Роздрукувати сторінку

Дніпропетровський державний інститут фізичної культури і спорту, ДДІФКС

« Назад

Дніпропетровський державний інститут фізичної культури i спорту (ДДІФКІС) – ВНЗ з 4 рівнем акредитації, що проводить підготовку за спортивними напрямками, підпорядкований Міністерству освіти і науки України.

Дніпропетровський-державний-інститут-фізичної-культури-і-спорту ДДІФКС

Професорський склад ВНЗ складає 156 осіб, з них 16 докторів наук, професорів, 47 претендентів наук, доцентів, 10 гідних тренерів України, 2 заслужених майстри спорту, 31 майстер спорту України, 3 гідних трудівника фізичної культури і спорту України.

На факультетах ДДІФКС навчається +1500 учнів. За роки свого існування ВНЗ перевтілився в центр Придніпровського ареалу з підготовки професіоналів по наступними напрямками:

- «Фізичне виховання»;

- «Спорт»;

- «Здоров’я людини»;

- «Фізичне виховання»;

- «Фізична реабілітація»;

- «Олімпійський професійний спорт»;

- «Фізичне виховання»;

- «Фізична реабілітація»;

- «Олімпійський професійний спорт».

Впроваджена ступенева система підготовки фахівців з освітньо-кваліфікаційними рівнями: «бакалавр», «спеціаліст», «магістр».

У матеріально-технічну основу ВНЗ входять 2 навчальних корпуси. За час свого існування ВНЗ підготував понад 5000 професіоналів. За видатні спортивні заслуги учням і випускникам ВНЗ присвоєно почесний стан "Заслужений майстер спорту". Окрім такого, в активі спортсменів-учнів більш 100 чемпіонів та призерів чемпіонатів світу, Європи та глобальних універсіад.

Навчальний процес проводиться на базі кафедр за різними напрямками діяльності: легка атлетика, водні види спорт, гімнастика, спортивні ігри, методика фізичного виховання, анатомії, педагогіки, психології, фізичної реабілітації, спортивної медицини.

Контакти ДДІФКС

Адреса: м. Дніпропетровськ, вул. Набережна Перемоги, 10.

Телефон: (0562) 46-05-61.

Електронна пошта: admin_infiz@ukr.net.

Сайт: http://www.dinfiz.com.ua.

Дніпропетровський-державний-інститут-фізичної-культури-і-спорту

Історія Дніпропетровського державного інституту фізичної культури і спорту

На підставі Розпорядження Ради Міністрів СРСР від 27 вересня 1979 «Про організації в м. Дніпропетровську муніципального ВНЗ фізіологічної культури» Указом від 2 квітня 1980 Комітетом фізіологічної культури і спорту при Раді Міністрів СРСР 15 квітня 1980 був створений Дніпропетровський муніципальний ВНЗ фізіологічної культури і спорту. Основою його створення був Дніпропетровський технікум фізіологічної культури та викладацький департамент Київського муніципального ВНЗ фізіологічної культури і спорту.

У липні 1980 року відбувся перший випуск 170 дипломованих професіоналів, серед яких були такі знамениті у світі спортсмени, як Віктор Савченко, Федір Кулаксізов, Євген Чорний.

Матеріально-технічна база ДДІФКС

Матеріально-технічна основа включає 2 навчальних корпуси, 10 призначених для зайняття спортом залів (боротьби, спортивних ігор, боксу, гімнастики, атлетизму і тяжкою атлетики), легкоатлетична арена з штучним походження покриття, футбольне поле і легкоатлетична доріжку з штучним походження покриттям, водноспортивний центр, студентський приміщення на 500 місць, лабораторію обчислювальної техніки і наукову лабораторію.

З метою поліпшення матеріально-технічної бази, наукових вивчень у ВНЗ сотворена лабораторія «Величезних навантажень в спорті». При лабораторії ведеться вивчення по різних видам спорту. За часи свого існування ВНЗ став науково-методичним центром Південно-Східного регіону.

Таким чином, вся площа становить - 30777 м2, з них вживається у навчальному процесі - 24260 м2. При ДДІФКС створений Придніпровський навчально-методичний центр навчальних закладів освіти, до якого включаються Дніпродзержинський інститут фізичної культури й обласне училище фізичної культури. Основним завданням цього центру є - майбутнє покращення підготовки i збільшення кваліфікації фізкультурних співробітників регіону шляхом запровадження інтегрованих методів підготовки професіоналів.

За весь час існування ВНЗ ввів більш ніж 150 наукових досліджень в активність спортивних організацій.

Науковці ВНЗ проводять науково-методичне постачання збірних команд області з різноманітних видів спорту: збірних команд України згідно вітрильного спорту, греко-римської боротьби, команд найвищої ліги згідно футболу «Дніпро», з баскетболу, з футболу (параолімпійська збірна України).

В останні роки першочерговий інтерес приділяється комп'ютеризації освітнього процесу.

Використання відео i телевізійних лекцій, комп'ютерних відео i текстових конференцій, круглих столів, надає більші можливості для співаці студентів та викладачів.

Освітній процес в необхідному обсязі забезпечений важливими підручниками i навчальними посібниками. Загальний фонд навчальної бібліотеки складає більше 117 тис. примірників. До складу якого входять, навчальні посібники, методична література, художня література та періодичні видання.

ДДІФКС має власний методичний журнал «Спортивний Вісник Придніпров'я», в якому видаються публікації студентів та викладачів щодо остатніх досліджень. Він видається з 2003 року, який включає в себе список професійних праць, затверджених ВАК України. У журналі накопичуються інноваційні вселенські тенденції становлення фізичної культури і спорту.

До читання лекцій до ВНЗ запорошують провідних експерти України та СНД, а для проведення педагогічної та тренерської практики - видатні тренери, педагоги i методисти.

Бібліотека Дніпропетровського державного інституту фізичної культури і спорту

Створена в 1930 році, як книгосховище Дніпропетровського педагогічного технікуму фізіологічної культури, від якої в 1980 році розпочинає власну історію Дніпропетровський державний інститут фізичної культури і спорту.

Надання навчальної, наукової, методичної літератури для навчально-виховного процесу, наукових вивчень ДДІФКС вважається головним завданням роботи бібліотеки.

Бібліотека складається з: 1 читальний зал та 1 абонемент.

У бібліотеці ВНЗ відповідно до реєстраційної картотеці (ЄРК) числиться 1972 читачів.

Функціональне значення бібліотека ВНЗ приймає у наукових конференціях, семінарах, а саме:

- семінар педагогічного факультету;

- конференція тренерського факультету;

- конференція юних експертів ДДІФКС;

- науково-методична конференція освітян ДДІФКС.

Значна роль відводиться для пропаганди здорового способу життя, любові до вітчизни, мови, звичаїв українського народу, навчанню культури індивідуальності.

Вживаються ці форми роботи: букіністичні виставки, бібліографічні огляди, дні інформації.

ДДІФКС

Наукова робота Дніпропетровського державного інституту фізичної культури і спорту

На базі ВНЗ під управлінням проректора з наукової роботи, спеціаліста Москаленко Н.В. раз на рік ведуться республіканські наукові конференції, обласні практичні семінари тренерів за різноманітними видам спорту.

На протязі 6 років в ДДІФКС ведуться наукові конференції інтернаціонального значення, в яких приймають участь члени різних інститутів і областей України, Росії, Греції, Литви й Республіки Білорусь.

У ДДІФКС ведуться ґрунтовні наукові вивчення згідно «Зведеної програми науково-дослідної роботи у галузі фізичної культури і спорту» відповідно до напрямку: олімпійський й професійний спорт.

Діяльність республіканських науково-фактичних конференцій ВНЗ ведеться відповідно до підтвердженим тем:

- структурно-багатофункціональна класифікація вищого фізкультурного навчання в межах областей;

- філософсько-соціологічні особливості індивідуальності, що займається фізичною ї культурою і спортом;

- поліпшення засобів і способів фізичної допомоги діток інвалідів з урахуванням різновиду патології і психоемоційного стану;

- наукові та методичні засоби до утворення системи фізичного навчання дітей шкільного віку;

- покращення навчального та тренувального процесу спортсменів різного фаху;

- поліпшення особливих рухових можливостей спортсменів при виконанні вправ швидкісно-силового характеру.

Дніпропетровський-державний-інститут-фізичної-культури-і-спорту, ДДІФКС

Вартість навчання в Дніпропетровському державному інституті фізичної культури і спорту

1) фізичне виховання, спорт – навчання проводиться за освітньо-кваліфікаційним рівнем: бакалавр, спеціаліст, магістр. Вартість навчання становить 6000 тисяч гривень.

2) фізична реабілітація. Вартість навчання за спеціальністю складає близько 5000 тисяч.

3) здоров я людини - навчання проводиться на денному та заочному відділеннях. Вартість навчання становить близько 5500 тисяч гривень.

Отже, Дніпропетровський державний інститут фізичної культури і спорту є одним із провідних інститутів,проводить підготовку спортсменів. Велика кількість студентів є чемпіонами України та здобули спортивні досягнення. Навчання проводиться як за фаховим напрямком, так і за загальноосвітнім.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!