Роздрукувати сторінку

Донецький національний університет, ДонНУ

« Назад

01.05.2015 09:57

Донецький національний університет — вищий навчальний заклад, один із найбільших університетів України за загальною кількістю студентів.

Донецький національний університет

Донецький національний університет сьогодні - це потужний науково-освітній комплекс вищого IV рівня акредитації, один з провідних вузів країни.

ДонНУ складається з 9 факультетів:

- Математичний (3 2012 р. — Математики та інформаційних технологій)

- Фізичний (з 2011р. — Фізико-технічний)

- Хімічний

- Біологічний

- Філологічний

- Історичний

- Іноземних мов

- Юридичний

- Економічний

До складу університету входять численні науково-дослідницькі та навчальні центри й інститути:

- Інститут історії Донбасу;

- Молодіжний центр наукових досліджень;

- Центр міжнародного та європейського права;

- СКТБ «Турбулентність»;

- Науково-навчальний центр «Конвергенція нано-, біо- та інфотехнологій для збалансованого регіонального розвитку»;

- Центр трансферу технологій;

- Національні контактні пункти Сьомої Рамкової програми ЄС за напрямками «Навколишнє середовище, включно зміни клімату» і «Програми мобільності Марії Кюрі»;

- Науково-дослідний відділ «Фізика магнітних явищ і високотемпературної надпровідності»;

- Науково-дослідний відділ «Непаливне використання вугілля»;

- Кафедра ЮНЕСКО «Екологія техногенного регіону»;

- Лабораторія міжнародного науково-технічного співробітництва;

- Асоційований центр ЮНЕСКО з мікро-наукового експерименту та ін.

эмблема ДонНУ

Університет має власне видавництво.

Для поліпшення навчально-методичного, фінансового та матеріально-технічного забезпечення практик, охорони праці на практиках, стану баз польових практик студентів ДонНУ організована постійно діюча комісія з підготовки та проведення практик студентів ДонНУ, склад якої затверджується наказом ректора.

ДонНУ постійно дбає про поліпшення соціально-побутових умов для студентів, викладачів і співробітників. У гуртожитках загальною площею 292 тис. кв. м проживає близько 15 тис. Студентів, аспірантів, слухачів підготовчого відділення та курсів підвищення кваліфікації. Студенти живуть в кімнатах по 1-4 людини, аспіранти - по 1-2 людини. Університет прагне забезпечити місцем у гуртожитку всіх нужденних. Для навчаються по бюджету це правило виконується повністю, для навчаються за договором університет надає гуртожиток на договірній основі за наявності вільних місць.

У гуртожитках створено всі умови для життя, навчання і відпочинку. Є читальні зали, кімнати відпочинку, зали для занять аеробікою і тренажерні зали, басейн, спортивні майданчики, центр дозвілля.

Велика увага приділяється створенню в гуртожитках умов для занять та відпочинку. Для навчання в гуртожитку обладнані читальні зали. Крім того, холи на кожному поверсі обладнані таким чином, щоб студенти в них також могли займатися навчанням. У гуртожитках створено комп'ютерні класи, репетиційні класи для занять музичних і театральних студій, приміщення для тренажерних залів і занять аеробікою, кімнати відпочинку та дитячі кімнати.

У гуртожитках є майстерні з ремонту одягу, взуття і т. п., перукарні, хімчистки та пральні. У гуртожитку є їдальня і продуктовий магазин, у гуртожитку - 4 столові (з них 2 великі), кілька буфетів і продуктових магазинів. Одна з їдалень грає роль чергової і працює у вихідні та святкові дні, а так само у вечірні години.

Танцювальний клуб "Грація" є найбільшою студентською школою-студією бального танцю Москви. У студії кілька напрямків танцювальної діяльності - спортивний бальний танець, social dance. Ансамбль, який виступає на багатьох університетських заходах, фестивалях.

студенти ДонНУ

Клуб Класичною Музики заснований восени 2011 року з ініціативи студентів. Колектив клубу організовує концерти та музичні вечори на території університету. Крім того, ведеться активна зовнішня діяльність щодо співпраці з іншими вузами та культурними центрами. Основною метою клубу є об'єднання якомога більшого числа студентів навколо такої прекрасної сторони життя як класична музика.

Театр сучасного танцю існує з 2001 року на базі центральної секції спортивної та фітнес аеробіки під керівництвом доцента кафедри фізичного виховання і спорту. У репертуарі театру танці різних стилів і напрямків: класичні, народні, естрадні, спортивні.

Основні наукові напрямки (наукові школи, наукові колективи):

- Механіко-математичний факультет - Речовий, комплексний і функціональний аналіз

- Фізичний факультет - Обчислювальні системи і методи невизначеною нечіткої математики

- Механіко-математичний факультет-Обчислювальна математика

- Фізичний факультет - Квантові основи стану матерії

- Хімічний факультет - Аналітична хімія: теорія і практика

Закордонні стажування:

- Програма академічної мобільності ERANET-MUNDUS

- Програма академічної мобільності IAMONET RU

- Конкурс на отримання стипендій в 2015 р від Bayer Science & Education Foundation

Історія бібліотеки ДонНУ тісно пов'язана з історією університету. За 140 років свого існування вона зазнавала злети і падіння, піддавалася неодноразовим структурним реорганізацій, випробувала всі труднощі переїздів, поділу та об'єднання фондів і каталогів.

За роки своєї діяльності бібліотека створила унікальні книжкові та журнальні фонди. Загальний обсяг фонду в даний час складає близько 1.900.000 документів. Комплектування і наукова обробка нових надходжень літератури ведеться централізовано.

У бібліотеку записані понад 20 тисяч читачів, які отримують більш 800.000 книг, журналів на будинок і для роботи в 10-ти читальних залах, які оснащені 755 посадковими місцями.

У бібліотеці є фонд рідкісних книг, що нараховує близько 40 тис. Прим. Цей фонд включає в себе велику кількість видань XVIII-XIX століть, в тому числі: «Граматику» М. Смотрицького, «Арифметику» Л.Ф. Магницького, прижиттєві видання творів А.С. Пушкіна, друге видання комедії «Лихо з розуму» А.С. Грибоєдова, книги з автографами І.А. Буніна, К.А. Тімірязєва та ін. Значне місце займають книги та журнали з навчання і виховання дітей, в тому числі дошкільного віку, художня література для дітей і дорослих, релігійні видання тощо.

Основне завдання бібліотеки - надання оперативного доступу до інформаційних ресурсів для забезпечення навчального та науково-дослідного процесів університету та формування інформаційної культури майбутніх фахівців.

Бібліотека оснащена сучасною комп'ютерною та розмножувальною технікою.

Головний корпус ДонНУ

Комп'ютерний клуб бібліотеки налічує 137 комп'ютерів, 39 з яких надані читачам з безкоштовним доступом в Інтернет. Всі робочі місця бібліотекарів також мають необмежений доступ в Інтернет.

З повагою "ІЦ “KURSOVIKS”!