Роздрукувати сторінку

Дніпропетровський театрально-художній коледж, ДТХК

« Назад

Дніпропетровський театрально-художній коледж – ВНЗ з 1 рівне акредитації, що проводить підготовку молодших спеціалістів після 9 та 11 класів за освітньо-кваліфікаційними рівнями: бакалавр, молодший спеціаліст, магістр.

Дніпропетровський-театрально-художній-коледж, ДТХК

Контакти ДТХК

Адреса: м. Днiпропетровськ, вул. Глiнки, 11.

Телефон: (056) 745-11-61.

Електронна пошта: http://www.dtxk.com.ua.

Сайт: dtxk@ukr.net.

Дніпропетровський-театрально-художній-коледж

Історія Дніпропетровського театрально-художнього коледжу

Відповідно до постанови КМУ від 29 травня 1997 року при ліквідованому Дніпропетровському театральному училищі та Дніпропетровському художньому училищі ім. Є. Вучетича, було засновано ВНЗ Дніпропетровський «Театрально-художній коледж», яким на даний час керує досвідчений й талановитий директор – Вікторія Іванова Биканова. Але історія цього навчального закладу розпочалася набагато раніше.

Із розвитком Дніпропетровська як промислового центра починається розвиватися культура та мистецтво з цього моменту і починається утворення нових навчальних закладів за цим спрямуванням.

Проте, на деякий період, через війну та громадянську війну розвиток культури зупиняється. Тільки через деякий час, коли настає тиша, свою роботу розпочинає бібліотек навчального закладу, а згодом і сам навчальний заклад.

В 1925 році художниками було відкрито художній робітфак при художніх курсах, які викладалися там. Вже в 1929 оці він змінює статус на художньо-педагогічний технікум, керівником якого став Михайло Панін. На той час в навчальному закладі викладали талановиті та відомі художники країни.

Друга половина 1920-х та початок 1930-х років – важкий період в формуванні мистецтва. Художники мусили відображати в своїх творах розвиток держави. Збагатився діапазон образотворчого мистецтва. Специфічного значення набула картина історико-революційного та побутового жанру. Значного розвитку набули книжкова ілюстрація, графіка та плакат. Виникає необхідність в станковій й декоративній скульптурі, в черговім розвитку плану монументальної популяризації.

Скульптурне відділення було започатковано в 1930 році. У цей час велика частина художників в пошуках нової, своєї образної мови, співзвучної часу, була захоплена так званими «формалістичними» спрямуваннями в мистецтві.

Дніпропетровське державне художнє училище зазнало реорганізації в 1935 році, керівником навчального закладу став знову Михайло Микитович Панін.

Після визволення Дніпропетровська в 1943 році художнє училище відновило свою роботу. Відділення художнього оформлення було відкрите в 1966 році, а в 1974 році навчальний заклад отримує ім’я народного художника СРСР, Героя Соціалістичної праці, віце-президента Академії мистецтв СРСР скульптора Є. Вучетича.

Коли на художнє відділення прийшла Т. Гарькавої, розпочалося викладання петриківського розпису. Таким чином, в 2012 році за її пропозицією було відкрито новий напрямок «Декоративний петриківський розпис». У 2013 році петриківський розпис залучено до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО.

Секрет постійної молодості петриківського розпису в тому, що він не зникає і живе вже протягом пів століття.

А в коледжі спадковість поколінь представлена в передачі майстерності від викладача до учнів, адже Т. Гарькава – учениця уславленого майстра Ф. Панка, а він, в свою чергу, учень родоначальниці петриківського розпису Тетяни Пати.

Педагогічний склад, який працює на спеціальності «Образотворче мистецтво», створився на основі випускників училища, які здобули вищу освіту в художніх ВНЗ Києва, Львова та Санкт-Петербурга.

Залучаються до педагогічної роботи видатні художники Дніпропетровської організації Національної спілки художників України й мистецтвознавці Дніпропетровського художнього музею.

Великим атрибутом викладацького колективу спеціальності є спільність у оцінці методики викладання фахових дисциплін, пошана до творчої особистості студента.

Педагоги художнього відділення відомі в Україні. Висококваліфіковані майстри виставляють свій творчій доробок на художніх виставках Національної спілки художників України, на особистих виставках, виставках педагогів коледжу.

Діяльність педагогічного складу художньої спеціальності на протязі прикінцевих років представлена на Всеукраїнських конкурсах рисунку «Срібний штрих», серед художніх ВНЗ І-ІІ рівнів акредитації при Луганському державному інституту культури й мистецтв, на ІV Всеукраїнській виставці образотворчого мистецтва «Чарівні барви Дніпра».

Підготовка акторів театру ляльок розпочалася в 1972 році. Початківцями цього відлуння стали Анатолій Москаленко, Валерій Бугайов, Світлана Крилова, які є Заслуженими артистами та працівниками культури України.

З 1983 по 1997 рік театральним училищем керував заслужений працівник культури України Микола Карпенко, а з 1997 по 2013 рік театрально-художнім коледжем.

Важливою частиною театрального процесу на театральному відділенні є вокально-музична комісія, якою керує талановитий соліст-практик Дніпропетровського театру опери та балету Ігор Булашенко. Він чимало покращив роботу комісії новітніми творчими та сучасними ідеями й далі веде плідну співпрацю зі своїми колегами В. Івановою-Бикановою, Л. Крижан, М. Деньгуб, Л. Чернокур та С. Якубович.

Невіддільною частиною театрального життя коледжу є хореографічне відділення.

За всю історія навчального закладу в стінах Дніпропетровського Театрально-художнього коледжу творяться вистави, знімаються фільми, свою діяльність поводить театр тіней та масок, публікуються стінна газети й малюється петриківський розпис.

Студенти серйозно займаються спортом й досягають значних успіхів на виставках й конкурсах різноманітних статусів, здобуто чимало призових місць. В методичному фонді коледжу зберігаються найкращі академічні дипломні роботи останніх випускників.

Дніпропетровський-театрально-художній-коледж ДТХК

Спеціальності Дніпропетровського театрально-художнього коледжу

Навчальний заклад проводить підготовку за наступними спеціальностями:

- хореографія;

- дизайн;

- декоративно-прикладне мистецтво;

- акторське мистецтво;

- образотворче мистецтво.

ДТХК

Отже, ДТХК - провідний художній навчальний заклад, що провидить якісну підготовку спеціалістів культури та мистецтва. Завдяки досвідченому та висококласному викладацькому складу студенти стають творчими та талановитими персонами у галузі мистецтва.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!