Роздрукувати сторінку

Черкаський кооперативний економіко-правовий коледж, ЧКЕПК

« Назад

24.06.2015 08:40

Черкаський кооперативний економіко-правовий коледж— державний навчальний заклад з I рівнем акредитації.

Черкаський-кооперативний-економіко-правовий-коледж, ЧКЕПК

За всю історію, з коледжу випустилося близько40 тисяч випускників. На даний час в ньому працює 64 педагоги, які мають вчені звання, є кандидатами наук, а також викладачі вищої категорії та відмінники споживчого співробітництва.

Контакти Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу (ЧКЕПК)

Адреса: м. Черкаси, вул.Смілянська, 92.

Телефон: (0472) 63 87 67.

Електронна пошта: cherkelc@ukr.net.

Сайт: http://www.cherkelc.ucoz.ru.

Черкаський-кооперативний-економіко-правовий-коледж

Історія ЧКЕПК

Коледж розпочав свою діяльність в 1920, тоді він розташовувався ще в Умані.

Діяв під назвою Уманський кооперативний технікум, в якому навчалося 27 осіб. Незабаром відбуваються з’їзди учителів Уманського повіту, на якому було розроблено нові навчальні програми та методи роботи. В технікумі тоді запрацювали гуртки художньої самодіяльності.

В 1930-х роках відкривається велика кількість навчальних закладів: навчального мистецтва, будівельні технікуми та училища, професійні школи для робітників в інші. Вже наприкінці 50-х років 20 століття технікуму випустилося близько 150 осіб, так як суспільство потребувало висококваліфікованих працівниківв кооперативній сфері.

До Великої Вітчизняної війни налічувалося три відділи в технікумі:бухгалтерський, товарознавчий, плановий.

Вже в 1952 році відкривається заочне відділення. Внаслідок відкриття в 1954 році Черкаської обласної споживчої спілки і в районах Черкаської області зростає кількість членів споживчих спілок. При цьому утворюються нові товариства, які потребують досвідчених працівників в цій справі.

Із розвитком споживчої кооперації, технікум переноситься до центру в м. Черкаси.

Першим хто керував технікумом, був Борис Опанасович Кваша. Саме він зробив великий внесок для розвитку навчального процесу, а також забезпечив технікум належними працівниками.

В 1960 році починається будівництво навчального корпусу для училища, це було висотна та гарна будівля, яка налічувала в собі всі необхідні приміщення для навчання.

В 1986 році почали підготовку фахівців організаторів діловодства.

За все існування технікум стає процвітаючим та провідним навчальним кооперативним закладом Черкаської області.

Вже в 1991 році, к зв’язку із перебудовою країні, технікум було перейменовано в комерційний коледж. З 1996 року він почав своє існування під назвою Кооперативного економіко-правового коледж.

У 1991 році вже починають готувати майбутніх правознавців, адже ці спеціалісти є важливими в житті кожного і суспільству вони були потрібні.

Зараз коледжем керує Зажирко Микола Петрович, який є почесним професором, заслуженим працівником України, доктором філософії а кандидатом психологічних наук.

ЧКЕПК

Матеріально-технічна база Черкаського кооперативного економіко-правового коледжу

Коледж має потужну матеріально-технічну базу. До неї входять: навчальні кабінети та лабораторії, бібліотека, гуртожиток, спортивний та актова зала, спортивний майданчик, їдальня, діють різноманітні гуртки та секції за інтересам, комп’ютерні класи.

Комп’ютерні класи, оснащені необхідною технікою, всі іони мають вільний доступ до мережі Інтернет. Студенти мають можливість користуватися ними під час навчального процесу, ознайомлюватися із чинною нормативно-правовою базою, а також відвідувати сайти державних органів в лади для аналізу ї діяльності.

У коледжі широко розвинена база виховної роботи: працюють гуртки, спортивні секції, клуби за інтересами, народний ансамбль "Березіль". Студенти коледжу неодноразово ставали лауреатами та дипломантами різних всеукраїнських конкурсів.

Тому у нашому коледжі створено музей, в якому і відображена історія становлення і розвитку навчального закладу, яка своїм корінням сягає у початок ХХ століття.

Спеціальності ЧКЕПК

В коледжі проводиться набір на денному та заочному відділеннях за такими спеціальностями:

1. Бухгалтерський облік

Фахівець із бухгалтерського обліку є провідною особою в в будь-якій галузі, так як саме він проводить розрахунки коштів, нарахування заробітної плати, веде звітність установ щодо прибутків та витрат коштів.

Здобувши диплом молодшого спеціаліста, фахівець може займати такі посади: бухгалтер-ревізор, керівник в різноманітних підприємствах різної форми власності, і фінансових, економічних та банківських установах.

2. Фінанси і кредит

Спеціаліст із напрямку фінанси і кредити може обіймати такі посади: бухгалтер, ревізор, брокер, страховий агент, інспектор на підприємствах, у відділах державних адміністрацій, в податковій інспекції.

3. Правознавство

Правознавець – це юрист, який здійснює захист, охоронюваних прав та інтересів особи. Він є провідною фігурою в суспільстві, саме за допомогою нього здійснюється державне правління, існування нормативно-правових актів на основі яких будується будь-яка професійна діяльність.

Фахівець з галузі правознавства може займати широке коло посад: фахівець, який працює в органах МВС, очолює виконавчу владу, працівник РАГСу, займає посади в судових органах, а також працює юристом в різноманітних фірмах, установах.

4. Виробництво харчової продукції

Здобувши диплом молодшого спеціаліста технік-технолога, спеціаліст зможе працювати у системі ресторанного господарства усіх форм власності на посадах технолога, завідуючого виробництвом, начальника цеху, агента постачання, диспетчера випуску готової продукції, керівника підприємства малої потужності.

5. Товарознавство та комерційна діяльність

Отримавши диплом, спеціаліст здобуває кваліфікацію товарознавець-комерсант, він може займати посади на підприємствах різних форм власності які проводять зовнішньоекономічну діяльність: агент, брокер, товарознавець, завідувач відділення та інші.

6. Товарознавство та комерційна діяльність зі спеціалізації: товарознавство в митній справі

Молодший спеціаліст за кваліфікацією «Товарознавець-комерсант» може працювати в органах митної служби на посадах митного брокера, декларанта, інспектора-товарознавця, агента з передачі вантажів на прикордонній станції, а також у сфері торгівлі на підприємствах різних форм власності.

7. Ресторанне обслуговування

Фахівець може займати такі посади: кондитер, продавець, адміністратор ресторанного комплексу, кухар, офіціант,оператор комп’ютерного набору і зможе працювати в закладах ресторанного господарства різних форм власності на посадах адміністратора, менеджера, метрдотеля, господаря залу, агента. відділі заочно-дистанційного навчання, що діє на базі коледжу.

Черкаський-кооперативний-економіко-правовий-коледж ЧКЕПК

Отже, випускникам ЧКЕПК видається диплом молодшого спеціаліста державного зразка і вони можуть продовжувати навчання в навчальних закладах ІІІ-ІV рівнів акредитації за скороченим терміном навчання, філії яких функціонують на базі коледжу.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!