Роздрукувати сторінку

Чернігівський базовий медичний коледж, ЧБМК

« Назад

Чернігівський базовий медичний коледж пропонує своїм студентам отримати якісну медичну освіту для роботи на підприємствах області.

Чернігівський базовий медичний коледж ЧБМК

1868 року розпочав роботу заклад з фельдшерської школи. Учнями школи були виключно чоловіки. Це був закритий заклад в якому проходило все життя, була створена спеціальна форма на зразок реального училища, забезпечували їжею, кімнатами, меблями.

Дореволюційною школою було підготовлено близько 800 фельдшерів.

Викладачі були як штатними так і ні. Було написано багато книжок, працювали над розробкою лекційних матеріалів.

За часи громадської війни школа була під загрозою викладання чи навіть знищення, але завдяки вчителям і директору школи було продовжено навчання.

З 1920 року школа мала назву «Чернігівська школа лікпомів». В 1922 року школу було об’єднано акушерську школу, школу сестер жалібниць та лікпомів і тоді заклад почав називатися «Чернігівські медкурси, медична профшкола».

З 1929 року школа була передана Міністерству культури та і була перейменована в медичний технікум.

В 30 х роках було дуже важко пережити голодомор, репресії, але керівництво закладу намагалось перебороти все і в технікумі працювали гуртки, спортивні секції, соцзмагання між групами.

На базі фельдшерсько-акушерської школи в 1936 році було відкрито зуболікарську школу, яка до війни випустила 200 зубних лікарів.

В 1942 році школа поновилася на окупаційній території і в 43 році був випуск спеціалістів. Велика кількість випускників знаходилась на фронті ,в партизанських загонах. Сотні випускників були нагороджені державними нагородами.

В вересні 1943 року було визволено Чернігів від фашистських загарбників і почалась відбудова приміщення, так як вцілів лише одноповерховий корпус. Після відбудови прийшлось по-новому створювати всю матеріально-технічну базу. Згодом відновили роботу викладачі які почали віддаватись з новою силою. Вихованці школи проходили практику в районних лікарнях і сільських амбулаторіях. Почали відновлюватися гуртки, спортивні секції.

При школі було підсобне господарство в розмірі 7 га землі.

З 1949-1950року школа здобула статус середнього спеціального медичного закладу з чотирьох річним терміном навчання.

у 1960-80 роках почали проводитись літературні вечори, почав працювати драматичний гурток, активно почало розвиватись виховні та спортивні заходи.

Керівництво наполягало на розширені території закладу, так як школа працювала в 2 зміни і вечірнє навчання проводилося в орендованих приміщеннях. Уже в кінці 80 років було виділене приміщення і дало змогу перевести всіх учнів на денну форму навчання, що покращило роботу викладачів.

Чернігівську фельдшерську школу закінчило більше 18 тис. осіб. велика частина випускників стали лікарями, захистили дисертації, отримали вчені звання кандидатів та докторів наук.

Багато з випускників повернулися до закладу і навчають вже з новими силами, є такі котрі стали керівниками медичних закладів, деякі працювали чи працюють в підрозділах Міністерства охорони здоров’я.

ЧБМК

На даний момент коледж працює з новими силами і має ліцензію на підготовку в таких спеціальностях:

- Сестринська справа;

- Лікувальна справа;

- Акушерська справа;

- Стоматологія ортопедична.

Коледж має I ступінь акредитації.

Директор навчального закладу: Самойленко М.М. викладач вищої категорії, викладач-методист, лікар стоматолог-ортопед вищої категорії, почесний професор Української медичної академії, відмінник освіти України.

Адреса Чернігівського медичного коледжу: м. Чернігів, вул. Пятницька,42.

Чернігівський медичний коледж має 4 навчальних корпуси, 16 аудиторій, 7 лабораторій, 37 кабінетів, велика кількість розташована в лікувально-профілактичних закладах. Бібліотека коледжу нараховує більше 56 тис посібників. Також існує гуртожиток, буфет, спортивний та тренажерний зал.

З кожним роком покращується не тільки якість навчання, а і покращуються умови самих кабінетів, лабораторій і інших учбових приміщень.

Навчально-виховний процес нараховує 93 викладачів, 74 штатних і з них 30 викладачів вищої категорії, 11 викладачів-методистів, 3 кандидати наук.

Кожного року педагоги можуть підняти свою категорію на щабель вище, за рахунок атестації працівників.

Метою атестації є стимулювання цілеспрямованого безперервного підвищення рівня професійної компетентності педагогічних працівників, росту їх професійної майстерності, розвитку творчої ініціативи, підвищення престижу й авторитету, забезпечення ефективності навчально-виховного процесу.

В коледжі студенти мають змогу розвиватися різнобічно за рахунок гуртків художньої самодіяльності, КВК. В закладі проводяться щорічні посвяти в студенти де всі охочі можуть показати свої можливості в тій чи іншій галузі.

Чернігівський базовий медичний коледж, ЧБМК

Отже, Чернігівський базовий медичний коледж, ЧБМК – сучасний заклад медичної освіти для підготовки кваліфікованих кадрів.

З повагою ІЦ “KURSOVIKS”!