Роздрукувати сторінку

Криворізький коледж Національного авіаційного університету, КК НАУ

« Назад

Криворізький коледж Національного авіаційного університету – навчальний заклад в Україні з І-ІІ рівнями акредитації, що проводить підготовку майбутніх кадрів авіації.

Криворізький коледж Національного авіаційного університету, КК НАУ

Це установа, спеціалізується на навчанні молодших спеціалістів та бакалаврів, що призвело б до кар'єри в галузі цивільної авіації. Він має деякі технічні засоби, пов'язані з авіаційними системи, радіолокацією, зв'язком, пасажирським фюзеляжем літака для навчання безпеки.

Як правило, навчання продовжується 3 року, потім студенти продовжують здобувати освіту у ВНЗ з 4 рівнем акредитації.

Цей коледж має військову присутність військово-повітряних сил, і деякі студенти отримують військову підготовку по службі офіцера.

Головна мета коледжу - підготовка висококваліфікованих кадрів для забезпечення потреб цивільної авіації, інших галузей народного господарства.

Контакти Криворізького коледжу Національного авіаційного університету

Адреса: м. Кривий Ріг, вул. Туполева, 1.

Телефон: (0564) 27-56-51.

Електронна пошта: pochta@kk.nau.edu.ua.

Сайт: http://kk.nau.edu.ua.

КК НАУ

Історія Криворізького коледжу Національного авіаційного університету

Відповідно до постанови від червня 1951 року на базі Криворізької льотної школи цивільного повітряного флоту було засновано Криворізький коледж Національного авіаційного університету.

Тоді він носив назву Криворізьке авіаційне училище спецслужб цивільного повітряного флоту (КРАУСС ЦПФ).

Перший набір студентів відбувався в 1951 році за двома напрямками підготовки: технічна експлуатація електросвітло радіообладнання літаків та технічна експлуатація авіаприладів літаків. Кількість студентів складала приблизно 130 осіб.

Разом із створенням цих двох спеціальностей, починає діяти заочне відділення.

На базі училища в 1952 оці відкриваються курси зі покращення інженерного складу Аерофлоту (КВІНЖ).

Вже в 1958 році кількість студентів,які бажали навчатися в навчальному закладі збільшився і склало 150 осіб.

В 1960 році для навчального процесу будуються нові приміщення, зокрема, навчальний корпус, житловий будинок та котельня.

Наприкінці 1960 років училище проводить підготовку, не тільки для вітчизняних студентів, але й розпочинає перепідготовку авіаційних спеціалістів із країн народної демократії. Першими були спеціалісти з Народної Республіки Болгарії та Німецької Демократичної Республіки.

У вересні 1964 року набір студентів склад вже 320 осіб. В цьому ж році починається будування лабораторного приміщення та їдальні.

Також у 1964 році вводиться в експлуатацію зимовий клуб на 570 місць. У 1966 році починається зведення молодіжного залу відпочинку, в 1967 році – 5-ти поверховий гуртожиток для курсантів й амбулаторія з лікувальними приміщеннями. Все це дозволило підвищити набір до 500 осіб.

На навчальній авіаційній базі було зведено ще один лабораторний корпус в 1968 році.

Також відбувається покращення та удосконалення технічної бази, як поповнилася новими літаками: Ту-104, Ан-10, Іл-14, Ан-24, гелікоптерами різної модифікації.

У зв’язку з виходом на трасу літаків Ту-154 та Як-40 виросло на них замовлення, а значить суттєво збільшена кількість курсантів до 600 осіб.

Відповідно д о наказу Міністра цивільної авіації СРСР в 1974 році училище було перейменовано на Криворізьке авіаційне технічне училище цивільної авіації (КРАТУ ЦА).

Починається розробка концепції удосконалення та розвитку освітнього заладь. Таким чином, було зведено нові навчальні корпуси, гуртожиток, покращилася як матеріальна, так і технічна бази, корпус навчальної авіаційної технічної бази, 2 житлових будинки на 60 і 70 квартир, дитячий садок, спортивну залу; здійснено реконструкцію котельні.

З’явилися нові літакиЯк-42, Ту-134, Ту-154 й комп’ютерна техніка.

Статус коледжу навчальний заклад здобув в 1991 році відповідно до наказу Міністра цивільної авіації СРСР.

За весь час свого існування із навчального закладу випестилося близько 22 тисячі фахівців не тільки для вітчизняних країн, але й зарубіжних.

Авторитет Криворізького коледжу Національного авіаційного університету на всій території колишнього СРСР та за кордоном надали випускники коледжу, які були компетентними, професіональними та грамотними в експлуатації авіаційної техніки.

В 1991 році, коледж починає підпорядковуватися Міністерству освіти України.

Лише в 2007 році навчальний заклад почав існувати як самостійна установа із сучасною назвою Криворізький коледж Національного авіаційного університету.

В 2012 оці коледж проходить акредитацію та ліцензування. Таки чином, він отримує І-ІІ рівні акредитація та отримує дозвіл на проведення навчальної діяльності з підготовки молодших спеціалістів та бакалаврів. Ліцензійний обсяг складає для бакалаврів 425 осіб, а для молодших спеціалістів набір проводиться для 475 осіб.

Також створено заочне відділення, на який відбувається набір відповідно до ліцензійного обсягу – 300 осіб.

Також коледж у 2012 році колеж пройшов ліцензування щодо підготовки іноземних громадян за акредитованими напрямами, спеціальностями – 100 осіб. Коледж здійснює довузівську підготовку.

Навчальну діяльність КК НАУ проводить на підставі Ліцензії Міністерства освіти і науки України серії від 14.08.2012 року.

У 2012 році коледж здобув Сертифікат схвалення організації з підготовки до технічного обслуговування та екзаменування, що допускає проводити підготовку до технічного обслуговування відповідно з Частиною А Part-147 та проведення іспитів і видачу відповідних сертифікатів визнання студентам.

Криворізький-коледж-Національного-авіаційного-університету, КК-НАУ

Структура та спеціальності Криворізького коледжу Національного авіаційного університету

Відповідно до положення, на основі якого коледж проводити свою діяльність до адміністрації коледжу входять: начальник коледжу, заступник начальника з навчально-виховної та адміністративно-господарської роботи, начальник організаційно-стройового відділу, заступник начальника з питань регіонального набору.

Коледж складається з таких відділів, кожний з яких має свої повноваження та обов’язки щодо навчального процесу.

1. Відділ "Електромеханіки".

На цьому відділенні готують спеціалістів за такими напрямками як "Експлуатація авіаційних електрифікованих комплексів" та "Електромеханіка". Під час навчання студенти оволодіють знаннями щодо авіаційного обладнання, зможуть самі проводити експлуатацію авіаційних приладів та літаків. Здобудуть навички щодо технічного обслуговування літальних апаратів.

Фахівці зможуть отримати роботу із проведенням такої діяльності:

- повний ремонт і переоснащення літальних апаратів;

- монтаж та обладнання контрольно-вимірювальних приладів;

- робота, пов'язана з наземним сервісом на аеродромах: продуктивне та періодичне обслуговування й ремонт авіаприладів та електрообладнання літаків;

- виготовлення електродвигунів й трансформаторів, генераторів;

- виготовлення бортових авіаційних приладів й систем повітряної навігації.

2. Відділ "Загальноосвітньої підготовки".

На цьому відділенні проводиться підготовка за загальними напрямками такі як, розробка програмного забезпечення, технічне обслуговування засобів зберігання та обслуговування комп’ютерних систем та мереж. На цьому відділенні проводиться довузівська підготовка студентів та курсантів із загальних дисциплін: українська мова та математика, які знадобляться для вступу. Проходження підготовчих курсів, надає можливість студентам більш легше вступити до навчального закладу.

3. Відділ "Радіотехніка".

4. Відділ "Комп'ютерна та програмна інженерія".

5. Відділ "Повітряний транспорт".

Навчання проводиться за такими напрямками підготовки: "Технічне обслуговування повітряних суден", а також "Технічне обслуговування засобів зберігання та заправлення пально-мастильними матеріалами".

Після здобуття диплому випускники можуть працювати у сфері авіації: техніками-механіками із технічного сервісу літальних апаратів, а також працювати на будь-яких підприємствах, які проводять таке обслуговування.

6. Відділ "Транспортні технології".

Навчання на цьому виділенні проводься за таким напрямком як «Організація авіаційних перевезень».

Студенти на цьому відділенні крім спеціальних дисциплін, вивчають економічні та загально-соціальні. Вони навчилися правильно аналізувати та розбити висновки щодо економічних та снувальних явищ в країні, а також провадження шляхів удосконалення. На відділені вони вивчають також іноземні мови та митні дисципліни. Після отримання диплому випускними можуть працювати в авіакомпаніях, працівниками в аеропортах, а також у різноманітних установах, діяльність яких пов’язана з авіацією.

Криворізький коледж Національного авіаційного університету КК НАУ

Навчальна авіаційно-технічна база КК НАУ

Для проведення навчальної діяльності застосовуються такі літальні апарати, як: Як-42, Ан-26, Ту-114.. На даний момент залишилося тільки 3 літаки: у Москві, Кривому Розі, Ульяновську.

Літаки знаходяться на території коледжу, проте, через використання їх у навчанні, доступ до них, зазвичай обмежений.

Отже, Криворізький коледж Національного авіаційного університету – незамінний та єдиний навчальний заклад в Україні, який проводить якісну підготовку майбутніх кадрів у сфері авіації. Випускники виходять з коледжу досвідченими професіоналами своєї справи і можуть працювати не тільки на вітчизняній арені, але й на міжнародній.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!