Роздрукувати сторінку

Макіївський політехнічний коледж, МПК

« Назад

02.05.2015 04:32

Макіївський політехнічний коледж відкриває двері для першокурсників. Щорічно сотні вчорашніх школярів стають студентами коледжу. Але для багатьох з них коледж став уже знайомим і рідним, так як раніше вони зробили перший крок назустріч своєму майбутньому, вступивши на підготовчі курси.

головний вхід макіївський політехнічний коледж

Адреса Макіївського політехнічного коледжу: Донецька область, м. Макіївка, вул. Леніна, 47.

Макіївський політехнічний коледж проводить навчання студентів на базі 9 та 11 класів, за наступними спеціальностями:

- 23.02.03 «Технічне обслуговування та ремонт автомобільного транспорту»;

- 23.02.04 «Технічна експлуатація підйомно-транспортних, будівельних, дорожніх машин та обладнання (по галузях)»;

- 22.02.06 «Зварювальне виробництво»;

- 43.02.02 «Перукарське мистецтво»;

- 19.02.10 «Технологія продукції громадського харчування»;

- 21.01.10 «Ремонтник гірничого обладнання»;

- 13.01.10 «Електромонтер (по галузях)»;

- 08.01.08 «Майстер оздоблювальних будівельних робіт»;

- 29.01.29 «Майстер столярного і меблевого виробництва»;

- 19.01.17 «Кухар, кондитер»;

- 13.450, 19.727 «Маляр; штукатур»;

- 18.880, 16.671 «Столяр будівельний, тесляр».

емблема макіївський політехнічний коледж

Підготовчі курси коледжу мають багаторічний досвід работи. Курси здійснюють цільову підготовку старшокласників до вступу на всі спеціальності. Навчання ведеться з предметів, що виносяться на вступні випробування, тобто з математики та російської мови. Слухачі отримують підготовку, що відповідає рівню вимог, що пред'являються на вступних випробуваннях, і практичні навички у вирішенні контрольних завдань і написанні диктантів. Їм пропонуються зразкові програми вступних випробувань із зразками диктантів і квитків з математики (минулих років). Крім того, курси допомагають усунути проблеми за шкільною програмою; поглибити теми, пов'язані зі специфікою вступних випробувань; систематизувати знання; дають можливість знайомства зі спеціальностями навчального закладу; забезпечують психологічну готовність до випробувань, а також дають перевагу при зарахуванні у випадку рівності набраних балів. Слухачі підготовчих курсів здобувають навички самостійної роботи, ефективно засвоюють інформацію, вчаться вчитися. І як наслідок, поступово, вчаться краще, так як встигли адаптуватися до системи навчання у професійній середній школі. Заняття з кожного предмета проводяться 3-4 рази на тиждень.

Навчальний процес здійснюється за затвердженими календарно-тематичними планами з кожної дисципліни в установленому обсязі годин. Програма розрахована на реальний рівень учня звичайної школи, не виходить за рамки шкільної програми, але опрацьовується поглиблено. Багаторічний досвід показує, що такий підхід не тільки дозволяє успішно скласти вступні випробування, але і вчитися за обраною спеціальністю.

Загальна площа будівель, займаних Макіївським політехнічним коледжом, становить 10 236 м2, навчально-лабораторних аудиторій - 6972 м2.

Для проведення лабораторних і практичних занять з учнями є 11 лабораторій, оснащених лабораторними стендами та обладнанням для виконання лабораторних робіт і проведення технічних випробувань. Для проведення виробничого навчання є: навчально-виробничі майстерні, навчальні полігони на території соціальних партнерів: підприємств та організацій.

Лабораторії Макіївського політехнічного коледжу оснащені необхідним обладнанням для проведення лабораторних та практичних занять. Так, наприклад, лабораторія «Автоматизація технологічних процесів» оснащена работізірованнимі комплексами і маніпуляторами, кабінет-лабораторія «Стандартизації, сертифікації та метрології» оснащений контрольно-вимірювальними приладами та спеціальним обладнанням, лабораторія «Технологія ливарного виробництва» має ділянку для ручного формування з плавильної піччю та іншим необхідним обладнанням для лиття кольорових металів, кабінет-лабораторія «Інформаційних технологій» оснащений комп'ютерами для необхідних обчислень, кабінет-лабораторія «Технічна механіка» оснащений обладнанням для проведення випробувань з різними матеріалами.

Навчально-виробничі майстерні коледжу оснащені необхідним металорізальним обладнанням - токарно-гвинторізні, горизонтально-фрезерними, вертикально-свердлильні, шліфувальні, заточувальні верстати, які дають можливість учням набути професійні навички та компетенції.

Кабінети і лабораторії Макіївського політехнічного коледжу укомплектовані з урахуванням вимог ФГОС. У них є навчально-методична література, мультимедійна та комп'ютерна техніка, необхідні прилади, вимірювальна техніка, наочні посібники, плакати, а також необхідний дидактичний матеріал. Плани розвитку кабінетів передбачають подальше впровадження інформаційних технологій у навчальний процес, а також вдосконалення матеріально-технічної та методичної бази коледжу.

У навчальному процесі використовуються: 230 одиниць обчислювальної техніки (26 одиниць комп'ютерної техніки на 100 учнів наведеного складу), 2 плазмових інформаційних монітора, 16-канальна система безпеки - відеоспостереження.

9 лабораторій і 4 кабінети оснащені: мультимедійними проекторами (6 шт.), Інтерактивними дошками (4 шт.), Принтерами (10 шт.), Плоттером, копіювальним апаратом, електронними підручниками та навчальними посібниками (194 шт.) Та пакетами прикладних програм (16 шт.).

Мультимедійна та комп'ютерна техніка активно використовується при проведенні навчальних та практичних занять. Всі комп'ютери об'єднані в єдину локальну мережу під управлінням двох серверів.

Основною метою програми з фізичного виховання студентів в технікумі є збереження та зміцнення здоров'я, підвищення рівня фізичної підготовленості для успішного навчання, активного способу життя, підготовка до професійної довголітньої діяльності. Головними завданнями є формування і зміцнення м'язового корсету для вироблення правильної постави, естетична корекція фігури, вміння зняти емоційну напругу, втому, підвищення життєвого тонусу, пропаганда здорового способу життя.

викладачі макіївського політехнічного коледжу

Свою фізичну форму студенти підтримують в спортивному залі. У теплу пору заняття проводяться на відкритому повітрі. Навчальний рік починається великим спортивним святом (День бігуна).

З повагою "ІЦ “KURSOVIKS”!