Роздрукувати сторінку

Дніпропетровський технікум зварювання та електроніки імені Є. О. Патона, ДТЗЕ ім. Є. О. Патона

« Назад

Дніпропетровський технікум зварювання та електроніки імені Є. О. Патона – навчальний заклад, що підпорядковується Міністерству освіти і науки.

Дніпропетровський-технікум-зварювання-та-електроніки-імені-Є.-О.-Патона ДТЗЕ-ім.-Є.-О.-Патона

Історія ДТЗЕ ім. Є. О. Патона

Технікум був побудований в 1932 році Наркоматом тяжкої промисловості ув'язку з нагальною потребою становлення новітніх сучасних науково-технічних дій, у тому числі електричного і автогенного зварювання металів, і іменувався автогенно-зварювальним.

Введення даних способів в будівництві, виробництві автомашин і металоконструкцій залежало значною мірою від присутності професіоналів. Жоден освітній центр держави таких фахівців в ті роки ніяк не готував, і тому було прийнято розпорядження про розвиток зварювального виготовлення і виробництва в Дніпропетровську першого в Україні автогенно-зварювального технікуму, що був розміщений в перебудованому під навчальний заклад маленькому церковному приміщенні.

Головним керівником технікуму в довоєнні роки був І.А.Гуртовій. Спочатку в технікумі було 2 категорії учнів, дев'ятнадцятій педагогів і 2 майстра виробничого навчання, а першим напрямком підготовки був "Розробка зварювального виготовлення".

У 1935 році технікум був перейменований в Дніпропетровський зварювальний технікум.

З 1941 згідно 1944 роки навчальний заклад перебував у евакуації в містечку Свердловську, тут у важких умовах продовжували готувати професіоналів зварювального виготовлення на потребу оборонної індустрії держави.

Після звільнення Дніпропетровська технікум повернувся і продовжив власну активність. У 1958 році навчальний заклад поміняв свою адресу на вул. К. Цеткін, 2а, і з даного часу починає стрімко розвиватися матеріально-технічна база вдосконалюватися, а контингент учнів зростати.

У 1964 році закінчується будівництво лабораторного корпусу. З 1965 року технікум був переданий Міністерству енергетики. У 1968 році був споруджений тренувальний корпус. А в 1971 році були побудовані дев'ятиповерховий заклад і поблизу з ним - студентська їдальня.

У 1982 році було закінчено будівництво навчального корпусу, проведено перевлаштування котельні та гуртожитку і було створено чимало новітніх лабораторій і кабінетів. Технікум стає значущим навчальним закладом. Він займає провідні місця посеред технікумів області, міста, регіону, не один раз стає зразковим технікумом міста.

Технікум єдиний в Україні який проводить підготовку фахівців з усіх зварювальних спеціальностей: "Зварювальне виробництво", "Обслуговування і ремонт устаткування зварювального виробництва", Контроль якості металів і зварних з'єднань", а також є опорним серед усіх навчальних закладів країни з перших двох зварювальних спеціальностей і зі спеціальності "Обслуговування комп'ютерних та інтелектуальних систем та мереж". Для цих спеціальностей провідні професійні викладачі технікуму створюють державні стандарти вищої освіти.

У 1982 році за досягнуті удачі у підготовці та вихованні професіоналів для господарства технікум був нагороджений Поважною грамотою Президії ВРУ, а в 2000 році через здобуття найвищого ступеня підготовки професіоналів зварювального виготовлення нагороджений дипломом Інтернаціональної виставки "Зварювання-Україна-2000".

З 1997 року технікум був переданий з Міненерго в Міністерства освіти України. Коли технікум діяв при Міністерстві освіти України, він отримав велику допомогу навчально-методичної праці, в рішенні питань відкриття кваліфікацій, підвищенні контингенту учнів і у вирішенні грошових питань, особливо щодо заробітної плати та стипендії, які позитивно впливають на удосконалення якості роботи як педагогів, так і учнів.

Контакти Дніпропетровського технікуму зварювання та електроніки імені Є. О. Патона

Адреса: м. Дніпропетровськ, вул. Клари Цеткін, 2а.

Телефон: (056) 377-24-15.

Електронна пошта: superdtze@yandex.ua.

Сайт: http://dtse.ho.ua/index.shtml.

Дніпропетровський-технікум-зварювання-та-електроніки-імені-Є.-О.-Патона

Сьогодення Дніпропетровського технікуму зварювання та електроніки імені Є. О. Патона

Зараз освітній процес і навчання учнів гарантують 96 викладачів. У тому числі 34 з найвищою групою, 4 педагога-методисти, 2 старших педагога і 2 методиста вищої категорії.

На нинішній день контингент технікуму становить близько 1-й тисячі учнів (54 групи).

Площа навчального закладу - 24 тисячі кв. м., навчальна площа - 18 тисячі кв. м.

У технікумі є: 18 лабораторій, 22 предметні аудиторії, 27 кабінетів та музей, 2 спортивні зали, тренажерний зал, книгосховище, мед пункт, спортивно-оздоровчий комплекс, актова зала на 500 місць, конференцзал, кафе на 60 місць.

При технікумі розташовуватися Придніпровський атестаційний центр неруйнівного контролювання і технічних діагностик, акредитований АНЕУ "Укрексперт".

Центром навчального процесу є бібліотека. Загальний фонд бібліотеки складає 40000 тисяч екземплярів. Серед них велика кількість: навчальної літератури, методичної літератури, художньої, велика кількість спеціалізованої літератури. Бібліотека також передплачує періодичні видання, які з кожним роком оновлються.

Протягом тривалих років є налагоджена асоціація технікуму з великими заводами Дніпропетровщини: ВАТ "Дніпропрес", ВАТ "Дніпроенерго", Криворізької ТЕС, Згідно "Полудьонний машинобудівний завод", які гарантують учням технікуму місця проходження практики і роботу, а педагогам спеціальних дисциплін - ймовірність підняття професійної кваліфікації.

ДТЗЕ-ім.-Є.-О.-Патона

Технікум вважається членом Всеукраїнського співтовариства зварювальників.

Міцні взаємозв'язки технікум підтримує з Київським інститутом електрозварювання ім. Е.А. Патона НАМ України, що протягом майже всіх років очолює два рази Герой Соціалістичної Праці Президент Академії Наук України Борис Євгенович Патон.

Згідно його ініціативи технікуму надавалася допомога оснащення матеріальної бази новим обладнанням лабораторій і віртуозних і в забезпеченні прогресивною інформацією про найновіші досягненнях в зварювальному виробництві; найкращих учнів технікуму ВНЗ брав на практику.

У 1965 році при ВНЗ було безперешкодно відкрито вечірнє відділення.

За всю історію навчального закладу було підготовлено більше, ніж 20000 професіоналів, які займають посади у багатьох містах нашої держави та з-за її межами.

Майже всі випускники стали вченими, науковими, керівниками різних компаній і організацій та ін.

При технікумі діють такі циклові комісії ЦК:

1. ЦК суспільних дисциплін;

2. ЦК фізико-технічних та природознавчих дисциплін;

3. ЦК фізичного виховання та захисту Вітчизни;

4. ЦК електро-радіо технічних дисциплін;

5. ЦК спеціальних дисциплін спеціальності „Зварювальне виробництво”;

6. ЦК спеціальних дисциплін спеціальності „Контроль якості металів та зварних з’єднань;

7. ЦК інформатики та спецдисциплін спеціальності „Обслуговування комп’ютерних систем та мереж”.

Дніпропетровський-технікум-зварювання-та-електроніки-імені-Є.-О.-Патона, ДТЗЕ-ім.-Є.-О.-Патона

Отже, ДТЗЕ ім. Є. О. Патона– це відомий та багатофункціональний заклад, який проводить підготовку технічних спеціальностей на сонові міжнародних а вітчизняних стандартах.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!