Роздрукувати сторінку

Буковинський державний медичний університет, БДМУ

« Назад

Буковинський державний медичний університет – найбільший навчальний заклад м. Чернівці, який існує вже більше 65-ти років.

Буковинський-державний-медичний-університет, БДМУ

Контакти Буковинського державного медичного університету

Адреса: м. Чернівці, площа Театральна, 2.

Телефон: 8 (0372) 55-37-54.

Історія Буковинського державного медичного університету

Історія Буковинського державного медичного університету розпочинає своє становлення у 1944 році.

В жовтні 1944 року Другий Київський державний медичний інститут був переміщений для майбутньої своєї діяльності у м. Чернівці. Не одержавши нову назву, передислокований в Чернівці столичний інститут півтора місяця продовжує діяти як 2-й Київський державний медичний інститут у м. Чернівці. Лише в кінці листопада 1944 року 2-го КДМІ присвоєно ім’я «Чернівецький державний медичний інститут», і для підтвердження офіційних документів про свою роботу надана нова печатка.

Буковинський державний медичний університет (БДМУ) сформовано методом перетворень Буковинської державної медичної академії на основі постанови Кабінету Міністрів України від 02.03.2005 р. № 46-р та указом МОЗ України від 15.03.2005 р. № 110 «Про перейменування Буковинської державної медичної академії".

Академія (БДМА) створена згідно з Розпорядженням КМУ від 04.04.1997 р. № 312 на основі Чернівецького державного медичного інституту (ЧМІ), який був створений у 1944 р. і діяв до квітня 1997 р.

На даний час це модерний вищий учбовий заклад державної форми власності, ліцензований IV рангом кваліфікації. Керує університетом ректор – член-кореспондент Академії наук України, професор Пишак Василь Павлович.

БДМУ має 4-й вищий рівень сертифікації, приєднаний до реєстру ВООЗ, у Велику Хартію Університетів. БДМУ знаходиться на 49-му місці серед вузів країни, на 9-му помсти поміж медичних закладів держави (за даними SCOPUS).

При БДМУ сформовано Медичний коледж, який здійснює навчання молодших спеціалістів. У Буковинському державному медичному університеті діють три медичних, фармацевтичний, стоматологічний підрозділи, на яких навчаються 3700 студентів, включаючи іноземних.

Буковинський-державний-медичний-університет БДМУ

Структура Буковинського державного медичного університету

До структури закладу включено 42 кафедри, на яких працює блискучий викладацький склад. Можлива післядипломна освіта, вступ в аспірантуру, докторантуру. Ступені медичної освіти в БДМУ включають одержання кваліфікації бакалавра, спеціаліста, магістра медичних наук. Можна вибрати один із напрямів і набути спеціальність лікаря-терапевта, лікаря-педіатра, стоматолога, медичного психолога, медичної сестри із вищою освітою, медичного лаборанта, фармацевта.

Заочна форма навчання можлива за напрямом фармація, по іншим напрямкам – денна форма.

Виробнича практика проходить у лікувальних закладах та аптечних пунктах, розташованих у Чернівецькій і Хмельницькій областях, можливе проходження практики за місцем проживання.

Буковинський державний медичний університет займає значну територію, навчальний процес проходить в 20 корпусах, клінічні кафедри створюються в лікувальних закладах м. Чернівці та області. Працевлаштування випускників місць держзамовлення відбувається за розподілом.

Спеціальності БДМУ

В закладі сформована ступенева форма навчання за різними освітньо-спеціалізованими рангами: бакалавр, молодший спеціаліст, магістр. Форма освіти: денна і заочна. Підготовка молодих і висококваліфікованих фахівців ведеться на наступних факультетах:

- Лікувальний факультет;

- Факультет педіатрії;

- Факультет медичної психології;

- Стоматологічний підрозділ;

- Факультет клінічної фармації;

- Підрозділ сестринської роботи;

- Факультет лабораторної діагностики;

- Факультет фармації.

БДМУ

Також створений факультет післядипломної освіти, підготовчий підрозділ для закордонних жителів.

В структуру БДМУ також входять:

- Чернівецький медичний коледж;

- Новоселицький медичний коледж;

- Вашковецький медичний коледж.

Педагогічний колектив БДМУ

Педагогічний колектив БДМУ є унікальним, серед викладачів ВНЗ 50 докторів наук і професорів, 285 канд. наук і доцентів. На сьогоднішній день в закладі здобуває освіту більше 3500 студентів, крім українських студентів у Буковинському державному медичному університеті також навчаються громадяни ближнього і далекого кордону.

Матеріально-технічна структура БДМУ

У розпорядженні ВНЗ знаходиться гарна і сучасна матеріально-технічна структура. На даний час це 12 лабораторно-учбових будівель, базами клінічних кафедр є 25 медичних закладів міста та регіону. Лабораторії і класи обладнані модерним устаткуванням, модерною комп'ютерною технікою.

Іногороднім студентам надаються місця у комфортабельному гуртожитку.

Учбовий процес підтримується модерними інформаційно - комунікаційними інтернет-технологіями через сервер дистанційної освіти (moodle.bsmu.edu.ua ), де розташовані електронні учбово-методичні матеріали з усіх предметів, які вивчаються в закладі, в т. ч. англійською мовою. В установі здійснюється онлайн лекції визначних науковців як з України, так і зарубіжжя.

За результатами створення та активного впровадження в учбовий процес віртуально-навчальних середовищ, адекватного поєднання очного навчання з дистанційними формами і елементами на базі інформаційно-комунікаційних технологій БДМУ удостоєний почесного рангу "Лідер національної освіти" та нагороджений Золотою нагородою на Світовому фестивалі "Освіта та кар'єра".

В університеті здобувають освіту понад 4500 студентів, з них понад 700 - громадяни іноземних держав. На післядипломному етапі щорічно навчаються в інтернатурі більше 600 лікарів і провізорів за 25 кваліфікаціями, підвищують кваліфікацію на передатестаційних циклах навчання (стажування), спеціалізації, тематичного удосконалення, циклах інформації і стажування майже 2600 лікарів і фармацевтів. В закладі також підвищують свій спеціалізований ранг 52 аспіранти, 27 магістрантів, 3 докторанта, 64 клінічних ординаторів.

Лікувально-діагностична і консультативна робота БДМУ

Лікувально-консультативну діяльність забезпечує сильний потенціал професорсько-педагогічного колективу 29 клінічних кафедр.

На базі БДМУ працює:

- Центр клінічних досліджень;

- Університетська стоматологічна клініка;

- Учбово-виробнича аптека.

БДМУ разом з Департаментом охорони здоров'я та цивільного захисту населення Чернівецької ОДА утворено Обласний Центр ендоурології та літотрипсії та Обласний Центр малоінвазивної хірургії та гінекології.

Буковинський-державний-медичний-університет

Світове співробітництво Буковинського державного медичного університету

БДМУ є членом Великої Хартії Університетів, Асоціації закладів Карпатського регіону.

Укладені договори про товаришування з учбовими закладами Великобританії, США, Франції, Нідерландів, Греції, Польщі, Румунії, Російської Федерації, Казахстану, Узбекистану, Грузії, Азербайджану і Молдови.

Рейтинг БДМУ

БДМУ стабільно утримує гідні позиції у рейтингах вищих учбових закладів. В національному рейтингу «ТОП - 200» в 2013 заклад посів 11 місце поміж медичних ВУЗів.

У списку «Ebometrics Ranking Web of World Universities» університет у січні 2013 року зайняв 1-е місце серед медичних закладів України.

За результатами наукометричної структури даних Scopus заклад зайняв 41-е місце серед усіх ВНЗ України, 8-е серед медичних.

Отже, Буковинський державний медичний університет - це модерний вищий медичний учбовий заклад Міністерства охорони здоров'я України IV рангу кваліфікації, який включено в загальний список Всесвітньої організації охорони здоров'я.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!