Роздрукувати сторінку

Нікопольське медичне училище, НМУ

« Назад

Нікопольське медичне училище – провідний навчальний заклад, що проводить підготовку медичних працівників, підпорядковується Міністерству освіти і науки, який надав йому ліцензію на проведення освітнього процесу.

НМУ

Контакти Нікопольського медичного училище

Адреса: м. Нікополь, вул. Херсонська, 5.

Телефон: (05662)5-05-36.

Електронна пошта: nmu@nik.dp.ukrtel.net.

Сайт: http://nmudp.ucoz.ru.

Нікопольське-медичне-училище НМУ

Загальні відомості про НМУ

Свою історію медичне училище розпочало в 1921 році. Тоді при міському комітеті Червоного Хреста та Червоного Півмісяця було створено куси медичних сестер.

Навчальний процес здійснювався ввечері. Вже перший випуск медичних спеціалістів відбувся в 1932 році, близько 100 осіб отримали посвідчення про закінчення цих курсів.

У 1932 році разом із курсами починає функціонувати технікум, який також проводив підготовку медичних робітників. В ті час в ньому навчалося близько 80 осіб.

Потім відбувається реорганізація навчального закладу, і в 1935 році технікум перетворюється в дворічну школу медсестер.

У зв’язку із воєнними діями, які постійно проходили в ті час, при школі створюється відділення, де проводилася підготовка воєнних медсестер.

До початку війни (червень 1941 року) понад 600 медичних сестер отримали міцні знання та навички й готові були податися на захист Вітчизни.

Відповідно о указу Міністерства охорони здоров’я УРСР в Нікополі в 192 році було прийнято близько 60 осіб на фельдшерське відділення, а також 30 осіб на відділення медичних сестер.

Першим керівником Нікопольського медичного училища було назначено Григорія Яковича Дерю.

Перший випуск, який відбувся в 1964 році складав близько 30 випускників, які отримали диплом медичних сестер.

З 1964 року проводиться підготовка фельдшерів, а в 1966 році відбувся їх перший випуск. Дипломи отримали понад 60 осіб.

З 23 лютого 1976 року Нікопольським медичним училищем керував Микола Овсійович Маковецький, який здійснював роботу на цій посаді 26 років.

В 1982 році при НМУ було створено вечірнє сестринське відділення, яке функціонувало до 1988 року, і за 6 років було підготовлено 267 медсестри.

У 1984 році в НМУ на денному відділенні навчалося 932 чоловіка, на вечірньому – 152.

Педагогічний колектив у ті роки працював над вирішенням нагального питання: «Оптимізація навчального процесу», а тому чимала увага приділялася практичному навчанню.

Самовіддана праця викладацького колективу навчального закладу була помічена і нагороджена.

В 1981 році гуртожиток навчального закладу отримав звання «Гуртожиток зразкового порядку» відповідно до наказу президії Дніпропетровського обласного комітету профспілки медпрацівників.

У цьому ж році училище стає переможцем Республіканського огляду-конкурсу на найкраще проведення навчання, побуту й дозвілля та нагороджено Грамотою й грошовою премією Міністерства охорони здоров’я УРСР.

У 1982 році отримав почесну грамоту Міністерства охорони здоров’я. В 1984 рік – Диплом Дніпропетровської обласної Ради профспілки за ІІІ місце у змаганні серед середніх спеціальних навчальних закладів. 1987 рік – Диплом обласної Ради профспілки за І місце у змаганнях серед колективів ССНЗ.

У лютому 2002 року колективом медичного училища керував директор Володимир Васильович Тархов, який вміло подовжував добрі звичаї та традиції медичного училища минулих років.

З листопада 2013 року колективом медичного училища керував молодий директор Капінус Валентина Андріївна.

В училищі викладає колектив викладачів, який має високий професіоналізмом, працьовитість, творчість та внесення нових методів в навчальний процес.

Педагогічний досвід багатьох викладачів поширюється серед медичних училищ Дніпропетровської області та України.

Нікопольське-медичне-училище, НМУ

У грудні 2002 року Міністерством охорони здоров’я України Нікопольське медичне училище було ознайомлене з питаннями практичної підготовки студентів. Ступінь практичної підготовки було оцінено на «добре».

Завдяки потужній матеріальній базі училище отримало визнання від Міністерства освіти та науки України, яка встановила, що вона є зразковою та гідна для навчального процесу.

За всю історію свого існування навчальний заклад підготував близько 12 тисяч фахівців, які на даний час працюють в медичних закладах не тільки України та Дніпропетровської області, алей закордоном.

Багато з них є гордістю училища. Це лікарі-невропатологи Ю. Піскунов, Ю. Забіяка та хірурги В. Шинкаренко, А. Малая, яка була заступником голови Дніпропетровської обласної ради та багато інших.

Медичне училище, не зважаючи на важкі часи, розмірено працює, реалізовує навчальні плани й програми, втілює в життя Державні завдання з набору студентів і випуску молодих спеціалістів.

Нікопольське-медичне-училище

Навчання проводиться за такими спеціальностями:

1. Лікувальна справа із здобуттям кваліфікації фельдшер.

2. Акушерська справа із здобуттям кваліфікації акушерка.

3. Сестринська справа із здобуттям кваліфікації медична сестра.

Отже, Нікопольське медичне училище – це потужний навчальний заклад з підготовки молодших спеціалістів у медичній сфері. Спеціалісти після отримання диплому мають змогу посідати провідні посади в медичних закладах, саме завдяки досвідченому викладацькому складу студенти мають усі необхідні знання та навички для здійснення практичної діяльності.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!