Роздрукувати сторінку

Хотинський технікум Подільського державного аграрно-технічного університету, ХТ ПДАТУ

« Назад

Історія заснування Хотинського технікуму

Відповідно до постанови Ради Міністрів УРСР № 682-р від 9 липня 1954 року, та указу Міністерства аграрного господарства УРСР № 423 від 13 липня 1954 року ветеринарний технікум з м. Черкаси переміщений у м. Хотин.

Хотинський-технікум-Подільського-державного-аграрно-технічного-університету ХТ-ПДАТУ

Це і стало періодом становлення утворення на Хотинщині нового учбового закладу. Для формування Хотинського аграрного технікуму місцевим керівництвом були надані окремі будівлі.

Підрозділ «Ветеринарія» було створене в закладу з 1954 до 1959 року. За цей період було вивчено 170 дипломованих молодших фахівців. Педколектив із 16 педагогів та 51 учня у 1954 році здійснив історію Хотинського аграрного технікуму.

Формування сільського господарства потребувало навчання високоосвічених фахівців з різноманітних кваліфікацій. Вже у 1959 році було створено два нових підрозділи „Агрономія” та „Механізація аграрного господарства”.

Підрозділ «Агрономія» було створене з 1959 по 1973 рік. За цей період дипломи агрономів одержало 745 студентів.

З 1959 року і до нинішнього дня в закладі діє підрозділ «Механізація аграрного господарства». За цей період випущено 8108 дипломованих механіків для сільської сфери.

Високоосвічена праця педколективу, співробітників технікуму надала популярності учбовому закладу на Буковині, прилеглих територіях Хмельницької та Тернопільської областей, Молдови.

Наприкінці 1970 року споруджено нове приміщення, яке стає головним, у 1971 році здано у використання лабораторний корпус.

Заклад кожного разу діє над збільшенням чисельності та напрямків формування спеціалістів для села.

У 1973 році здійснюється навчання фахівців-бухгалтерів на підрозділі „Бухгалтерський облік”, яке переміщено з Рідківського технікуму Чернівецької області. З 1973 по 2007 роки випущено 2688 фахівців.

1995 рік - технікум розпочинає навчання спеціалістів за кваліфікацією „Технолог організатор аграрного виробництва”. З 1995 по 1999 рік вивчено 26 фахівців.

1993 рік - заклад здійснює формування спеціалістів за кваліфікацією „Комерційна робота в аграрних організаціях”. З 1993 по 1996 рік вивчено 88 фахівців.

2001 рік - технікум здійснює навчання спеціалістів за кваліфікацією „Правознавство”. З 2001 по 2010 рік диплом отримали 156 фахівців.

Перелік напрямів навчання (кваліфікацій) спеціалістів (окремо на основі 9 і 11 класів) у Хотинському технікумі:

- Бухгалтерський облік - на основі 9 і 11 класів;

- Використання та ремонт машин і устаткування агропромислового виробництва - на основі 9 і 11 класів;

- Виготовлення і переробка продукції рослинництва – на основі 9 і 11 класів;

- Правознавство – на основі 11 класів.

Хотинський-технікум-Подільського-державного-аграрно-технічного-університету

Навчальний процес у Хотинському технікумі Подільського державного аграрно-технічного університету

Основою формування спеціалістів усіх напрямків, як майстрів своєї діяльності, є практичні та лабораторні заняття, учбові, виробничі практики. Головним місцем здійснення учбової практики є освітньо-виробнича майстерня, де облаштовано слюсарний, ковальський, зварювальний та металообробний цехи.

Заклад має 20 га землі, де студенти-механіки мають змогу наочно познайомитися з операціями по догляду за аграрними культурами, практично оволодіти технологію здійснення механізованих робіт з обробітку ґрунту, формування його під посів.

Студенти підрозділу „Бухгалтерський облік” підвищують свої теоретичні уміння в учбовій бухгалтерії, яка облаштована комп’ютерною технікою. У закладі функціонують два комп’ютерні кабінети, у яких студенти мають змогу оволодіти комп’ютерну грамотність.

Конкурс кожного року нараховує 2,2 – 2,5 чоловік на місце.

Разом з турботою про матеріальну структуру навчання, збільшення кваліфікацій та контингенту, відбувається діяльність по забезпеченню потрібних побутових умов, як для студентів так і співробітників закладу.

Хотинський-технікум-Подільського-державного-аграрно-технічного-університету, ХТ-ПДАТУ

В 1971 році передано у використання перший гуртожиток на 350 чоловік.

У 1985 році передано у використання другий гуртожиток на 260 чоловік.

За минулі роки Хотинський технікум багато разів визнавався призером в конкурсі-огляді на утворення належних побутових умов проживання в гуртожитках та огляді на найкращу організацію харчування студентів, які відбувалися поміж аграрних вищих учбових закладів І – ІV рангів кваліфікації.

В 1983 році для співробітників закладу збудовано 25-ти квартирний будинок.

На даний час до можливостей студентів 4 учбові приміщення, учбово-виробнича майстерня, гуртожиток, 2 спортивних зали, 2 спортивні майданчики, їдальня, два студентських кафетерії, плавальний басейн, бібліотека, актовий зал.

Розпорядженням Міністерства аграрної політики України № 88 від 28 лютого 2006 року „Про утворення окремих функціональних відділень ПДАТУ у Тернопільській, Чернівецькій та Івано-Франківській областях” Хотинський технікум перейменований у окреме функціональне відділення Подільського державного аграрно-технічного університету з окремими правами юридичної особи.

У 2008 році гуртожиток №1, (споруджений у 1971 році), який перебував в аварійному стані, переоблаштовано в житловий будинок для співробітників закладу.

Бажаючі не місцеві студенти цілком забезпечені житлом у гуртожитку № 2.

Технікум сертифіковано до 2014 року. Сертифікат Міністерства освіти і науки України, номер АВ № 498603 від 16.11.2009 року.

 

Отже, Хотинський технікум ПДАТУ – це сучасний модерний заклад, який з кожним роком все більше та більше розвивається, формуючи здібних фахівців.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!