Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Дніпропетровської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Дніпропетровської області \ ЗВО (ВНЗ) Дніпропетровської області та їх рейтинг \ 05. Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, ДНУЗТ

Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна, ДНУЗТ

« Назад

Сьогодні Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту ім. академіка В. Лазаряна — це багатопрофільний вищий навчальний заклад, єдиний серед усіх вищих навчальних закладів залізничного спрямування в Україні, у тому числі акредитованих IV рівнем, який має найвищий, відповідно до Закону України «Про вищу освіту», статус національного університету.

Дніпропетровський-національний-університет-залізничного-транспорту-імені-академіка-В.-Лазаряна

Він також єдиний в Україні вищий навчальний заклад, який готує кадрових офіцерів та офіцерів запасу для залізничних військ і органів військових сполучень Збройних сил України.

Контакти ДНУЗТ ім. В. Лазаряна

Адреса: 49010, Україна, Дніпропетровськ, вул. Ак. Лазаряна, 2.

Телефон: +380-56-776-59-47.

Сайт: http://www.diit.edu.ua.

Електронна пошта: evm@diit.edu.ua.

ДНУЗТ-ім.-В.-Лазаряна

Історія Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна

Протягом першого п'ятирічного плану в 1930-1935 були побудовані головні академічні і адміністративні будівлі, студентське приміщення з спільними зусиллями студентів, викладачів, робітників і службовців.

Під час Великої Вітчизняної війни інститут був евакуйований у Новосибірськ. У 1944 році співробітники інституту повернулися з евакуації в рідний Дніпропетровськ. Довелося подолати численні труднощі, щоб ліквідувати великі руйнування, відновити навчальні корпуси, студентське житло, майстерні та інші зруйновані об'єкти.

Інститут (нині університет) опиняється в прекрасному парку. Студентські приміщення, спортивний комплекс.

ДНУЗТ ім. В. Лазаряна має два навчальних корпуси, де створено лекційні зали, наукові та науково-дослідні лабораторії, 5 гуртожитки, спортивний табір Самарі, спортивну залу, стадіон, басейн, поліклініка.

Університет надає гарні можливості для аматорського розвитку, організації дозвілля студентів, занять спортом.

У 1984 році був відкритий кінотеатр на 250 чоловік і велику площу для танців «Палац Студентів культури».

Спортивний комплекс дає великі можливості для фізичної культури і занять спортом, включаючи стадіон, басейн, зали для важкої атлетики, боротьби, гімнастики, ігрові поля та бігові доріжки. Кожен студент в змозі вибрати свій улюблений вид спорту і поліпшити власні навички.

Медичний та сестринський персонал Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту надає медичну допомогу студентам, робітникам, службовцям університету.

Керівництво ДНУЗТ ім. В. Лазаряна

О.М. Пшінько – ректор університету, зробив вагомий внесок у розробку, створення, освоєння виробництва та впровадження сімейства моделей вітчизняних сучасних пасажирських вагонів для швидкісних перевезень; у розробку проекту Державної програми розвитку рейкового рухомого складу, у створення в Україні галузі електровозобудування, зокрема в розробку та випробування першого українського електровоза, впровадження швидкісного руху Дніпропетровськ-Київ, в організацію технічної експертизи аварій та катастроф на залізничних та міських магістралях, а також у розробку заходів щодо запобігання їм.

Олександр Миколайович брав активну участь у розробці Технологічних правил з підводного ремонту бетонних та залізобетонних штучних споруд, а також технології підводного та надводного ремонту підводних бетонних штучних споруд новими та вдосконаленими способами.

Професор О. М. Пшінько займається дослідженнями щодо впровадження на залізницях України контрейлерних перевезень та створення міжнародних транспортних коридорів.

Уміння приймати нестандартні рішення, прагнення до нового, вимогливість і толерантність у ставленні до колег, професіоналізм - далеко не повний перелік якостей Олександра Миколайовича Пшінька.

Як керівник цього поважного закладу, упродовж десяти років він сумлінно віддає свої знання та досвід загальній справі.

Дніпропетровський-національний-університет-залізничного-транспорту-імені-академіка-В.-Лазаряна, ДНУЗТ-ім.-В.-Лазаряна

Співпраця Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна

Дніпропетровський національний університет залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна веде тісну співпрацю з ВУЗами України и та Європи. Студенти мають можливість проходити практику та стажування за кордоном, отримуючи гарний досвід для своєї діяльності.

Щороку проводиться зустріч, присвячена питанням підсумків роботи та планування співпраці в рамках асоціації ВНЗ-партнерів. Мета - консультаційна допомога з підготовки сучасного покоління викладачів, державних діячів.

У роботі тренінгу взяло участь більше 30 чоловік, представники вищих навчальних закладів, у тому числі і 2 представника Ради молодих вчених ДНУЗТ. Планується спеціальний випуск монографії, створення ресурсно-інформаційних центрів у навчальних закладах, проведення студентських дебатів, літньої школи і публікація експертних матеріалів.

Факультети Дніпропетровського національного університету залізничного транспорту імені академіка В. Лазаряна

1. Мости і тунелі

Факультет готує фахівців зі спеціальності «Мости і транспортні тунелі» з 1930 року.

За період з 1930 року по 2013 рік підготовлено більше п'яти тисяч фахівців, які працювали і працюють у різних галузях народного господарства України й багатьох інших держав - Російської федерації, Німеччини, Канади, США, Ізраїлі, Чеській республіці і в інших країнах світу. Випускники факультету працюють не тільки на підприємствах по будівництву мостів, тунелів і метрополітенів, але і у проектних інститутах, у вузах, на підприємствах по експлуатації мостів і у всіх областях будівельного виробництва.

Більше 150 випускників факультету стали кандидатами наук і 20 - докторами наук, один дійсний член Академії наук УРСР, 15 - академіками галузевих академій і більше 15 - лауреатами Державних премій.

У теперішній час факультет готує фахівців зі спеціальності «Мости і транспортні тунелі», у тому числі з 1994 року кадрових офіцерів для державної спеціальної служби транспорту України.

2. Електрифікація залізниць

3. Механічний факультет

У 1930 році у великому промисловому центрі та залізничному вузлі України був створений Дніпропетровський інститут інженерів залізничного транспорту (ДНУЗТ). Одним із перших цього ВУЗу був факультет «Механічний». Зараз він вважається одним із самих великих в університеті, чисельність студентів складає приблизно 650. Підготовка спеціалістів здійснюється з урахуванням рекомендацій Болонського процесу і орієнтована на європейські освітні програми.

Студенти отримують глибокі теоретичні знання, а також практичні навички, навчаються працювати з різноманітними приладами та апаратурою. Навчальні лабораторії факультету обладнані сучасними дослідницьким обладнанням і технікою.

І хоча інженер-механік — професія важка, яка потребує глибоких і різносторонніх знань, проте студенти не здаються, опановують її, і в результаті отримують бажаний диплом. Випускники працевлаштовуються на залізниці та інших підприємствах залізничного транспорту, успішно працюють в науково-дослідницьких і проектних інститутах.

Випускником факультету є нинішній ректор університету, доктор технічних наук, професор Олександр Миколайович Пшінько. Також серед випускників — керівники підприємств, депо, головні конструктори з вагонобудування, заступники генерального директора УЗ.

Студентська пора — це не тільки роки, проведені за курсовими роботами, кресленнями, схемами і розрахунками, а й купа емоцій від захоплюючого студентського життя, від подій, що відбуваються навколо тебе, адже життя вирує та грає всіма його фарбами.

Студенти механічного факультету — це велика дружна сім'я, на чолі якої — декан приват-професор М. П. Довбня. Він стоїть горою за своїх студентів, співчуває їм, всіляко підтримує їх у навчанні, схвалює ініціативу, прищеплює відповідальність і працездатність і завжди піде назустріч в складній ситуації. На цьому факультеті навчаються спортивні, ініціативні, кмітливі і творчі хлопці, котрі беруть участь в спортивних і культурних масових заходах, а також благодійності. Загальними зусиллями студенти механічного факультету збирають і відвозять необхідні речі до дитячого будинку. Хто бажає, особисто дарує дітям подарунки і проводить з ними час, знаходячи підхід до кожного.

Протягом тривалого часу факультет «Механічний» неодноразово займає призові місця в номінаціях: «Найкращий факультет», «Найкраща кафедра».

Також факультет бере активну участь у фестивалях «Студентська Весна» і «КВК», демонструючи свої творчі таланти та почуття гумору.

Під час літніх канікул студенти механічного факультету теж не сумують. Механіки проходять практику провідниками і помічниками машиніста. Окрім непоганого заробітку, вони отримують необхідний в майбутньому досвід роботи в колективі, вміння налагодити контакт з людьми і прийняття рішень в екстрених ситуаціях. Тому більшість студентів проводять свої канікули на літніх пасажирських перевезеннях в студентських загонахДНУЗТ. Життя студента факультету насичене, яскраве i незабутнє.

4. Управління процесами перевезень

Фахівці на даному факультеті здобувають знання щодо перевезення різноманітних вантажів, промислової продукції, які етапи повинна пройти продукція, щоб потрапити до споживача.

5. Промислове та цивільне будівництво

6. Організація будівництва доріг та експлуатація колії

Спеціалісти цього факультету є досвідченими спеціалістами, так я к дуже важливо вміти правильно і точно розробити проект щодо будування доріг та їх експлуатацію. Саме висококваліфікований педагогічний склад надає такі знання та навички.

7. Економіка та менеджмент на транспорті

8. Гуманітарна освіта та робота з іноземними студентами

9. Технічна кібернетика

Дніпропетровський-національний-університет-залізничного-транспорту-імені-академіка-В.-Лазаряна ДНУЗТ-ім.-В.-Лазаряна

Тому, на даний час навчальний заклад посідає провідне місце серед ВУЗів, щодо підготовки спеціалістів будівництва залізничних доріг та їх експлуатації.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!