Роздрукувати сторінку

Остерський коледж будівництва та дизайну, ОКБД

« Назад

Остерський коледж будівництва та дизайну, ОКБД пропонує своїм студентам якісну освіту в області будівництва та дизайну для підготовки кваліфікованих спеціалістів.

Остерський коледж будівництва та дизайну ОКБД

1945 року почав існувати даний заклад який мав назву Технікум сільськогосподарського будівництва. В перший рік існування було прийнято 1200 студентів. В 1946 року відбулись перші вступні екзамени. Перший випуск 1949 року становив 57 осіб.

За наказом Міністерства вищої освіти заклад був перейменований в технікум сільськогосподарського будівництва в Чернігівський області.

З вересня 1955 року технікум називався «Остерський будівельний технікум», а з травня 2010 року заклад носить назву «Остерський коледж будівництва та дизайну».

З 2000 року по сьогодення директором коледжу є Самодєлов В.А. народився 17 червня 1958 року. Закінчив Остерський будівельний технікум, навчався в Полтавському інженерно-будівельному інституті.

Остерський коледж будівництва та дизайну знаходиться за адресою: Чернігівська обл.., м. Остер, вул.. 8 Березня,7-А.

Спочатку приміщення технікуму розташовувалось в шкільній будівлі, через 3 роки технікуму було передано приміщення колишньої тюрми (корпус№1) і був зруйнований другий корпус технікуму який знаходився біля райвиконкому.

В першому корпусі знаходилась адміністрація, бухгалтерія і 5 кімнат обладнані під кабінети. В підвалах знаходилися майстерні для слюсарних робіт, також був зал для креслення і спортзал.

Значна кількість студентів жила на квартирах, частина викладачів та студентів жила в двоповерховій будівлі там же згодом була розміщена їдальня.

Остерський коледж будівництва та дизайну готує фахівців за спеціальністю:

- Будівництва та експлуатація будівель та споруд;

- Будівництво газових та водо-каналізаційних мереж і споруд;

- Технічна експертиза будівель та споруд,операції з нерухомістю;

- Опорядження будівель та споруд і будівельний дизайн.

Матеріально-навчальна база складається з трьох навчальних корпусів, 2 гуртожитків, їдальні, бібліотеки, спортивного залу, актового залу, лабораторій, комп’ютерних класів та виробничих майстерень. Все це є неодмінним чинником для гарної професійної підготовки студентів.

Завжди шанувалась професія будівника як раніше так і на даний час. Остерський коледж будівництва та дизайну підготовлює гарних фахівців які мають можливість працювати як в рідному місці так і в районних, обласних центрах, також мають попит на всьому Українському ринку праці.

Завдяки гарному персоналу та директору коледжу студенти мають не тільки гарні знання, практичні вміння, а й займаються спортом та беруть участь в гуртках самодіяльності.

В коледжі існують гуртки хорового співу, гуртки танцювальні та спортивні. За допомогою викладачів учні здобували призові місця по футболу, волейболу, велоспорту. В 2011 році команда коледжу стала переможцем з гирьового спорту, настільного тенісу, з вільної боротьби. Викладачі також беруть активну участь в житті коледжу та приймають участь в спартакіадах.

Не малу частину життя коледжу займає студентське самоврядування яке займається питаннями навчання, відвідування занять, питання соціально-побутових умов в гуртожитках та багато інших питань які стосуються життя закладу.

Коледж пишається кожним своїм випускником. Вони працюють у різних галузях господарства. Багато з них мають урядові нагороди, стали вченими, працюють керівниками.

В Остерському коледжі будівництва та дизайну працює практичний психолог. Найбільшу увагу приділяє вивченню проблем, розв’язання яких є найактуальнішим для коледжу:

- психодіагностичний напрям (діагностика психічного стану студентів на кожному етапі навчання);

- консультативний напрям (проведення бесід з студентами які звернулись за допомогою. Будування взаємовідносин між студентами та викладачами, подолання психологічних проблем);

- психокорекційний напрям (корекція стосунків з батьками, відносин з колективом, робота з студентами які схильні до девіантної поведінки, подолання агресивних проявів серед студентської молоді);

- психопрофілактичний напрям (проводяться соціально-педагогічні тренінги, групові дискусії):

- психопрофілактичний напрям (запобігання розвитку девіантної поведінки, попередження невротичних та психотичних проявів, допомога в поліпшенні соціально-психологічного клімату в колективі).

Також проводяться тренінги, профілактичні бесіди для викладачів.

На 1 квітня 2012 року фонд бібліотеки Остерського коледжу будівництва та дизайну становив 8492 екз., в т. ч. і на нетрадиційних носіях (дисках, відео- і аудіокасетах). Крім того у фонді бібліотеки є близько 50 назв періодичних видань. 40% літератури придбано в останні 10 років.

Також Остерський коледж будівництва та дизайну розпоряджається актовим залом на 260 місць, бібліотекою та читальним залом, фонд яких постійно оновлюється, площею 232 м2, спортивним залом загальною площею 272 м2, тренажерними залами 160,8 м2, відкритої спортивним майданчиком, геодезичним полігоном, упорядкованим гуртожитком на 184 чол. У коледжі є обладнаний медичний пункт, їдальня загальною площею 266,1 м2, кабінет психолога. У коледжі є гуртожиток для студентів. У ньому розташований кабінет самопідготовки, тренажерний зал, безкоштовний бездротовий інтернет. На поточний момент вільних місць у гуртожитку немає.

Для коледжу стало традицією проведення конференцій на екологічну тему («Забруднення навколишнього середовища», «Раціональне природокористування», «Проблема переробки відходів в міських екосистемах», «Проблеми утилізації будівельного сміття») як вдалою форми реалізації умов для оптимізації проектно-дослідницької діяльності студентів.

Дана форма роботи дає можливість активізувати творчий потенціал особистості, сприяє комплексному формуванню екологічної свідомості та екологічної компетентності в структурі еколого-освітнього процесу.

Велику роль в екологічній освіті грає предметне моделювання різних явищ природи, а також природних об'єктів. Даний матеріал використовується при проведенні уроків з дисципліни «Екологічні основи природокористування», позакласних заходів.

Найбільш творчу та ініціативну частина студентів залучають такі форми позаурочної діяльності, як створення навчальних фільмів, ділові та рольові ігри, екологічні КВН-и, участь в освітніх форумах, «майстер-класах» за спеціальністю.

ОКБД

Отже, Остерський коледж будівництва та дизайну, ОКБД – сучасний заклад освіти для підготовки кваліфікованих фахівців.

З повагою ІЦ “KURSOVIKS”!