Роздрукувати сторінку

Чернігівський юридичний коледж Державної пенітенціарної служби України, ЧЮК ДПСУ

« Назад

Чернігівський юридичний коледж державної пенітенціарної служби України, ЧЮК ДПСУ пропонує своїм студентам отримати якісну освіту для роботи на юридичних підприємствах області.

Чернігівський юридичний коледж Державної пенітенціарної служби України, ЧЮК ДПСУ

ЧЮК розташований за адресою: м. Чернігів, вул. Горького, 34.

Чернігівський юридичний коледж державної пенітенціарної служби України є базовим навчальним закладом пенітенціарної служби України. Тут готують фахівців для кримінально-виконавчої служби кваліфікація молодший спеціаліст та бакалавр на денній та заочній основі.

Заклад почав свою історію з 15 вересня 1978 року тоді була створена школа удосконалення начальницького складу міліції. За час роботи школи було пройдено курси майже 16 тис чоловік.

Після проголошення України незалежної держави школу перевели в статус Чернігівського училища внутрішніх справ. В 1999 році було розділено дві служби внутрішніх справ і пенітенціарну службу. З цього року заклад почав підпорядковуватися Державному департаменту України з питань виконання покарань.

В 2002 році заклад здобув статус «коледж».

За період існування закладу було випущено близько 3 тис чоловік.

На даний момент Чернігівський юридичний коледж Державної пенітенціарної служби України підвищує свою матеріальну і педагогічну базу для покращення умов та навчання студентів. За недавні часи було устатковані комп’ютерні класи, конференційний зал; реконструйовані звичайні та спеціальні бібліотеки, два спортивні та тренажерні зали, стрілецький тир та інші приміщення.

В коледжі існує 6 дисциплін:

- Гуманітарна та соціально економічна;

- Кримінально-правова;

- Педагогіки та психології;

- Загально-юридична;

- Спільна дисципліна;

- Спеціальна та фізична підготовка.

ЧЮК ДПСУ

Весь навчально-педагогічний процес об’єднує 47 викладачів,25 з них мають наукові ступені та звання.

Навчання повністю перевелось на Болонську систему. За основу викладання покладаються інтерактивні комплекси, які передбачають систему залікових кредитів, модульний тестовий контроль знань тощо. Кредитно-модульна система орієнтована на формування навичок самоосвіти та зміщення пріоритетів на бік навчання.

Курсанти мають можливість користуватися двома комп’ютерними класами. На сервері коледжу розміщена велика бібліотека яка налічує більше 4 тис електронних посібників різних профілів навчання.

В програму підготовки курсантів виділено велику частину на теоретичні знання основ виконання покарань. В програму введено такі дисципліни як: «Міжнародна пенологія», «теорія пенітенціарії», «теорія пробації», «соціальна педагогіка», «Соціальна психологія».

Велика частина навчання проводиться практично в установах виконання покарань, що допомагає набути вміння та здобути практичні навики.

Щороку в закладі зростає кількість співробітників які здобувають науковий ступінь кандидатів наук.

За останні роки персонал Чернігівського юридичного коледжу брав активну участь в міжнародних проектах.

З лекціями перед курсантами коледжу виступають експерти з пенітенціарних питань ООН, Ради Європи, Європейської Комісії в Україні.

Велику частину займають і розваги для курсантів. В коледжі створений вокально-інструментальний ансамбль, хор української пісні, гуртки самодіяльності, групи КВК. Курсанти мають змогу виступати не лише в своєму закладі, а й в театрах та будинках культури. Також учні мають змогу брати учать в змаганнях міжнародного рівня.

В закладі поглиблено навчаються фізичній культурі. Курсанти мають змогу навчатися у майстрів спорту - учасниками та переможцями чемпіонами світу. Курсанти не одноразово приймали участь в змаганнях по рукопашному бою і не одноразово ставали переможцями.

В  коледжі є секції не тільки рукопашного бою, а й боротьби самбо, вільної боротьби, футболу, волейболу. Все це допомагає удосконалювати свої фізичні можливості.

В Чернігівському юридичному коледжі є гарна традиція складати присягу на вірність Українського народу на пам’ятному місці в Чернігові, на Пагорбі Слави. Захід починається з вшанування полеглих героїв. Присяга є урочистою подією. Присутні батьки курсантів, викладачі. Архієпископ проводить ритуал благословення.

Основне навантаження по роботі зі студентами в безпосередньому контакті несуть куратори навчальних груп, які призначаються наказом директора з числа викладачів технікуму.

Згідно нормативних документів розроблені - Положення про куратора і посадова інструкція куратора, визначено розмір оплати його праці, розроблений єдиний пакет документів куратора, в який входять наступні документи: план роботи на навчальний рік, соціальна карта групи, список іногородніх студентів групи, акт обстеження житлово - побутових умов.

Куратори постійно присутні на всіх громадських заходах, як в технікумі, так і за його межами, проводять батьківські збори та позапланові зустрічі з батьками студентів, у складі комісії відвідують місця проживання іногородніх студентів. Завідуючі відділеннями щомісяця заслуховують інформацію кураторів про проведену роботу.

З метою культивування загальноприйнятих норм і принципів поведінки в технікумі використовуються всі можливості - зовнішній вигляд будівель, стан навчальних аудиторій; оформлення інформаційно-довідкового матеріалу для студентів, зміст заходів; доброзичливе ставлення до студентів педагогів, їх зовнішній вигляд, мова, форма проведення бесід і т. д.

Заступником директора з виховної роботи та співробітниками виховної структури розроблені концепція виховної роботи в технікумі, посадова інструкція куратора навчальної групи, рекомендації з проведення годин куратора, батьківських зборів, старостату, відвідування місць проживання іногородніх студентів.

У Чернігівському юридичному коледжі Державної пенітенціарної служби України, ЧЮК стали традиційними такі масові заходи як:

- День знань;

- Урочисте посвячення в студенти;

- Новорічний бал;

- свята, присвячені студентству, такі як «Тетянин день», «День Святого Валентина», «Студентські заморочки», «Карнавал студентів» та ін.

- «Служити Батьківщині готові!», Присвячений Дню захисників Вітчизни;

- «Пам'яті полеглих - будьте гідні!», Присвячений Дню Перемоги радянського народу у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 рр.;

- акції проти куріння і наркотиків - «День без диму» і «незалежний»;

- гуморина «Сміятися, право, не гріх»;

- фестиваль КВН;

- урочисте вручення дипломів та ін.

Студенти беруть активну участь у районних, міських заходах пізнавального та культурно-масового характеру, урочистих подіях за участю молоді.

На уроках студенти пізнають життя, істину, людини. Виховання в процесі навчальної діяльності ведеться за всіма шістьма напрямками. При цьому існують міжпредметні зв'язки, що дозволяють поглиблювати знання студентів, закріплювати їх навички та вміння, звички поведінки. Наприклад, про екологію студент говорить на таких уроках як: екологія, суспільствознавство та ін. Формування фахівця, людину відповідальну за свою справу, прагнучого творчо ставитися до вирішення професійних завдань починаючи на першому курсі, при вивченні дисциплін гуманітарного та соціально-економічного циклу (суспільствознавство, література, мова, історія) і триває при вивченні спец. дисциплін з кожної спеціальності.

Духовно-моральне виховання насамперед відбувається на уроках гуманітарного та соціально-економічного циклу, але також і при вивченні спец. дисциплін, тому викладачі прищеплюють студентам почуття: обов'язку, відповідальності за доручену справу, гордості за свою спеціальність.

Естетичне виховання здійснюється передусім при вивченні дисциплін гуманітарного циклу: література, мова, історія при вивченні історії, суспільствознавства, іноземної мови, і на всіх навчальних заняттях спец. дисциплін.

Виховання законослухняного громадянина відбувається під час всього навчального процесу в коледжі.

Чернігівський юридичний коледж Державної пенітенціарної служби України, ЧЮК ДПСУ

Отже, Чернігівський юридичний коледж державної пенітенціарної служби України, ЧЮК ДПСУ – сучасний заклад освіти для підготовки кваліфікованих спеціалістів.

З повагою ІЦ “KURSOVIKS”!