Роздрукувати сторінку

Дніпропетровський коледж культури і мистецтв, ДККМ

« Назад

Дніпропетровський коледж культури і мистецтв – навчальний заклад, що підпорядковується Міністерству освіти і науки та проводить підготовку молодших спеціалістів за 5 спеціальностями.

Дніпропетровський-коледж-культури-і-мистецтв, ДККМ

Контакти ДККМ

Адреса: м. Дніпропетровськ, Маркса К. пр.47.

Телефон: (056) 744-47-62.

Електронна пошта: duc.dnepr@mail.ru.

Сайт: http://duk.dp.ua.

Дніпропетровський-коледж-культури-і-мистецтв ДККМ

Історія Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв

Історія навчального закладу розпочалася з 1944 року, в 1946 року навчальний заклад отримав статус технікуму, що проводив підготовку навчальних працівників для клубних закладів й масових бібліотек.

Першим керівником навчального закладу був Петро Іваницький.

З середини 20 століття навчальний заклад розташовувався ц будівлі середньої школи. Вже в 1958 році коледж отримав нове приміщення для навчального процесу, на той момент він проводив підготовку на двох відділеннях: клубне й бібліотечне.

З 1960 року навчальний заклад проводить підготовку із терміном навчання 4 роки. В цей період відбулась реорганізація навчального закладу: клубне відділення розпалося на самостійні комісії: комісія режисури, духові інструменти, народні інструменти та музично-теоретична та фортепіанна комісія.

З 1960 року технікум є одним із провідним культурних центрів, який проводить підготовку на денному та заочному відділеннях.

Відповідно до Міністерства культури і мистецтв України в 1990 році навчальний заклад отримав статус училища. За весь період навчальний заклад очолювали: Блоха І. О., М.Є. Земляний, М.Т. Вербицький, Б.С. Сільченко та Таран Є.І.

На даний час Дніпропетровське училище культури розташовується в красивому приміщенні, майже в центрі міста.

Керує училищем - заслужений працівник культури України Рижов Вячеслав Васильович.

Дніпропетровський-коледж-культури-і-мистецтв

Матеріально-технічна база ДККМ

Навчальний заклад має потужну та сучасну матеріально-технічну базу, яка з кожним роком оновлюється та вдосконалюється. Спеціалісти мають можливість користуватися всіма інноваційними технологіями в навчальному процесі, що дає їм змогу краще опанувати інформацію.

До матеріально-технічної бази входять: навчальні кабінети, лабораторії, спеціалізовані театральні студії, кабінети для заняття вокальним мистецтвом. Для підтримання себе в фізичній формі студенти мають можливість займатися в спортивних гуртках, у тренажерному чи спортивному залі.

Невід’ємним центром для навчання є бібліотека. В ній зосереджена велика кількість літератури, серед неї наукова, художня, наукова та періодичні видання. Так, як коледж проводить підготовку майбутніх бібліотекарів, то студенти мають можливість проходити практику безпосередньо на базі коледжу у власній бібліотеці.

ДККМ

Спеціальності Дніпропетровського коледжу культури і мистецтв

Технікум проводить підготовку за наступними спеціальностями:

1. «Народна художня творчість»

На цій спеціальності виділяють ще декілька спеціалізації за різноманітними напрямками художньої творчості.

Режисура видовищно-театралізованих заходів. На цій спеціалізації студенти отримують фундаментальні знання в театральній діяльності, вивчать основні аспекти та технології діяльності в театрі. Саме завдяки досвідченим та висококласним спеціалістам студенти навчаться володіти необхідними навичками та зможуть здійснювати організацію свят або стати відомим режисером цікавішого спектаклю.

За спеціалізацією народне пісенне мистецтво студенти зможуть працювати або бути керівниками в різноманітних ансамблях та гуртках. На даній спеціалізації студенти вивчають такі базові дисципліни: диригування, музичні інструменти, основи акторської майстерності, постановка голосу.

Висококласні педагоги допоможуть розвинути креативні здібності, вокальні здатності. Викладатимуться такі дисципліни як: диригування, музичні прилади, бази хореографії.

Усі учні наданої кваліфікації наспівують в українському етнічному хорі «Червона калина», що очолює Справедливий трудівник культури України Роздайбіда П.І. Хор здійснює функціональну концертну активність в містечку, області та з-за її межами. Безперервно виступає в різних містах а куточках України.

За всю роботу комісії диригентсько-хорових дисциплін, вона виховала багато професіоналів, які діють керівниками закладів культури клубного виду, вокально-хорових товариств, очолюють міські та місцеві відділи культури.

2. «Бібліотечна справа»

Бібліотекар став реальним інформаційним спеціалістом.

Нинішній бібліотекар – це потрібна спеціальність, адже знання в літературі це дуже необхідна річ. Фахівець може бути документознавцем, консультантом, веб-навігатором, який повинен знати та володіти такими знаннями, як психологія, етики та інформаційними технології.

В даний момент, коли головним продуктом вважається інформація, орієнтуватися в масивному потоці інформації зуміє лише фахівець. А таким фахівцем безпосередньо є бібліотекар.

3. «Музичне мистецтво»

4. «Хореографія»

Займаючись у відділі, етнічної хореографії можна оволодіти мистецтвом етнічного, традиційного, українською, передового танцю.

Вивчитеся мистецтву створення хореографічних композицій, володінню артистичним професіоналізмом. Щодня можна покращувати свою виконавську справу, розвивати фахові вміння, удосконалювати креативні можливості.

5. «Естрадно-циркове мистецтво»

Тому, Дніпропетровський коледж культури і мистецтв – навчальний заклад, що проводить підготовку талановитих та активних фахівців в сфері культури та мистецтва.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!