Роздрукувати сторінку

Чернівецький коледж Львівського національного аграрного університету, ЧК ЛНАУ

« Назад

Історія заснування ЧК ЛНАУ

Чернівецький коледж ЛНАУ утворений розпорядженням Раднаркому УРСР та ЦК КП(б)У “Про формування інженерно-технічних кадрів аграрного та колгоспного будівництва в УРСР” № 1557 від 26 вересня 1945 р. Головним його завданням було і є формування висококваліфікованих кадрів для аграрного будівництва та будівельної галузі. За 64 роки своєї роботи педколектив закладу вивчив понад 15 тис. високоосвічених будівельників, механіків, монтажників промислового устаткування. На початку своєї роботи структура закладу складалася тільки з 4-х кімнат, де відбувалися уроки зі студентами. Перший набір був проведений у лютому 1946, в чисельності 41 чол., а перший випуск техніків-будівельників у 1949. Майбутнє навчання кадрів відбувалось за двома кваліфікаціями: “Аграрне будівництво” та “Архітектура”.

 Чернівецький-коледж-Львівського-національного-аграрного-університету, ЧК-ЛНАУ

У 1957 утворений заочний підрозділ, на який проводився набір однієї групи техніків-будівельників, а в 1959 створена кваліфікація “Створення будівельних деталей та залізобетонних конструкцій”. У 1960 було споруджене головне учбове приміщення і з його введенням в дію створено кваліфікації “Використання та ремонт будівельних машин і механізмів” на стаціонарі та “Бухгалтерський облік в будівництві” – на заочному підрозділі.

У 1967 створено кваліфікацію “Планування в будівництві і промисловості”, а в 1968 на стаціонарі “Бухгалтерський облік в будівництві”.

У 1982 зупинене навчання кадрів із кваліфікацій “Бухгалтерський облік в будівництві”, “Планування в будівництві та промисловості” і згідно з завданням Міністерства створено кваліфікацію “Монтаж промислового обладнання” для зернопереробної галузі.

В 2010 році створено кваліфікацію "Спорядження будівель і структур та будівельний дизайн".

На сьогоднішній день, відповідно до постанови Міністерства сільськогосподарської політики України від 06.12.2005 № 678 перейменований в окреме функціональне відділення Чернівецький будівельний технікум ЛДАУ, відповідно до розпорядження Міністерства сільськогосподарської політики України від 8 червня 2007 №403 реорганізований у Чернівецький коледж ЛНАУ.

Матеріально-технічна структура Чернівецького коледжу Львівського національного аграрного університету

Свою учбово-матеріальну структуру заклад збільшував кожного разу за допомогою зацікавлених міністерств і персональними зусиллями. Проголошення 24 серпня 1991 України вільною країною, перехід до ринкових відносин, становлення багатоукладної економіки, в першу чергу в агропромисловій сфері та формування різноманітних форм господарювання потребують певного кадрового забезпечення і вагомих змін у навчанні робітників для праці в таких умовах, перебудови освіти, виведення її на рівень міжнародних положень. Виходячи з цього сьогодні Чернівецький коледж ЛНАУ, що розташований в м. Чернівці по вул. О.Доброго, 4, має в 4 учбових приміщеннях 46 учбових класів і аудиторій, спортивний та 2 тренажерних зали, бібліотеку з читальним залом і книжковим фондом понад 48 тис. екземплярів.

Для студентів, що не мають житла, коледж надає гуртожиток на 300 чоловік.

Спеціальності Чернівецького коледжу

Відповідно до необхідностей регіону, структури державного замовлення, замовлень юридичних і фізичних осіб заклад проводить формування молодших фахівців з основною вищою освітою за такими кваліфікаціями і напрямками:

Назва сфери знань: “Будівництво та архітектура”;

Кваліфікація: “Будівництво та використання будівель і споруд”;

Кваліфікація:  “Створення будівельних деталей і конструкцій”;

Кваліфкація: "Спорядження будівель і споруд та будівельний дизайн";

Назва сфери знань: “Машинобудування та матеріалообробка”;

Кваліфікація: ”Використання та ремонт підйомно-транспортних,будівельних і дорожніх машин і устаткування”.

Навчання висококваліфікованих кадрів відбувається за стаціонарною і заочною формами навчання. Прийом на навчання в заклад відбувається із числа студентів загальноосвітніх шкіл, професійних учбово-виховних закладів, виробників, що мають неповну і повну середню освіту.

Формування чисельності студентів до Чернівецького коледжу ЛНАУ базується на сертифікованому обсязі формування і державному замовленні, а також на договорах з організаціями та закладами і відбувається відповідно до планів прийому, які окреслюються Міністерством аграрної політики України. Сертифікований обсяг прийому за минулі роки нараховує 200 студентів на денному підрозділі та 80 студентів на заочному підрозділі.

Встановлено зв’язок з усіма школами міста, педагоги закладу беруть участь у здійсненні шкільних заходів: предметних конкурсів, тижнів технічної майстерності.

В свою чергу старшокласники запрошуються на захоплюючі заходи, що відбуваються в закладі: конкурси на знання найкращого за спеціальністю, тижнів циклових комісій, днів відчинених дверей.

Керівник Чернівецького коледжу ЛНАУ Зінзюк В. П., 1952 р. н., освіта вища. Діє в Чернівецькому коледжі ЛНАУ на посаді в. о. керівника закладу з 03.10.2006, а з 26.08.2008р. призначений на місці директора коледжу. Спеціаліст першої кваліфікації.

Враховуючи той факт, що спорудження нових об’єктів зменшено, формується малі організації з виготовлення будівельної кераміки, значні об’єми будівництва і ремонту доріг, в учбових планах всіх кваліфікацій створені курси предметів, які дають можливість збільшити можливості застосування спеціалістів-випускників закладу в експлуатації, ремонті та реконструкції будівель, в ремонтно-будівельних закладах з будівництва, ремонту та експлуатації доріг. В склад закладу включене учбово-виробниче відділення з майстернями, тренажерами, 3-ма одиницями автотракторної будівельної техніки.

Виховна робота у Чернівецькому коледжу ЛНАУ

Виховання у студентів художньо – естетичних умінь, смаків відбувається методом здійснення вечорів дозвілля, фестивалів, театралізованих конкурсів: до дня Збройних сил відбувається спортивно - конкурсна програма “Козацькі забави”. Завжди святково і з ласкою здійснюється свято Першого дзвоника. Кожного року в жовтні проводиться Посвята в студенти. 19 листопада учбовий заклад відзначає Світовий день студента. Здійснюються конкурсні шоу “Міс коледжу”, та “Студент року”. Студенти учбового закладу приймають участь у міських фестивалях “Студентська красуня” та “Студент року” і здобувають перемогу у рейтингах, приймають участь у Загальноукраїнському конкурсі Софіївські зорі, приймають участь у міському конкурсі „Чисті роси”. Утворений ансамбль під іменем „Буковинські візерунки”.

В ЧК ЛНАУ утворено спортивний підрозділ, в який включено 5 спортивних гуртків, в яких трудяться 94 студентів. Збірні команди закладу кожного року приймають участь в обласних спортивних турнірах поміж учнівської та студентської молоді, які здійснює комітет з фізичної культури та спорту МОН України. В загальнокомандному заліку Чернівецький коледж завжди посідає призові місця.

В учбових майстернях закладу здійснюються: слюсарна, верстатна та ковальсько-зварювальна практики.

Чернівецький-коледж-Львівського-національного-аграрного-університету

Основним напрямком роботи Чернівецького коледжу Львівського національного аграрного університету є:

- формування спеціалістів освітньо – спеціалізованого рангу молодший фахівець відповідно до державного замовлення та договірних зобов’язань для сільськогосподарського сектора економіки України;

- культурно - навчальна, методична, видавнича діяльності;

- фінансово – господарська діяльність, виробничо – комерційна робота;

- створення і здійснення у тісному поєднанні з учбовим процесом раціоналізаторської та пошукової діяльності;

- надання платних послуг згідно з законодавством.

Студенти кваліфікацій “Спорудження та використання будівель і споруд”, “Створення деталей і залізобетонних конструкцій” відповідно до договору мають змогу отримувати освіту за зменшеною тривалістю  у Львівському національному аграрному університеті.

Отже, Чернівецький коледж ЛНАУ – це сучасний заклад, який має давню історію, але все ж продовжує займати гідні позиції на ринку освіти України.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!