Роздрукувати сторінку

Донецький гірничий технікум імені Є. Т. Абакумова, ДГТ ім. Є. Т. Абакумова

« Назад

02.05.2015 04:03

Гордість технікуму - його випускники. За весь період існування технікуму їх було понад 15 тис. чоловік. Сьогодні в місті, мабуть, немає жодного вугільного підприємства, де б не працювали випускники Донецький гірничий технікум ім. Є.Т. Абакумова.

донецький гірничий технікум

Адреса: вул. Петровського, 4, м. Донецьк.

Спеціальності Донецький гірничий технікум ім. Є.Т. Абакумова:

- 5.05030103 - Експлуатація та ремонт гірничого електромеханічного обладнання та автоматичних пристроїв;

- 5.05030102 - Підземна розробка корисних копалин;

- 5.02010501 – Діловодство.

Формування творчих особистостей майбутніх фахівців - найважливіше завдання технікуму, а творчість студентів неможлива без творчості самих педагогів. Викладачі технікуму - постійні учасники наукових конференцій, семінарів, методичних об'єднань різного рівня.

Головна мета педагогічного колективу - підготовка та виховання висококваліфікованого, конкурентоспроможного, професійно мобільного фахівця. Про високий рівень професійної підготовки свідчить успішна участь студентів в олімпіадах, науково-практичних конференціях, виставках. Тільки за останні три роки студенти технікуму стали переможцями конкурсу молодіжних розробок з проблем паливно-енергетичного комплексу, дипломантами обласних науково-практичних конференцій «Молодь і наука в 21 столітті», переможцями всеукраїнських, регіональних та обласних олімпіад з електротехніки, економіці, банківській справі; призерами обласних виставок технічної творчості і т. д.

Технікум пишається не тільки своїми традиціями. Здійснюючи професійну підготовку молоді, він спрямований у майбутнє. У технікумі активно реалізується концепція модернізації освіти і пріоритетний національний проект «Освіта», навчальний заклад активно включилося у здійснення регіональної цільової програми «Розвиток професійної освіти в області» на 2010-2015 роки.

В даний час технікум розпоряджається не тільки кваліфікованими викладацькими кадрами, але й необхідною матеріально-технічною базою. Остання включає 13 лабораторій, 21 кабінет, полігон гірських машин, навчальні майстерні, технічну бібліотеку, спортивний і тренажерні зали, тенісний зал, стрілецький тир. Кабінети і лабораторії оснащені сучасним обладнанням та обчислювальною технікою.

Пріоритетним напрямком діяльності є інформатизація та комп'ютеризація освітнього процесу через створення системи електронних навчальних ресурсів та відповідної програмно-технічної інфраструктури. Забезпечуючи чіткі цілі, в технікумі здійснюється безперервний моніторинг інформатизації за всіма спеціальностями, що дозволяє виявляти проблемні зони і визначати перспективи цього пріоритетного напрямку.

студенти донецький гірничий технікум

Виховна робота в технікумі здійснюється відповідно до прийнятої концепції гуманно-особистісного підходу до студентів, яка передбачає розвиток відносин співробітництва викладачів і студентів. Традиційними стали такі заходи, як: «Посвята в студенти», конкурси «Кращий студент спеціальності», «Останній дзвоник» та ін.

У технікумі працюють курси з підготовки та перепідготовки робітничих кадрів. Спільно з Регіональним інститутом підвищення кваліфікації на базі технікуму здійснюється навчання інженерно-технічних працівників охорони праці та промислової безпеки.

Розширюються ділові зв'язки, і зміцнюється співпраця технікуму з підприємствами-споживачами кадрів, що знайшло відображення в Програмі соціального партнерства.

У загальній складності в гуртожитку 132 кімнати для проживання по 2-4 людини:

- кімнат поліпшеного планування – 15;

- для проживання по 2 людини – 27;

- для проживання по 3 людини – 47;

- для проживання по 4 особи – 43.

головний вхід донецький гірничий технікум

У будівлі гуртожитку коридорна система, на кожному поверсі є туалети, кухні та сушарки.

У гуртожитку передбачено 9 душових кабін для дівчат і 8 - для юнаків. Режим роботи душових: щодня з 7-00 до 23-00, крім воскресіння - санітарний день.

На 3 поверсі гуртожитку знаходиться камера схову зі стелажами для зберігання особистих речей.

Клас для занять і підготовки домашніх завдань розташований на 6 поверсі, доступ до нього цілодобовий.

Кімнати для приготування їжі розташовані на кожному поверсі гуртожитку, на 3-5 поверхах по одній і на 6 поверсі дві. У кухнях є раковини та електричні плити (з 3 по 5 поверхи по 3 штуки, на 6 поверсі 5 штук).

Коледж має в своєму розпорядженні бібліотеку, загальною площею 402,5м, що складається з двох ізольованих відділів - абонемента і читального залу на 50 місць. Абонемент являє собою окреме приміщення зі стелажами, каталожними шафами, виставковими вітринами. У читальному залі обладнані 4 комп'ютерні місця з виходом в Інтернет для студентів і викладачів, а також для проведення презентацій встановлено мультимедійне обладнання (системний блок, плазмова панель і акустична система), відкритих уроків та інших заходів.

Бібліотечний фонд Донецького гірничого технікуму ім. Є.Т. Абакумова містить близько 150 тисяч друкованих джерел інформації, отримує за передплатою 32 найменування періодичних видань. Працівники ббліотеки, йдучи в ногу з часом створюють електронний каталог в програмі «1С: Бібліотека коледжу», який на сьогоднішній день містить близько 1500 записів.

Бібліотечний фонд універсальний за змістом; в ньому присутні документи з усіх галузей знань і практичної діяльності, різноманітні за цільовим призначенням та матеріальної конструкції: він містить навчальну, методичну, довідкову, наукову та науково-популярну, художню літературу, газети і журнали, аудіовізуальні, електронні та ізографії матеріали.

головний корпус донецький  гірничий технікум

Персонал бібліотеки Донецький гірничий технікум ім. Є.Т. Абакумова надає користувачам наступні послуги:

- надає повну інформацію про склад бібліотечного фонду через систему каталогів, картотек і з використанням інших форм бібліотечного інформування;

- надає консультативну допомогу в пошуку та виборі літератури;

- видає в тимчасове користування друковані видання та інші документи з бібліотечного фонду;

- виконує тематичні, адресні, уточнюючі і фактографічні довідки;

- складає по запитах користувачів списки літератури;

- проводить бібліографічні огляди;

- організовує книжкові виставки.

З повагою "ІЦ “KURSOVIKS”!