування уроків своїх колег, уроків викладачів суміжних дисциплін. Виявляється методична допомога та консультації працівникам сільських і міських районів учням ДМУ. На засіданнях циклової комісії ведуться обговорення нової методичної літератури з вокальним дисциплін.

Відділення активно бере участь в конкурсах і веде велику концертну діяльність.

емблема донецьке музичне училище

Отже, Донецьке музичне училище, ДМУ, сучасний музичний навчальний заклад з багатою історією.

З повагою "ІЦ “KURSOVIKS”!