Роздрукувати сторінку
Главная \ Всі ВНЗ України та їх рейтинг \ ЗВО (ВНЗ) Чернігівської області. Рейтинг ЗВО (ВНЗ) Чернігівської області \ ЗВО (ВНЗ) Чернігівської області та їх рейтинг \ 1. Чернігівський національний педагогічний університет імені Тараса Григоровича Шевченка, ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка

Чернігівський національний педагогічний університет імені Тараса Григоровича Шевченка, ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка

« Назад

Університет був заснований в 1700 році по зразку Киево-Могилянської академії. Його заснували Л. Баранович, И. Максимович, А. Стаховский, И. Галятовський. Через 86 років заклад набув статусу семінарій якій продовжив займатися підготовкою викладачів.

Чернігівський національний педагогічний університет імені Тараса Григоровича Шевченка ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка

В 1916 році Чернігівський національний педагогічний університет імені Тараса Григоровича Шевченка змінивши напрямок своєї діяльності, з підготовки вчителів перекваліфікувався в Учительський інститут. Який почав працювати як заклад вище середнього типу з словесно-історичним, фізико-математичним і географічним відділеннями.

В 1919 р. був перший випуск і в той же рік був представлений як педагогічний з чотирьох річним навчанням.

Також заклад був представлений як: інститут народної освіти в 1920 р; інститут соціальної освіти – 1930 р; педагогічний в 1933 р; учительський в 1935 р; об'єднаний учительський і педагогічний – 1939 р.

Багато випускників 20 ст. стали відомими письменниками, державними діячами, зокрема докторами філологічних наук, професорами, докторами історичних наук, докторами філологічних наук, докторами філософських наук, заступник міністра освіти УРСР та багато іншого.

В 1954 р Чернігівський національний педагогічний університет імені Тараса Григоровича Шевченка був реорганізований в педагогічний інститут.

28 березня 1961 р. Чернігівському педагогічному інституту було присвоєно ім’я Тараса Григоровича Шевченка. Ця подія стала важливою як для викладачів так і для студентів. В честь цієї події було відкрито музей-кімнату Т. Г. Шевченка.

 

Також в закладі 19 травня 1966 р. відбулося відкриття музею історії Чернігівського педагогічного інституту.

13 березня 1998 педагогічному інституту було надано статус: державний педагогічний університет ім. Т. Г. Шевченко. 8 січня 2010 державному університету було надано статус: національний педагогічний університет ім. Т.Г. Шевченко.

На даний момент Чернігівський національний педагогічний університет імені Т. Г. Шевченка – є вищим навчальним закладом IV рівня акредитації.

Ректор – Носко Микола Олексійович, доктор педагогічних наук, професор, член-кореспондент Національної академії педагогічних наук України, відмінник освіти України.

Університет знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. Гетьмана Полуботка, 53.

ВУЗ має три учбових і один спортивний корпуси, 20 комп’ютерних класів, бібліотека, редакційно - видавницький центр, 3 гуртожитки, спортивний корпус, студентській санаторій - профілакторій. Універcитет має наукові видання по 5 спеціальностям.

Чернігівський педагогічній університет ім. Т. Г. Шевченка підготовлює бакалаврів, спеціалістів та магістрів як в денній формі навчання так і в заочній.

Кількість студентів перебільшує 7000 осіб.

Навчання у Чернігівському національному педагогічному університеті забезпечують 40 кафедр, більша половина  професорсько-викладацького складу є доктори наук і професори, кандидати наук та доценти.

Чернігівський національний педагогічний університет імені Тараса Григоровича Шевченка, УНПУ має 8 факультетів:

1.фізико-математичний;

2.індустріально-педагогічний;

3.історичний;

4. фізичного виховання;

5.початкового навчання;

6.хіміко-біологічний;

7.психолого-педагогічний;

8.філологічний.

Щорічно взимку в ЧНПУ відбувається день відкритих дверей, де всі охочі можуть прийти і побачити чим живе заклад, отримати інформаційні брошури. Студенти готують тематичні стенди для абітурієнтів щоб ті могли мати уявлення чим займається той чи інший факультет також є можливість завітати до кабінетів інформатики, хімії, фізики та ін.

Попри великої заклопотаності на навчанні, учні мають можливість та бажання приймати участь в різних студентських заходах: велоквест де приймали участь всі бажаючі студенти, міжнародний день танцю, КВК, в університеті відзначають найкращих студентів та багато чого іншого.

Студенти Чернігівського педагогічного університету постійно беруть участь у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з природничих, технічних і гуманітарних наук, а також у Всеукраїнській студентській олімпіаді.

ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка

В закладі отримали велику фізичну підготовку багато спортсменів які вибороли медалі та дипломи на найпрестижніших змаганнях світу. Університет є одним з найкращих центрів спортивної підготовки в Чернігівсько-Сіверського регіоні і всій Україні. За останні 5 років в ЧНПУ було підготовлено близько 30 майстрів спорту, серед них є майстри спорту міжнародного класу і заслужені майстри спорту. Неодноразово студенти та випускники університету включались до складу Олімпійської збірної.

Також в закладі існує астрономічний науково-дослідний центр складається з наукової та дослідницького центру. Дослідження проводять викладачі, співробітники та студенти фізико-математичного факультету. Наукова діяльність охоплює декілька напрямів астрофізики високих енергій: активні галактики, космологічні гамма-спалахи, космічні промені надвисоких енергій, Гіпернові зорі, залишки Наднових зір, нейтринна астрофізика. Освітня частина роботи полягає в проведенні астрологічних семінарів, науково-популярних лекцій. Також є допомогою в підготовці та участі студентів в олімпіадах.

В університеті розроблений Чернігівський Вісник. Він публікує всі успіхи університету. Наукові дослідження, досягнення в природничих та технічних науках, в спортивних змаганнях та перемогах.

Також існує центр обдарованої дитини.

Чернігівський університет має профком студентів:

- Представляє і захищає твої права та інтереси при встановленні та нарахуванні стипендії,організовує навчальні та наукові процеси;

- Без згоди профспілки студентів не можуть відрахувати з університету та виселити з гуртожитку;

- Завдяки профспілці ти можеш на пільгових умовах відпочити в літні та зимові канікули;

- Профспілка допоможе тобі оформити всі види матеріальної допомоги.

А також багато чого іншого можна дізнатись та отримати завдяки профспілці.

Творчі колективи Чернігівського національного педагогічного університету імені Тараса Григоровича Шевченка:

1. Студентський клуб аеробіки "Діва заснований" в 2000р. Оленою Вікторівною Старковою та Наталією Миколаївною Матусевич. У 2003р. клуб став лауреатом обласного фестивалю "Студентська весна вузів". У репертуарі - номери спортивного характеру в стилізації різних танцювальних напрямків.

2. Спортивно-танцювальна група "Vesca". Колектив створений в лютому 2007р. з ініціативи тренера баскетбольної команди "Вчитель" Дмитра Самаріна (2006-2009 рр.) і директора студентського клубу Ольги Таганова. За шість років існування група підтримки побувала на різних майданчиках міста, краю, країни, Європи та світу. Виступала на таких заходах, як баскетбольні ігри, Дні міста і, звичайно ж, на чемпіонатах, звідки привезла безліч нагород. Постійний учасник студентських весен та інших заходів вузу. Основний напрямок діяльності колективу - Черлідінг: "Чир-данс" - танцювальна програма з помпонами, "Чир" - спортивно-танцювальна програма з елементами акробатики та піраміди з використанням засобів наочної агітації (помпони, плакати, банери, розтяжки, прапори і т. п.). Додатковий напрямок - естрадна і сучасна хореографія.

3.Студентська група ансамблю утворилася з випускників дитячого естрадно-спортивного ансамблю "Танц-клас". Своєрідність колективу - в гармонійному поєднанні елементів гімнастики, хореографії і танцю. Ансамбль добре знають не тільки в нашому місті, а й далеко за його межами. Колектив бере участь у всіх святкових заходах та конкурсах.

Спортивний клуб - структурний підрозділ вузу, що займається організацією спортивно-масової роботи серед студентів. У нашому вузі існують збірні команди з наступних видів спорту: баскетбол, волейбол, аеробіка, гандбол, легка атлетика, лижні гонки, міні-футбол, настільний теніс.

Метою діяльності спортивного клубу є створення сприятливих можливостей для задоволення різноманітних інтересів студентів та членів трудового колективу вузу в галузі фізичної культури і спорту.

Головними завданнями спортивного клубу є:

- формування всебічно розвиненої особистості студента засобами фізичної культури і спорту;

- пропаганда здорового способу життя;

- впровадження фізичної культури і спорту в режим праці та відпочинку студентів та співробітників вузу;

- організація роботи зі спортивного вдосконалення студентів, підготовки та направлення збірних команд вузу на обласні, всеросійські і міжнародні змагання;

- розвиток міжнародних зв'язків і співробітництва зі студентськими спортивними організаціями інших країн.

Чернігівський національний педагогічний університет імені Тараса Григоровича Шевченка, ЧНПУ ім. Т. Г. Шевченка

Отже, Чернігівський національний педагогічний університет імені Тараса Григоровича Шевченка, ЧНПУ – сучасний навчальний заклад Чернігівської області для підготовки кваліфікованих фахівців.

З повагою ІЦ “KURSOVIKS”!