Роздрукувати сторінку

Вижницький коледж прикладного мистецтва імені В. Ю. Шкрібляка, ВКПМ ім. В. Ю. Шкрібляка

« Назад

24.06.2015 08:54

Історичне становлення про Вижницький коледж

15 жовтня 1905 року у передгірному м. Вижниця з розпорядження «Міністерства освіти та культів Австро-Угорщини», за постановою Буковинського парламенту, в святковій атмосфері здійснився учбовий процес у новозбудованій україномовній мистецькій школі під іменем «Крайова школа різьбярства, токарства та металевої орнаментики (оздоби)».

ВКПМ-ім.-В.-Ю.-Шкрібляка

В 1911 році школа одержала ім’я «Крайова наукова установа токарства, різьбярства та металевої орнаментики». Студенти учбового закладу, відповідно до нового рангу, отримали можливість створити персональну справу і навчати учнів декоративно-прикладній творчості. В 1918 році Буковина, згідно з Версальською угодою, була включена до структури Румунії. Румунське керівництво регіону у 1921 році, на основі крайової школи, створили заклад під іменем «Нижча школа мистецтва і ремесла», який у 1931 році був перейменований у середній професійний мистецький учбовий заклад під іменем «Вижницька індустріальна чоловіча гімназія». У 1940 році Пн. Буковина була включена до структури Української РСР. За постановою Чернівецького облвиконкому на основі крайової школи було сформовано середню спеціальну установу під іменем «Вижницьке державне художньо-промислове училище».

Після звільнення м. Вижниця, 15 березня 1944 року учбовий заклад знову розпочав свою діяльність під назвою «Вижницьке державне художньо-промислове училище». 1956 року учбовий заклад одержав назву «Вижницьке училище прикладного мистецтва». В 1990 році, постановою Ради Міністрів УРСР учбовому закладу було надано ім’я відомого українського професіонала-різьбяра В.Ю. Шкрібляка. За підсумками акредитації учбовий заклад був перейменований в 1994 році у «Вижницький коледж прикладного мистецтва ім. В.Ю. Шкрібляка» з можливістю формування спеціалістів за освітньо-спеціалізованими рангами «молодший спеціаліст», «бакалавр» образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва.

У 2004 році на основі учбово-матеріальної структури закладу створено факультет «Образотворчої та декоративно-прикладної творчості» ЧНУ ім.Ю.Федьковича, який з 2014 року змінено у факультет «Архітектури, будівництва та декоративно-прикладної творчості".

Вижницький-коледж-прикладного-мистецтва-імені-В.-Ю.-Шкрібляка

Загальна інформація про Вижницький коледж прикладного мистецтва імені В. Ю. Шкрібляка

Вижницький коледж прикладного мистецтва – модерний мистецький учбовий заклад України. У закладі здобуває освіту більше 300 студентів, за 3 кваліфікаціями (Декоративно-прикладна творчість; Образотворче мистецтво; Дизайн) та 7 спеціальностями.

В зв’язку з утворенням в 2004 році підрозділу Чернівецького національного університету студенти мають змогу продовжити освіту і на протязі 3 подальших років одержати повну вищу освіту. Заклад підтримує креативні контакти з Львівською національною академією мистецтв, Академією образотворчого мистецтва та архітектури, Асоціацією ювелірів України. Матеріально-технічна структура закладу формується з 12 учбових приміщень, студентського гуртожитку, спортивного залу, музею декоративно-прикладної творчості, господарських будівель.

Вижницький-коледж-прикладного-мистецтва-імені-В.-Ю.-Шкрібляка ВКПМ-ім.-В.-Ю.-Шкрібляка

Матеріально-технічна структура Вижницького коледжу

Загальна територія будівель нараховує 7269 кв.м. Учбова площа складає, без господарських приміщень, 2427 кв.м. Заклад володіє музеєм декоративно-прикладної творчості, який розташовується в будівлі територією 180 кв.м і вміщує 18 тис. експонатів.

В учбових приміщеннях для проведення освітнього процесу розташовано 25 учбових класів та 23 виробничі майстерні. 12 кабінетів облаштовані комп’ютерною та аудіотехнікою. В закладі є модерний комп’ютерний кабінет на 16 посадкових місць.

Заклад має один чотирьохповерховий гуртожиток житловою територією 1209 кв.м. В гуртожитку живуть від 100 до 130 студентів. Всім не місцеві студенти, які хочуть проживати в гуртожитку 100% ним забезпечуються. В кімнатах, де сформовані всі комфортні умови для дозвілля та навчання, живуть по 2-3 студенти. Умови проживання відповідають санітарно-гігієнічним вимогам, гуртожиток укомплектований у певній кількості меблями, білизною тощо.

Крім учбових будівель, у закладі розташовується: студентська їдальня загальною територією 618 кв. м. на 80 посадкових місць, облаштована модерними меблями та потрібним кухонним обладнанням.

Загальний книжковий фонд бібліотеки закладу нараховує 20000 екземплярів книг. Коледж кожного року передплачує 45 періодичних видань, в тому числі 8-10 мистецького спрямування.

 

Педагогічний колектив Вижницького коледжу прикладного мистецтва імені В. Ю. Шкрібляка

На сьогоднішній день в коледжі діють високоосвічені спеціалісти, в полі зору яких кожного разу постають питання покращення навчально-виховного процесу, фахової спрямування фахівців. В закладі діє 54 педагогічних співробітників. Поміж них: заслужених робітників освіти – 1; магістрів – 2; педагогів вищої кваліфікації – 34; старших педагогів – 2; педагогів-методистів – 19.

Серед педагогів 2 члени Національної спілки художників, 3 члени Національної спілки народних майстрів, 9 членів Спілки дизайнерів України, Призери світових, республіканських та обласних нагород та конкурсів.

Учбовий заклад пишається своїми студентами поміж яких біля 200 чоловік – члени Національної спілки художників, понад 150 – членів Спілки дизайнерів та Спілки народних майстрів України. Понад 50 студентів – кандидати та доктори наук. В учбовому закладі здобували освіту Герой України, призер нагороди ім. Т.Шевченка, народний артист України В. Зінькевич; заслужений художник України Новосельський Б.Ф. та ін.

Десятки студентів - є призерами та дипломантами різних республіканських та міжнародних перемог.

Отже, Вижницький коледж – це сучасний мистецький заклад, який завжди радо вітає у своїх лавах нових вступників.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!