Роздрукувати сторінку

Чернівецький транспортний коледж, ЧТК

« Назад

Чернівецький транспортний коледж - вищий учбовий заклад I рівня акредитації.

 Чернівецький-транспортний-коледж ЧТК

Історія заснування Чернівецького транспортного коледжу

Чернівецький транспортний коледж створений в січні 1945 року на основі постанови Народного Комісаріату шляхів сполучення СРСР за №807/ЦЗ від 6 грудня 1944 року та за розпорядженням керівництва Кишинівської залізниці за №1/Н від 6 січня 1945 року. Чернівецький технікум залізничного транспорту був першим закладом, з утворених на Буковині, де до того періоду транспортного учбового закладу будь-якого рангу взагалі не було створено.

В 1945 році на час створення в закладі було сформовано два підрозділи: колійного і паровозного господарств. Заняття в ЧТЗТ розпочались 2 березня 1945 року. На цей період в закладі діяло 14 педагогів, здобувало освіту 168 студентів.

З 1945 року заклад був у підданстві Кишинівської залізниці, а в 1954 році перемістився у підданство Львівської залізниці.

В 1953 році замість паровозного підрозділу створено підрозділ промислового і цивільного спорудження.

В 1969 році сформовано заочний підрозділ з навчання техніків-колійників і техніків-будівельників.

В 1964 році на очному і заочному підрозділах створено кваліфікацію "Вагонне господарство”.

В 1971 році сформовано підрозділ "Ізотермічний рухомий склад і холодильне господарство”.

В 1982 році було закрито підрозділ промислового і цивільного будівництва.

В 1988 році здійснилось об’єднання підрозділів ізотермічного рухомого складу і вагонного господарства і утворено підрозділ вагонного господарства.

В 1991 році підрозділ колійного господарства перейменовано у відділення колійного господарства та виробничого будівництва.

В 1997 році на основі постанови КабМіну України від 29.05.97 року за №526 ЧТЗТ перейменований в Чернівецьке відділення Львівського технікуму залізничного транспорту.

З 1998 року в учбовому закладі була здійснена діяльність по збільшенню матеріально-технічної структури філії для створення двох нових кваліфікацій автомобільного спрямування, а саме: облаштовано 7 учбових класів для двох нових кваліфікацій, 5 аудиторій і утворено методично-учбову структуру для практичної освіти молодших фахівців.

В 2003 році згідно з розпорядженням Міністерства транспорту України № 35 від 17 січня 2003 року і указу Державного керівництва залізничного транспорту України № 44-Ц від 24 лютого 2003 року Чернівецький підрозділ Львівського технікуму перейменовано в Чернівецький технікум залізничного транспорту, який є спадкоємцем філії.

В 2008 році згідно з постановою Міністерства транспорту та зв’язку України № 1001 від 08 серпня 2008 року ЧТЗТ перейменований в державний вищий учбовий заклад "Чернівецький транспортний коледж”, який є спадкоємцем технікуму.

За період свого становлення в закладі було сформовано приблизно 17 тис. спеціалістів для транспортної сфери.

З включенням України в СОТ і виходом на світову арену з її утвердженням, як транспортної країни постали нові завдання у збільшенні потреб до поліпшення якості формування фахівців до міжнародних положень.

Багато студентів учбового закладу вносять свій гідний вклад в становлення транспортної структури України.

Студенти ЧТК діють в Міністерстві транспорту та зв’язку України, Укрзалізниці, управліннях і підрозділах залізниць, на підприємствах, в депо, а також установах і закладах транспорту, навчають у вищих учбових закладах ІІІ-IV рангу, технікумах, технічних школах.

Чернівецький-транспортний-коледж, ЧТК

Спеціальності ЧТК

В закладі здійснюється навчання молодших фахівців на очному і заочному підрозділах за кваліфікаціями:

- здійснення перевезень і керівництва на автотранспорті;

- технічне обслуговування і ремонт вагонів;

- обслуговування і ремонт залізничних структур та об’єктів колійного господарства;

- обслуговування та ремонт автомобілів і двигунів.

В закладі діють курси збільшення спеціалізації для співробітників середнього рангу залізничного і автомобільного транспорту, відбуваються курси по формуванню абітурієнтів для вступу в учбовий заклад. Заклад здійснює формування із робочих кваліфікацій, а саме:

1. Cлюсар з ремонту рухомого складу.

2. Провідник пасажирського вагона.

3. Поїзний електромеханік.

4. Монтер колії.

5. Черговий по переїзду.

6. Оглядач вагонів.

7. Оглядач-ремонтник вагонів.

8. Слюсар з ремонту автомобілів.

ЧТК

Педагогічний колектив Чернівецького транспортного коледжу

На сьогоднішній період в учбовому закладі діють 83 педагогічних співробітника з них:

- 2 канд. наук;

- 8 педагогів-методистів;

- 12 педагогів вищої кваліфікації;

- 14 педагогів І кваліфікації;

- 14 педагогів ІІ кваліфікації;

- 33 фахівців (педагогів);

- 5 педагогів здобувають освіту в аспірантурі.

Матеріально-технічна структура ЧТК

В учбовому закладі розташовані 57 класів і аудиторій в 3 учбових приміщеннях. Є актова зала, спортивний зал, тир, спортивна територія, 5 майстерень, 4 учбових полігона, майданчик для здійснення навчання по керуванню автомобілів. На території закладу розташовані 3 гуртожитки для проживання студентів.

Студенти учбового закладу приймають участь у спортивних конкурсах, як в регіоні так і в Україні і кожного разу здобувають переможні місця.

При класах діють секції технічної майстерності та художньої творчості де приймають участь приблизно 300 студентів.

Після завершення Чернівецького коледжу студенти віднаходять роботу на керівних місцях середньої ланки на організації «Львівської залізниці», а також установах автомобільного транспорту м. Чернівці та Чернівецького регіону.

Чернівецький-транспортний-коледж

Отже, ЧТК – це сучасний заклад, який завжди радо вітає колишніх учнів шкіл у своїх лавах.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!