Роздрукувати сторінку

Новоселицький медичний коледж Буковинського державного медичного університету, НМК БДМУ

« Назад

Історія заснування Новоселицького медичного коледжу

Новоселицький медичний коледж БДМУ здійснив своє становлення і формування спеціалістів як Новоселицьке медичне училище з 1955 року. Будівля закладу була створена з 4 учбових кімнат, 3 кабінетів. В 1969 році було споруджене приміщення під гуртожиток, який невдовзі був переоблаштований під учбові класи та аудиторії.

Новоселицький-медичний-коледж-Буковинського-державного-медичного-університету, НМК-БДМУ

Першим керівником учбового закладу була Костенко Н. Ф., а з 1975 по 1992 р. заклад діяв під управлінням Топорчан Ф. Ф.

Розпорядження КабМіну України № 46-р від 02 березня 2005 Буковинську державну медичну академію перейменовано в Буковинський державний медичний університет, а НМК Буковинської державної медичної академії реорганізовано в НМК БДМУ.

В 2005 році учбовий заклад відсвяткував свій 50-річний ювілей.

Матеріально-технічна структура НМК

У закладі існує аудиторний фонд, класи, аудиторії, які відповідають потребам учбових планів кваліфікацій, формують освітній процес на увесь час навчання. Вивчення гуманітарних, соціально-економічних та природничо-наукових предметів відбувається у 15 класах і аудиторіях закладу; предметів професійного та практичного формування - у 16 класах доклінічної практики та у 10 учбових кабінетах лікувально-профілактичних установ м. Новоселиця. Учбові класи і аудиторії, кабінети для занять облаштовані та оснащенні потрібним медичним інструментарієм, модерними фантомами для відпрацювання практичних умінь, професійною та учбово-методичною літературою для педагогів та студентів. Для здійснення науково-практичних конференцій, семінарів застосовуються: методичний клас, актова зала, бібліотека закладу з читальним залом на 30 чоловік, малий та великий зали Новоселицького районного Будинку культури та конференц-зал Новоселицької центральної районної лікарні на 100 чоловік.

У НМК для інформаційного забезпечення студентів утворено та високоефективно застосовуються 2 комп’ютерних кабінети з локальною мережею, сіткою Іntеrnet, електронною поштою та персональним сайтом.

У закладі на балансі створена множильна апаратура (3 апарати марки «Canon» та 1 марки «Xerox»), відеоапаратура, графопроектори, мультимедійні проекційні системи та інші ТЗН.

В закладі діють спортивний зал 12 х 24 м,спортивна територія, гуртожиток на 70 чоловік, їдальня на 70 посадкових чоловік, студентський буфет. В спортивно-оздоровчому таборі БДМУ на березі р. Дністер в с.Репужинці Заставнівського р-ну Чернівецької обл. є персональна житлова будівля.

Спеціальності Новоселицького медичного коледжу Буковинського державного медичного університету:

- «Лікувальна діяльність», форма навчання – очна, на основі загальної середньої освіти (9 класів), тривалість навчання – 4 роки.

- «Сестринська діяльність», форма навчання – очна, на основі загальної середньої освіти (9 класів), тривалість навчання – 4 роки

- «Акушерська діяльність», форма навчання – очна, на основі повної загальної середньої освіти (11 класів), тривалість навчання – 2 роки 5 місяців.

Формування молодших фахівців у Новоселицькому медичному коледжі відбувається на базі повної загальної середньої освіти та на базі загальної середньої освіти.

Учбово-виховний процес у НМК БДМУ створює 57 високоосвічених педагогів.

Головними напрямками роботи Новоселицького медичного коледжу є поліпшення учбово-методичного та матеріально-технічного оснащення освітнього процесу, направленого на збільшення професійної спеціалізації фельдшерів, акушерок та медсестер з проблем управлінської, адміністративно-господарської та медичної діяльності на ФАП, структурах швидкої допомоги, медичних пунктах організацій, спеціалізованих підрозділах терапевтичного, хірургічного, педіатричного, акушерсько-гінекологічного напрямку, а також у структурі сімейної медицини, персональна орієнтація освіти, впровадження навчальних інновацій, інформаційних технологій, постійне збільшення якості освіти, поновлення її змісту та форм проведення учбово-виховного процесу, становлення національних та загальнолюдських якостей, розповсюдження здорового способу життя.

Ціллю і завданням науково-викладацького колективу є формування високоосвічених медичних спеціалістів середнього рангу до практичної роботи у лікувально-профілактичних установах структури охорони здоров’я м. Новоселиця, Чернівецької області та України.

Новоселицький-медичний-коледж-Буковинського-державного-медичного-університету

Волонтерський рух НМК

У Новоселицькому медичному коледжі  здобувають освіту і діють люди, які сумістили свою подальшу долю з медициною, а відтак готові пожертвувати всі свої уміння і зусилля на допомогу людям.

Саме на допомогу одиноким непрацюючим жителям, інвалідам, ветеранам війни та праці створено і багато років функціонує загін «Милосердя», активно підтримуючи контакти з місцевою владою та соціальними робітниками Новоселицького регіону. Волонтери загону відвідують одиноких людей похилого віку на дому, проводять прості медичні маніпуляції (міряють артеріальний тиск, ставлять компреси, гірчичники, ін'єкції виконують, годують і доглядають за важкохворими), проводять потрубні покупки, говорять з ними, надають допомогу у прибиранні будинків і дворів, приймають участь у підготовці до зими.

Студенти закладу часто навідують дітей сиріт - мешканців дитячого будинку с. Мольниця Герцаївського регіону та пацієнтів психоневрологічної лікарні с. Магала, надають допомогу одягом, іграшками та їжею.

До Дня людини старшого віку, Дня ветерана, Дня інваліда, Дня Перемоги, Різдвяних і Великодніх свят молодь закладу здійснює благодійні акції, рейди, урочисті концерти, фестивалі, благодійні обіди.

У цій діяльності Новоселицький коледж знаходить  всесторонню підтримку з боку мера м. Новоселиця. Керівник закладу І. С. Єфтемий не стоїть осторонь і відгукується на будь-які звернення самотніх людей старшого віку, пенсіонерів, дітей інвалідів, ветеранів закладу, часто персонально здійснює  їх прохання. Адже він постійно зауважує, що бути милосердним - це важлива ціль кожної людини і особливо медичного співробітника. Ілля Сергійович за свою благодійну роботу був удостоєний відзнакою Святителя Луки.

Студенти закладу здійснили діяльність лекторію з розповсюдження здорового способу життя та медичних знань. Міцно підготувавшись і застосовуючи відеоматеріали та фільми, вони виступають з лекціями, бесідами в учбових закладах району за темами боротьби з наркоманією, пияцтвом, курінням, СНІДом, профілактики інфекційних та венеричних хвороб. Головне місце в цій діяльності займає пояснювальна діяльність серед населення району щодо потрібності імунізації та щеплень.

Отже, Новоселицький медичний коледж завжди чекає на талановитих, креативних студентів, серед яких можеш бути і Ти!

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!