Роздрукувати сторінку

Чернівецький політехнічний коледж, ЧПК

« Назад

Історія становлення ЧПК

ЧПК

Державний вищий учбовий заклад "Чернівецький політехнічний коледж" утворений у 1944 р., як житлово-комунальний заклад для формування кадрів середнього рангу будівельних установ.

У 1984 р. реорганізований у політехнічний технікум (указ №230 МОУ від 11.07.1984 р.) у зв’язку зі створенням нових кваліфікацій для навчання спеціалістів з архітектури, радіотехнічної та машинобудівної сфери на основі постанови Чернівецького облвиконкому по клопотанню Ради керівників промислових закладів, установ, організацій міста та регіону, наукових та проектних інститутів, Спілки архітекторів України та її обласної організації. В 1988 р. проведений останній випуск фахівців з інженерної геодезії (загалом до 1988 р. вивчено 456 техніків-геодезистів).

У 2007 році указом МОНУ №963 від 05.11.2007 був реорганізований у Державний вищий учбовий заклад "Чернівецький політехнічний коледж". Коледж створений на державній формі власності і перебуває у підданстві МОН України.

В учбовому закладі створені всі законодавчі документи, що формують правові засади роботи учбового закладу: документи про утворення і перейменування закладу, розпорядження про коледж, сертифікат на проведення навчальної роботи.

Згідно з сертифікатом (номер АВ №395104 від 14.12.2007р.) заклад має право на запровадження освітньої роботи, пов’язаної з отриманням повної середньої освіти на рівні потреб державних положень на основі сертифікату виданого Чернівецькою обласною державною адміністрацією управління освіти і науки від 24.01.2008 р. ЧПК включений до структури учбово-методичного комплексу, що надає змогу проводити ступеневе формування спеціалістів, зменшити їх тривалість навчання, створити збільшення спеціалізації педагогів коледжу та покращувати навчально-методичне забезпечення освітнього процесу.

Чернівецький-політехнічний-коледж ЧПК

Спеціальності Чернівецького політехнічного коледжу

Державою атестаційною комісією МОН України Державному вищому учбовому закладу "Чернівецький політехнічний коледж" засвідчено право запровадження навчальної роботи з наданням вищої освіти на рівні висококваліфікованих потреб до молодшого фахівця з спеціалізацій та кваліфікацій:

- Спорудження та використання будівель і споруд;

- Конструювання, виготовлення та технічне обслуговування радіотехнічних пристроїв;

- Архітектурне проектування та внутрішній інтер'єр;

- Створення програмного забезпечення.

Структурні підрозділи Чернівецького коледжу

Кожного року середній випуск спеціалістів нараховує 150-190 чоловік. Функціональні відділення ЧПК діють згідно з положень, які створені відповідно до діючого законодавства. На 1.09.2007 р. до функціональних відділень включено:

- 3 денних підрозділу;

- 3аочний підрозділ;

- 10 циклових комісій, що здійснюють учбово-виховну та методичну роботу;

- бібліотека та 9 освітніх майстерень.

Учбово-виховний процес в закладі проводять 75 штатних педагогічних співробітників та 7 сумісників. З 75 штатних педагога мають першу та вищу спеціалізовану кваліфікацію 36, що нараховує 63,15% складу, кваліфікація та фахова освіти педагогів відповідає модерним потребам.

Заклад у своїй діяльності керується діючим законодавством України, указами та постановами МОН України, правилами внутрішнього розпорядку.

Освітні практики по ОТ і ЕОМ відбуваються в аудиторіях ОТ і інформатики. Учбові предметні практики з архітектури здійснюються на базі архітектурних кабінетів і підрозділів інституту “Архпроект”.

Чернівецький-політехнічний-коледж, ЧПК

Матеріально-технічна структура Чернівецького політехнічного коледжу

Для навчання високоосвічених фахівців в закладі сформована необхідна учбово-матеріальна структура і належні умови для занять. Матеріальна структура розташована в 2-х навчальних приміщеннях.

Навчально–матеріальна структура закладу поєднує два учбових приміщення, гуртожиток, спортивний та тренажерні зали, стадіон, учбові майстерні, будівельний полігон і нараховує – 10006,5 кв. м.

В 1996 р. в закладі введений у використання учбове приміщення архітектурного підрозділу територією 435 кв. м. за рахунок позабюджетних коштів і спонсорської допомоги основних організацій. В середньому станом на 01.10.07 р. на одного студента учбова територія нараховує 10,99 кв. м.

В закладі утворено 36 учбових кабінетів, 19 аудиторій, які облаштовані потрібним обладнанням, засобами, ТЗН, наочними посібниками на суму 1.007.727 грн.

Станом на 1.10.07 р. для проведення учбового процесу діє 100 дисплейних місць, які розташовані в 10-х аудиторіях. Теоретичні знання студенти виявляють і підвищують під час здійснення учбових практик в 9 майстернях і будівельному навчальному полігоні. Для занять спортом і по фізвихованню заклад має стадіон, спортзал територією 553,4 кв. м., тренажерний зал – 48 кв. м. Актова зала на 324 чоловік, кіно- і радіофікована.

Будівельне відділення ЧПК

"Спорудження та використання будівель і споруд" - одна з найлюдяніших спеціальностей на Землі. Молодший фахівець цієї кваліфікації призначається для роботи в будівельних закладах і їх відділеннях різноманітних областей народного господарства, які займаються будівництвом та експлуатацією житлових, цивільних, промислових приміщень і споруд незалежно від форм власності на місцях майстра і виконроба, а також для діяльності в проектних і конструкторських установах техніком-конструктором, нормувальником, техніком виробничого підрозділу. За період навчання в закладі ви зумієте створювати технологію та організацію будівельно-монтажних робіт, розрахувати кошториси на будівельні роботи, створювати проектну документацію на цивільні, промислові та громадські приміщення. Також оволодієте прогресивні методи здійснення теслярських, мулярських та штукатурних робіт. Як майбутнім майстрам вам будуть прищеплені уміння з менеджменту та управління будівельним виробництвом. Формування спеціалістів здійснюється з детальним оволодінням і застосуванням комп'ютерної техніки в проектуванні та організації будівельних робіт.

Отже, Чернівецький політехнічний коледж – це сучасний заклад, який завжди мав популярність серед студентів області та всієї України.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!