Роздрукувати сторінку

Дніпропетровська консерваторія імені М. Глінки, ДК ім. М. Глінки

« Назад

Дніпропетровська консерваторія імені М. Глінки – навчальний заклад, що проводить підготовку молодших спеціалістів за музичними напрямками навчання.

Дніпропетровська-консерваторія-імені-М.-Глінки ДК-ім.-М.-Глінки

Контакти ДК ім. М. Глінки

Адреса: м. Дніпропетровськ, вул. Ливарна, 10.

Телефон: (0562) 47-34-01.

Електронна пошта: dkdpua@gmail.com.

Skype: konservatoria2014.

Сайт: dk.dp.ua.

ДК-ім.-М.-Глінки

Історія Дніпропетровської консерваторії імені М. Глінки

Впродовж 100 років музичне училище Катеринославського відділення Імператорського Російського Музичного Товариства з успіхом виконує особисте основне призначення – бути осередком з підготовки висококласних музичних професіоналів на Дніпропетровщині, виконавським, естетичним, науково-методичним та культурно-просвітницьким центром регіону.

Перша спроба заснувати у Катеринославі музичний навчальний заклад була проведена ще наприкінці ХVІІІ століття. Згідно думки Г. Потьомкіна та відповідно до наказу Катерини ІІ від 1784 року в новому місті було задумано створити університет з Академією мистецтв та музики при ньому. Керувати цим закладом запропонували відомому на той час композитору Максиму Березовському, а майбутнім оркестром – професійному скрипалю Івану Хандошкіну.

Навчання проводилося на платній основі. Річна вартість складала 100 карбованців.

Так я в Катеринославі було недостатня навчальних закладів ля отримання освіти, в 1901 році проходить перебудова музичних класів музичного училища. Таким чином, в вересні 1901 року було засновано та почало функціонувати училище з музичними класами.

Тоді в ньому навчалося близько 140 учнів, за такими напрямками: спів кларнет та труба, скрипка, контрабас. Згодом відкривається музичний клас ансамблю.

Динаміка підвищення кількості учнів училища говорить про великий інтерес та попит щодо музичної освіти серед жителів Катеринославщини.

В 1917 році кількість учнів збільшилася до 1000 осіб. На той час училище надавало можливість здобути освіту майже навчившись грати на всіх музичних інструментах, а музичні дисципліни викладалися за програмами Петербурзької консерваторії.

Для здійснення навчального процесу до училища кликали відомих музикантів Росії та Європи, випускників Лейпцизької, Московської, Варшавської, Петербурзької, Празької, Пармської та Віденської консерваторій.

Коли в 1923 році починається масова перебудова та зміна статусів навчальних закладів, Катеринославська консерваторія отримала статус ВНЗ та було провідним навчальним закладом з підготовки музичних спеціалістів.

В 1930 році технікум здобуває статус середнього навчального закладу, а у 1937 році перетворився на музичне училище з правами середнього особливого навчального закладу.

У 1940 році училище мало п’ять головних відділів – вокальний, фортепіанний, духовий, музично-педагогічний та відділ струнних інструментів. До викладацького скалу входили 51 педагог.

У роки Великої Вітчизняної війни училище було евакуйоване у місто Тобольськ. В цьому місті воно продовжувало розвиватися та проводити навчання.

У 1943 році, Дніпропетровськ було звільнено частинами Радянської Армії, таким чином училища знову функціонує в рідному місті.

Училище отримало ім’я М.І. Глінки в 1948 року у зв’язку з відзначенням 50-річчя училища, тоді Рада міністрів УРСР й прийняла таке рішення.

З 1973 до 1992 року директор училища – музикознавець Людмила Іванівна Царегородцева. Саме за її ініціативою відбулося будівництву нової будівлі училища по вулиці Ливарній, 10, яке зводилося за особливим проектом, з урахуванням атрибутів цього навчального закладу. Будівництво було закінчено у 1988 році. На даний час у цьому будинку розташовується Дніпропетровська консерваторія ім. М. Глінки.

З 1992 до 2004 року навчальним закладом керує заслужений діяч мистецтв України, лауреат премії ім. Д.І. Яворницького, диригент Микола Олексійович Шпак.

В 2004 році директором Дніпропетровської консерваторії ім. М. Глінки стає Юрій Михайлович Новіков.

В 2006 році відповідно до рішення ДОР навчальний заклад отримав назву

Дніпропетровська консерваторія ім. М. Глінки. В цьому ж році вона проходить акредитацію та отримує дозвіл на здійснення навчального процесу.

Дніпропетровська-консерваторія-імені-М.-Глінки, ДК-ім.-М.-Глінки

Спеціальності Дніпропетровської консерваторії імені М. Глінки

Консерваторія проводить підготовку спеціалістів за наступними спеціальностями:

1. «Фортепіано, орган»;

2. «Оркестрові струнні інструменти»;

3. «Оркестрові духові та ударні інструменти»;

4. «Народні інструменти»;

5. «Академічний спів»;

6. «Естрадний спів»;

7. «Хорове диригування»;

8. «Музикознавство»;

9. «Музичне мистецтво естради».

Бібліотека ДК ім. М. Глінки

Будь-яка бібліотека неповторна, важлива і захоплююча власної історією.

Офіційним роком народження бібліотеки Дніпропетровської консерваторії ім. Глінки рахують 1898 рік . Тоді при місцевому відділі Імператорського російського музичного співтовариства було створено музичні класи (відразу розпочата робота бібліотеки).

Зараз, незважаючи на власний почесний вік, бібліотека консерваторії продовжує динамічно розвиватися і вважається яскравим прикладом кардинальної модифікації бібліотеки навчального закладу в прогресивний інформаційний та комунікативний центр.

Власну роботу вона звертає на досконале забезпечення навчального, наукового, креативного, художнього та виховного процесу потрібною музичною, нотною, навчальною, методичною, довідковою та художньою літературою, періодичними виданнями та іншими інформаційними матеріалами, які будуть використовуватися в навчальному процесі.

Бібліотека консерваторії сприяє розвитку креативних міжвузівських контактів, кооперування загальних подій і розшуку новітніх напрямків у праці, робить, розширює комунікаційні взаємозв'язку між бібліотеками інститутів.

Бібліотека консерваторії виконує ще бібліотечне обслуговування музичного населення регіону, сприяє збільшенню значення рівня музичної освіти решти навчальних закладів та людей міста Дніпропетровська.

Дніпропетровська-консерваторія-імені-М.-Глінки

Тому, Дніпропетровська консерваторія імені М. Глінки – музичний навчальний заклад, який забезпечує населення кваліфікованими кадрами у сфері медичної освіти.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!