Роздрукувати сторінку

Ніжинське училище культури і мистецтв імені Марії Заньковецької, НУКіМ ім. М. Заньковецької

« Назад

Ніжинське училище культури і мистецтв імені Марії Заньковецької, НУКіМ ім. М. Заньковецької пропонує своїм студентам отримати якісну освіту в напрямку культури та мистецтв для роботи в творчих гуртках та підприємствах області.

Ніжинське училище культури і мистецтв імені Марії Заньковецької, НУКіМ ім. М. Заньковецької

Адреса навчального закладу: вул. Овдіївська, 49, м. Ніжин, Чернігівська обл., 16600.

Спеціальності Ніжинського училища культури і мистецтв імені Марії Заньковецької, НУКіМ ім. М. Заньковецької:

- Народне інструментальне мистецтво (народні інструменти; духові інструменти);

- Народне пісенне мистецтво (академічний хор);

- Бібліотечна справа. Фахівець з бібліотечної справи;

- Народна хореографія;

- Декоративно-прикладне мистецтво.

Освітній процес НУКіМ ім. М. Заньковецької здійснюється в двох будівлях загальною площею 2 110 кв. метрів. Основна будівля площею 1 828,8 кв. метра. Інша (площею 281,2 кв. метра) - знаходиться в безоплатному користуванні.

Навчально-лабораторні приміщення складають 1210 кв. метрів. З урахуванням організації освітнього процесу в 2 зміни, на кожного студента припадає близько 13 кв. метрів загальної площі, що відповідає діючим нормативам.

У Ніжинському училищі культури і мистецтв ім. М. Заньковецької маються:

- 34 навчальних класи, в тому числі 9 групових та 25 індивідуальних;

- концертний зал «Кришталевий» на 150 посадочних місць;

- малий концертний зал (репетиційний) на 60 посадочних місць;

- бібліотека;

- фонотека;

- студія звукозапису;

- комп'ютерний клас;

- кабінет настроювання й ремонту музичних інструментів;

- методичний кабінет;

- архів;

- склад;

- буфет.

Предмети музично-теоретичного і загальноосвітнього циклів (аудиторії 314, 316, 317, 318, 322, 323) забезпечені наступним обладнанням: аудіоапаратурою в кількості 5 музичних центрів, 4 магнітофонів, 7 магнітол для SD і MP3-дисків, 6 програвачів вінілових платівок; відеоапаратурою в кількості 5 відеомагнітофонів, 7 DVD-програвачів; аудіокасетами в кількості 150 штук, відеокасетами в кількості 154 штук, компакт-дисками в кількості 650 штук, DVD-дисками - 276 штук, вініловими платівками - 3700 штук, і презентаційним обладнанням (аудиторії 314 і 317).

НУКіМ ім. М. Заньковецької

Заняття з фізичної культури проводяться у спортивному залі.

Доступ студентів до інформаційних систем та інформаційно-комунікативним мереж здійснюється через Комп'ютерний клас, який оснащений 9 комп'ютерами. Комп'ютери забезпечені звуковими картами, стабілізаторами напруги, навушниками, MIDI-клавіатурами і спеціальним програмним устаткуванням для роботи зі звуком (все обладнання закуплено в кінці 2011 року).

У Ніжинському училищі культури і мистецтв імені Марії Заньковецької, НУКіМ ім. М. Заньковецької з 2006 року функціонує Центр збереження і відтворення класичної музики, заснований на нових інформаційних технологіях. Його основні завдання полягають у редагуванні, оцифрування вінілових дисків, аудіо та відеокасет за допомогою сучасних програмно-апаратних засобів. На даний момент здійснений переклад значної частини фонду фонотеки на компакт-диски.

Серед використовуваних у навчальному процесі програмних продуктів 6 різновидів навчального виду (у тому числі «Аудіопосібник з музичної літератури для навчальних закладів»), 2 різновиди моделює виду (програма для роботи зі звуком та музичними творами «Sibelius.V.7»; програма для роботи зі звуковим матеріалом «Sound Forge.V.10»).

В якості мультимедійних навчальних систем, розроблених викладачами, активно задіюються на аудиторних і самостійних заняттях студентів 295 дисків з добірками фрагментів з художніх та документальних фільмів про композиторів; телепередач про музичному мистецтві і композиторів; опер, балетів, оперет, мюзиклів, зразками світової художньої (образотворчої) культури, а також навчальним матеріалом (майстер-класами, зустрічами з композиторами, виступами на конкурсах, семінарах, фестивалях, конференціях, державної атестації).

Серед інших програмних продуктів необхідно виділити контрольні роботи (аудіо-збірки і аудіо-вікторини) з російської музичної літератури та з зарубіжної музичної літератури, підготовлені групою викладачів музично-теоретичних дисциплін НУКіМ ім. М. Заньковецької.

Специфіка освітнього процесу музичного навчального закладу не передбачає великої кількості технічних засобів навчання. Серед таких можна назвати ТСО, використовувані в студії звукозапису (акустична система для відома та мастерингу, пульт і підсилювач), і в комп'ютерному класі, орієнтованому на підготовку фахівця-музиканта (MIDI-клавіатури (5 штук), навушники (10 штук), мікрофони (7 штук), аудіоколонки підвищеної чутливості (9 штук)), а так само проводяться заняття з іноземної мови.

У Ніжинському коледжі культури і мистецтв ім. М. Заньковецької створений відео-архів з допомогою наявних 2 відеокамер (проводилися і постійно проводяться зйомки концертів, відкритих уроків, конкурсів та фестивалів, майстер-класів, записи передач про викладачів та студентів Коледжу), який становить цінну частину фонду фонотеки; ведеться складання фото-архіву, для чого використовується набутий в 2012 році сучасний фотоапарат.

У 2012 році НУКіМ ім. М. Заньковецької придбав мінітіпографіі, яка дозволяє самостійно виготовляти і друкувати методичні роботи викладачів, а також афіші, програми, буклети та флаєри для концертно-просвітницької діяльності Коледжу та виконавської (виробничої) практики студентів.

У коледжі створені умови для харчування студентів в буфеті, де пропонуються напої, салати, гарячі страви у разовій упаковці.

Ніжинське училище культури і мистецтв імені Марії Заньковецької, НУКіМ ім. М. Заньковецької

Отже, Ніжинське училище культури і мистецтв імені Марії Заньковецької, НУКіМ ім. М. Заньковецької – сучасний освітній мистецький заклад Чернігівської області.

З повагою ІЦ “KURSOVIKS”!