Роздрукувати сторінку

Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, НДУ ім. М. Гоголя

« Назад

Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, НДУ пропонує своїм студентам отримати якісну технологічну освіту для роботи на підприємствах області.

Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя НДУ ім. М. Гоголя

Початок історії закладу розпочався в 1805 році. Був заснованій братами Безбородьками і називався Гімназія вищих наук. В даний час на території нового корпусу розташований бюст засновника. За час існування, в Ніжинський вищій школі, було підготовлено понад 60 тисяч фахівців - педагогів, юристів, інженерів. За час існування, заклад змінював напрямки підготовки фізико-математичний ліцей (1832-1840), юридичний ліцей (1840-1875), історико-філологічний інститут (1875-1919), інститут народної освіти (1919-1933), педагогічний інститут (1933-1998), педагогічний університет (1998-2004), класичний університет (з 2004 року).

В даному закладі отримало освіту багато талановитих людей. Наприклад: Є. Гребінка, Л. Глібов, Ю. Збанацький, Є. Гуцало та ін. але головною постаттю в Ніжинському державному університеті був Микола Васильович Гоголь, в честь якого був і названий університет в 1939році.

Хоча на території самого закладу немає постаті Гоголя, але в самому старому корпусі є його бюсти і навіть залишився клас в якому він навчався.

На даний момент в Ніжинському державному університеті працює 7 факультетів:

- філологічний;

- історико-юридичний;

- психологічний та соціальної роботи;

- природничо-географічний;

- іноземних мов;

- фізико-математичний;

- культури і мистецтв.

Функціонує 28 кафедр, працює 297 викладачів, серед яких 29 докторів, професорів та 183 кандидатів наук, доцентів. Сьогодні в університеті навчається більше 3 тисяч студентів, магістрантів та аспірантів.

Ніжинський державний університет розташований за адресою м. Ніжин, вулиця Кропив'янського, 2.

Ректор університету, доктор політичних наук, професор Бойко О. Д.

Учбовий заклад має IV ступінь акредитації. Підготовка спеціалістів здійснюється за освітньо-кваліфікаційними рівнями: бакалавр, спеціаліст, магістр.

Університет тісно співпрацює з іншими країнами такими як: США, Великобританії, Німеччини, Польщі, Грузії, Греції, Росії, Білорусії та ін.

В закладі є велика бібліотека, заснована в 1820 p., яка нині нараховує понад 1 млн. книг і періодичних видань. Понад  ста тисяч книг є рідкісні видання XVI—XIX ст. Саме вони і стали основою для створення Музею рідкісної книги. Зокрема 2 в самій будівлі університету, одна на території і ще одна в центрі міста Ніжин.

Також університет забезпечує студентів 3 гуртожитками. В НДУ ім. М. Гоголя також є 3 музеї: музей історії Ніжинської вищої школи, музей імені Миколи Гоголя, картинна галерея; музеї природничого циклу: зоологічний музей, ботанічний музей, геологічний музей; музей Рідкісної книги; кімната-музей "Вони захищали Вітчизну". Університет має велику територію, новий корпус розташований на річці Остер.

Мешканці міста та студенти полюбляють прогулюватись по мальовничим алеям так як територія НДУ засаджена великою кількістю дерев та кущів, має багато лавочок на яких можна просто відпочити від рутини.

Ходить легенда, що старий корпус розташований на величезному дубі і його коріння не дадуть змоги зрушити заклад з місця. Старий корпус має 3 поверхи і 12 білосніжних колон, зверху будівля має величезний балкон і великі вікна по всьому корпусу.

Студенти мають можливість розвиватися поза програмою, а й в творчих галузях: літературна студія, хореографічні колективи, вокальні ансамблі, ансамбль народного співу «Калинонька», студентський театр, камерний хор "Світич", оркестр народних інструментів всі вони займають призові місця в всеукраїнських змаганнях, також команди КВК, суто університетські «Містер та Міс університет» і багато чого іншого.

В Ніжинському державному університеті існує психологічна служба. Студенти мають можливість завітати на тренінг або приватну консультацію, також можливо спілкуватися по телефону. Для студентів і викладачів консультації проводяться безкоштовно.

Роки, проведені в університеті, - це час становлення особистості, самореалізації, час досягнень, відкриттів і можливостей.

Роботу зі створення комфортних умов для спортивного розвитку студентів, аспірантів і магістрантів НДУ здійснює Спортивний клуб НДУ.

До функцій Спортивного клубу належить організація всієї спортивної роботи вузу, включаючи проведення спортивно-масових заходів, змагань, спартакіад, функціонування клубів, секцій і збірних команд університету, управління спортивною інфраструктурою вузу.

Цілі Спортивного клубу - сприяння розвитку студентського спорту та фізичної культури серед учнів, підвищення рівня організації спортивних заходів за участю учнів, популяризація цінностей здорового способу життя, залучення учнів до систематичних занять фізичною культурою і спортом, розвиток та популяризація молодіжного спорту.

Завдання Спортивного клубу Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя:

- Залучення учнів в систематичні заняття спортом, формування у них мотивації і стійкого інтересу до зміцнення здоров'я;

- Сприяння організації спортивно-масової роботи з учнями, що мають відхилення у стані здоров'я.

Велику увагу Спортивний клуб приділяє розвитку студентського самоврядування в галузі спорту. З 2010 року у вузі активно працює добровільне студентське об'єднання «Студентський спортивний союз».

Ансамбль скрипалів Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя. У складі ансамблю близько двадцяти п'яти осіб: викладачі, аспіранти, студенти, випускники, школярі, які закінчили музичні школи. Репертуар ансамблю дуже великий і різноманітний. Він включає в себе музичні мініатюри від Баха до рок-музики і постійно розширюється. Аранжування музичних творів виконує в основному художній керівник ансамблю В.В. Максимов. Кілька аранжувань зроблено учасником ансамблю В. Є. Мякішево. У репертуарі є також твори, складені В. Максимовим і композитором К. Лакина спеціально для ансамблю.

Незважаючи на те, що учасники ансамблю не є професійними музикантами, колектив добивається високо виконавського рівня. І як результат - любов слухачів, створення своєї «слухацької аудиторії», численні відгуки в пресі, на радіо, телебаченні.

Театр мініатюр "Естус" був організований восени 1997р. Акторами театру мініатюр "Естус" є студенти майже всіх факультетів, а також студенти інших ВНЗ міста. У своїй творчій діяльності театр мініатюр "Естус" велику увагу приділяє роботі з молоддю. Він часто виступає перед студентами міста, учнями технікумів і училищ. За час свого існування театр дав більше 400 виступів, на його концертах побувало більше 50000 глядачів. Театр виступав майже у всіх палацах культури, клубах і майданчиках міста. Вже з перших років свого існування колектив театру прагне вийти за рамки концертної діяльності, виступаючи на різних конкурсах і фестивалях. У своїх спектаклях театр мініатюр "Естус" використовує матеріали власного твору, а також дбайливо зберігає і пропагує твори сучасних письменників-сатириків.

В рамках проекту TEMPUS TACIS T-JEP 10027-95 «Розвиток управління Науковою бібліотекою». 1995-1998 рр., - була розпочата комп'ютеризація бібліотечних процесів.

В даний час головний результат інформатизації - створення інтегрованого бібліотечного комплексу, де взаємопов'язано працює 9 підсистем автоматизованої бібліотечної інформаційної системи, і перетворення бібліотеки в інформаційний центр. Програмно-апаратної основою роботи стала багатофункціональна автоматизована бібліотечна інформаційна система VTLS (США), локальна обчислювальна мережа на 300 підключень, серверне обладнання, корпоративна мережа TSUNet.

Наукова бібліотека Ніжинського державного університету імені Миколи Гоголя сертифікована на відповідність вимогам європейського стандарту BS EN ISO 9001: 2008 в галузі інформаційно-бібліотечного забезпечення науково-освітньої діяльності (2006, 2009, 2016), впровадила і розвиває систему менеджменту якості.

Професійний пріоритет колективу бібліотеки - забезпечити доступність науково-освітніх ресурсів, пропонувати сучасні інформаційні послуги, необхідні Університету дослідницького типу.

Свою місію Наукова бібліотека бачить у підтримці навчання і досліджень в Ніжинському державному університеті шляхом створення необхідних умов для доступу до інформації та сучасних послуг, навчання використанню науково-освітніх інформаційних ресурсів та розвитку потенціалу, відповідного Університету дослідницького типу.

НДУ ім. М. Гоголя

Отже, Ніжинський державний університет імені Миколи Гоголя, НДУ - сучасний навчальний заклад Чернігівської області для підготовки кваліфікованих кадрів.

З повагою ІЦ “KURSOVIKS”!