Роздрукувати сторінку

Кіцманський технікум Подільського державного аграрно-технічного університету, КТ ПДАТУ

« Назад

Історія заснування Кіцманського технікуму ПДАТУ

Кіцманський-технікум-Подільського-державного-аграрно-технічного-університету, КТ-ПДАТУ

У листопаді 1944 року за егідою Наркомзему України з ціллю формування місцевих кадрів аграрного господарства на основі учбового приміщення бувшої гімназії та земельних угідь аграрної школи було утворено Кіцманський аграрний технікум. (Указ №1174 від 14 листопада 1944 року). В закладі було сформовано 3 підрозділи: агрономічний, ветеринарний, зоотехнічний - по 30 чоловік плану набору на кожний. Перший випуск фахівців здійснився в 1948 році.

З 1952 року при закладі було створено заочний підрозділ. Указом №38 від 20 квітня 1973 року на основі зооветеринарного технікуму та колгоспу „Радянська Буковина" було сформовано Кіцманський радгосп-технікум.

На ґрунті постанови №232 від 25 липня 1997 року Міністерства аграрного господарства і продовольства України „Про розподіл Кіцманського радгоспу-технікуму Чернівецької області" було знищено Кіцманський радгосп-технікум і утворено на його основі Кіцманський державний аграрний технікум та дві державні аграрні організації „Суховерхівське" та „Кіцманське".

У 1991 р. було створено кваліфікацію „Правознавство".

У 1992 р.- кваліфікація „Землевпорядкування".

У 1993 році кваліфікація „Організація і технологія здійснення фермерського господарства".

У 1998 р.- кваліфікація „Бухгалтерський облік".

У 1999 р. - кваліфікація „Організація виробництва".

У 2010 р. – кваліфікації «Зелене будівництво і садово-паркове господарство», «Здійснення заготівель та товарознавство аграрної продукції», «Виготовлення та переробка продукції тваринництва».

Відповідно до указу Міністерства сільськогосподарської політики України №88 від 28 лютого 2006 року Кіцманський державний аграрний заклад перейменовано у окреме функціональне відділення ПДАТУ.

За час становлення учбовий заклад випустив понад 15 тис. фахівців з очної та заочної форм навчання.

Кіцманський-технікум-Подільського-державного-аграрно-технічного-університету

Педагогічний склад Кіцманського технікуму Подільського державного аграрно-технічного університету

Педагогічний склад КТ ПДАТУ утворює 98 педагогів (станом на 01.10.2010р.). В його структурі велика кількість високоосвічених педагогів (78%), адже у закладі педагогічною роботою займаються 50 педагогів, які володіють вищою кваліфікацією, з яких 15 педагогів - методистів, 9 старших педагогів, а також 21 педагог першої кваліфікації. В учбовому закладі діє 7 відмінників освіти України, 3 відмінники аграрної освіти та ще 24 педагогічних співробітники мають інші призи. Педагогічних співробітників об’єднано у такі циклові комісії:

- агрономічних та технічних предметів;

- ветеринарних та зоотехнічних предметів;

- землевпорядних предметів;

- економічних предметів;

- юридичних предметів;

- гуманітарних та суспільно-політичних предметів;

- природничо-математичних предметів;

- фізичного виховання та ОЗВ;

- кураторів (класних керівників) академічних груп.

КТ-ПДАТУ

Виховна робота у Кіцманському технікумі ПДАТУ

Учбовий процес у закладі органічно поєднується з виховною діяльністю, проведенням захоплюючого дозвілля і відпочинку студентів.

Виховна робота не може існувати без контакту викладачів та студентів. Педагогічно-студентська співпраця передбачає загальну участь студентів та викладачів в створенні та здійсненні виховних годин та позаурочних заходів. (Зіркові танці, Зіркові дуети).

Важливу роль у виховному процесі становлять секції художньої творчості, де студенти закладу мають можливість проводити дозвілля, виявляти свої здібності в різноманітних секціях. Самодіяльні колективи закладу завжди беруть участь у різних турнірах та конкурсах і багато разів здобувають переможні місця (обласний турнір «Чисті роси», «Рідна пісня», конкурс аграрних закладів освіти «Софіївські зорі»), у відзначенні професійних свят (День робітника сільського господарства, День робітника освіти, День робітника ветеринарної медицини), у відзначені інших свят, турнірах.

Але поруч із захоплюючими розважальними заходами у закладі відбувається системна діяльність з ціллю становлення культурного і духовного формування особистості кожного студента, виховання молодих людей у дусі кращих гуманістичних цінностей. В Кіцманському технікумі активно функціонує загін «Милосердя». Загін «Милосердя» підтримує контакти із Оршівським дитячим будинком «Ромашка», кожного року приймає участь у благодійних акціях: «Щастя на крилах», «Доброта Миколая», Подаруй життя дитині», «Сильні духом», «Милосердя», приурочених Світовому дню жителів похилого віку та Світовому дню інвалідів. А також відбуваються зустрічі з ветеранами Другої Світової війни та воїнами Афганістану.

Всі ці урочистості завжди здійснюються за активної участі студентів закладу. Навчання і практичні заняття не заважають студентам захоплююче і змістовно проводити вільний час. На підрозділах здійснюються КВН, брейн – ринги, фестивалі на найкращі знання спеціальних предметів, вечори відпочинку, виставки робіт студентів і т. д. Студенти закладу часто їздять на подорожі до інших міст України та різних захоплюючих регіонів рідного краю.

В Кіцманському технікумі функціонує достатньо високоефективна структура виховної діяльності, яка надає можливість збільшенню рівня їх громадської свідомості, духовності, і культури, а також надає допомогу у формуванні в молоді гордості за свою державу.

Учбовий процес у закладі організований з врахуванням модерних інформаційних технологій навчання та спрямовується на становлення високоосвіченої, гармонійно розвиненої особистості, спроможної до постійного поновлення наукових знань, професійної мобільності та швидкого пристосування до змін і становлення в соціально-культурній галузі, в областях техніки, технологій в системах управління та організації праці в умовах ринкової економіки.

Навчання в Кіцманському технікумі Подільського ДАТУ відбувається за денною та заочною формами навчання, які є основними для здобуття освітньо-спеціалізованого рангу молодшого спеціаліста.

Отже, Кіцманський технікум ПДАТУ – це один з найкращих учбових закладів І-ІІ рангів кваліфікації України. Саме у цьому закладі Ви отримаєте високоякісні знання.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!