Роздрукувати сторінку

Дніпродзержинське медичне училище, ДМУ

« Назад

Дніпродзержинське медичне училище засноване у жовтні 1931, як вищий медичний технікум, у роки боротьби в приміщенні училища розташовувалась бойова лікарня.

В даний момент училище проводить підготовку медичних спеціалістів за медичними напрямами. На протязі останніх 6 років згідно підсумків ліцензійних іспитів Міністерства охорони здоров'я України училище виступає найкращим у Дніпропетровській області та одним з найкращих в Україні посеред 124 найвищих медичних навчальних закладів I-II рівнів акредитації.

Днепродзержинское-медицинское-училище ДМУ

Контакти ДМУ

Адреса: м. Дніпродзержинськ, вул. Медична, 7.

Телефон: (05692) 3-30-00.

Електронна пошта: dmy06@ukr.net.

Сайт: http://med.cc.ua.

Днепродзержинское-медицинское-училище, ДМУ

Історія Дніпродзержинського медичного училища

Діяльність медичного училища розпочалася в 1931 році. В ті роки суспільство потребувало досвідчених та висококваліфікованих кадрів. Таким чином, Кам’янська міськрада приймає рішення про створення медичного закладу за двома напрямками: акушерське ата мед сестринське.

Власного приміщення ля навчання училище не мало, тому навчання проводилося ввечері у школах та при лікарнях.

Вже в 1937 році для медичного закладу зводять власне приміщення: це був трьох поверховий навальний корпус, де були створені навчальні кабінети, лабораторії та інші спеціалізовані кабінети.

В ті часи це був один з найкращих навчальних закладів, який мав такий потужний навчальний корпус.

У зв’язку із Великою Вітчизняною війною та складним становищем країні, влада змушена передати навчальний заклад під воєнний госпіталь. Лише в 1974 році училище повернулося у свої стіни. Упізнати його легко: ранньою весною і літом його прикрашають білі акації та каштани. Взимку його можна впізнати по великих світлих вікнах, які виражають медичні знання.

Дніпродзержинське медичне училище отримало статус вищого навчального закладу І рівня акредитації, з цікавою біографією, матеріально-технічною й методичною базою, кадровим потенціалом.

Підготовка фахівців здійснюється за новими навчальними планами. Вони включають введення в практику медсестринського процесу, в центрі якого – пацієнт.

Рейтинг Дніпродзержинського медичного училища постійно підвищується.

Коли навчальний заклад проводив ліцензування, його було визнано найкращим медичним закладом Дніпропетровської області а України.

Училище завжди співпрацює з закладами охорони здоров’я міста, області, при яких оснащені навчальні кабінети. Це дає можливість напрацьовувати практичні навички не тільки в доклініці, але і біля ліжка хворого.

Навчально-виховну роботу в училищі проводять як штатні викладачі, так і сумісники.

Творчі роботи викладачів, досвід їх роботи розглядаються в Центральному методичному кабінеті Міністерства охорони здоров’я України. При медичному училищі діють медико-профільні класи середніх шкіл міста. Студенти училища завжди приймають участь в обласних й міських оглядах-конкурсах навчальних закладів, гуртожитків, творчих й дослідницьких робіт студентів, де посідають призові місця.

Відремонтовано й діють спортивний та тренажерний зали, працюють спортивні секції, гуртки, проводяться Дні здоров’я.

На території училища розміщуються спортивний майданчик і тенісні корти.

У користуванні студентів гуртожиток, яки має всі необхідні умови для проживання, оснащений новими обладнаннями, меблями, всі іногородні студенти мають можливість проживати в ньому.

Майбутні медики в стінах училища покращуються не лише професійно, але й стають досвідченими людьми, носіями високої єдиної, світоглядної культури з чіткою громадянською позицією, прагненням до розвитку й самовдосконалення.

Лікарська справа – це специфічна галузь діяльності. Молодь, що прийшла на навчання переконана, що обрала професію, яка буде необхідна за будь-яких політичних та соціальних умов, бо саме медицина навчає, сповіщає, удосконалює, лікує, поновлює, повертає, допомагає. Тобто, робить все необхідне, щоб хвора людина одужала; здорова – не хворіла; діти – довірливо прийняли медичну допомогу.

Днепродзержинское-медицинское-училище

Структура ДМУ

1. Відділення «Сестринська справа»

Медсестра - опорна ланка в охороні здоров'я. Її компетентність потрібна в стаціонарі клінік, поліклініках, диспансерах, процедурних офісах, палатах інтенсивної терапії, реанімації, перев'язочній, операційній, дослідницьких і фізіотерапевтичних філіях, будинках відпочинку, в оселях - інтернатах для престарілих й інвалідів, станціях швидкої мед підтримки та станціях переливання крові. Її доброту, турботу і інтересу настійно просять новонароджені дітки, дошкільнята і підлітки. Досвідчені медсестри необхідні в спортивних школах, в стоматологічних відділеннях. Якими б не були абсолютними медикаментозні засоби, навряд чи дозволено домогтися бажаного успіху у відсутності і медсестри. Медична сестра – це не кваліфікація, це напевно потреба душі дарувати людям тепло, співчуття й співпереживання.

2. Відділення «Акушерська справа»

Акушерство - напевно область медичної медицини, яка здійснює огляд індивідуальності життєдіяльності організму жінки, що пов'язані з вагітністю, пологами і післяпологовим часом.

Основини м завданням акушерки є: сприяти народженню життєздатних здорових діток. В даний момент в Україні родопоміч виконує близько сорока тисяч дипломованих акушерок, які дають лікарсько-профілактичну допомогу у консультаціях, філіях планування сім'ї, маніпуляційних, операційній гінекологічного відділу, в пологовому будинку.

3. Відділення «Лікувальна справа»

Професія «Фельдшер» - напевно незвичайне ставлення людини до людини. Стати фельдшером - напевно означає не тільки володіти власною наукою й вміти лікувати та застерігати захворювання, проте і відати про життя зовсім немало, неодмінно існувати особистістю з підкресленим відчуттям вірності і милосердя.

4. Відділення «Стоматологія ортопедична»

Зуботехнічні лабораторії обладнані найновішим устаткуванням, яке відповідає міжнародним стандартам. Застосовуються інноваційні технології виготовлення зубних протезів. Відділення вже більше 35 років готує фахівців, які працюють в країнах ближнього та дальнього зарубіжжя. Відділення «Стоматологія ортопедична» одне в Дніпропетровській області.

Педагогічний склад та керівництво медичного училища прагне зробити все необхідне, для того, щоб навчальний заклад підтримував свою добру популярність.

ДМУ

Отже, це провідний навчальний заклад, не тільки Дніпропетровської області, алей всієї України, який проводить навчальний процес належним чином, надаючи спеціалістам всі необхідні знання ат навички для практичної медичної діяльності.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!