Роздрукувати сторінку

Маріупольський державний університет, МДУ

« Назад

01.05.2015 11:50

Маріупольський державний університет

Маріупольський державний університет — класичний вищий навчальний заклад IV рівня акредитації. У структурі університету 5 факультетів, 25 кафедр, Центр довузівської підготовки та роботи з іноземними студентами, міжнародні наукові та освітньо-культурні центри:

- Представництво Європейської організації публічного права (ЄОПП) в Україні;

- Регіональний пункт європейської інформації;

- Інститут українсько-грецької дружби та елліністичних досліджень;

- Екзаменаційний центр Міністерства освіти і релігії, культури та спорту Греції на отримання міжнародного сертифікату на знання новогрецької мови;

- представництво міжнародної Спілки «Данте Аліг'єрі»;

- Екзаменаційний центр на отримання міжнародного сертифікату на знання італійської мови (P.L.I.D.A.);

- Центр гендерних досліджень та освіти МДУ;

- Міжнародний центр з навколишнього природного середовища;

- Італійський, польський, ізраїльський, китайський культурні центри.

У структурі університету 4 факультети:

- Філологічний факультет;

- Історичний факультет;

- Економіко-правовий факультет;

- Факультет іноземних мов.

емблема МДУ

Для поліпшення навчально-методичного, фінансового та матеріально-технічного забезпечення практик, охорони праці на практиках, стану баз польових практик студентів МДУ організована постійно діюча комісія з підготовки та проведення практик студентів МДУ склад якої затверджується наказом ректора.

МДУ постійно дбає про поліпшення соціально-побутових умов для студентів, викладачів і співробітників. У гуртожитках загальною площею 292 тис. кв. м проживає близько 15 тис. Студентів, аспірантів, слухачів підготовчого відділення та курсів підвищення кваліфікації. Студенти живуть в кімнатах по 1-4 людини, аспіранти - по 1-2 людини. Університет прагне забезпечити місцем у гуртожитку всіх нужденних. Для навчаються по бюджету це правило виконується повністю, для навчаються за договором університет надає гуртожиток на договірній основі за наявності вільних місць.

У гуртожитках створено всі умови для життя, навчання і відпочинку. Є читальні зали, кімнати відпочинку, зали для занять аеробікою і тренажерні зали, басейн, спортивні майданчики, центр дозвілля.

Велика увага приділяється створенню в гуртожитках умов для занять та відпочинку. Для навчання в гуртожитку обладнані читальні зали. Крім того, холи на кожному поверсі обладнані таким чином, щоб студенти в них також могли займатися навчанням.

У гуртожитках створено комп'ютерні класи, репетиційні класи для занять музичних і театральних студій, приміщення для тренажерних залів і занять аеробікою, кімнати відпочинку та дитячі кімнати.

Програма ставить за мету – сформувати в навчальному закладі цілісну систему для підготовки молодих наукових і науково-педагогічних працівників.

Для студентів відкриваються нові горизонти, адже їм надаються багато нових можливостей для розвитку та реалізації власних здібностей. Вони беруть участь в науково-дослідній роботі МДУ, публікують свої перші наукові праці, запатентовують нові винаходи, вивчають багато нової інформації, для підвищення загального рівня освіченості. Також вони можуть продовжити навчання  в аспірантурі МДУ й інших ВНЗ, де готують та захищають свої наукові праці, дисертації для одержання престижної роботи як і  в самій МДУ, так і на підприємствах, в наукових організаціях Навчально-науково-виробничого комплексу «Спеціаліст» і ін.

Для успішної системи організації і здійснення навчального-освітнього процесу університет має сучасну розвинену матеріально-технічну базу: 7 навчальних корпусів;консалтинговий центр; мережу, яка об'єднує всі навчальні  корпуси і підключена до Інтернету; навчально-інформаційний інститут інноваційних технологій; 34 комп'ютерних класи, обладнаних комп'ютерами останнього покоління.

Велика увага у напрямку освіти в університеті приділяється саме вивченню іноземних мов. Студенти мають особливу можливість одночасно вивчити кілька іноземних мов та спеціальну лексику.

За направленнями від різних підприємств, практично всі організації та установи направляють на навчання саме до цього інституту. Це працівники з іллічівського заводу, азовсталі, азовмаші, працівники комунальних служб, податкових служб, з різних приватних організацій та фірм.

Проводяться також спеціалізовані курси для інженерно-технічних працівників за різними напрямками і курси для резерву на вакантні посади керівного складу заводів, відділів, служб, підприємств. Існують курси для підвищення кваліфікації вчителів шкіл та курси перевірки їхніх знань з питань охорони праці, техногенної безпеки та надзвичайних ситуацій на виробництві.

студенти МДУ

Виховують та навчають студентів і слухачів висококваліфікований професорсько-викладацький склад університету, які провідними спеціалістами і керівниками служб, які не є просто теоретичними викладачами, а які мають досвід практики, що є запорукою вивчення спеціалістів в різних напрямках. Вони постійно оновлюють програму підготовки спеціалістів, для покращення всього освітнього рівня студентського та слухацького складу університету. Звичайно всі ці фактори значно впливають на професійний ріст студентів, що випускаються з університету.

З повагою "ІЦ “KURSOVIKS”!