Роздрукувати сторінку

Уманський державний педагогічний університет імені Павла Тичини, УДПУ ім. П. Тичини

« Назад

Історичні сторінки існування Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, УДПУ ім. П. Тичини

Уманський-державний-педагогічний-університет-імені-Павла-Тичини, УДПУ-ім.-П.-Тичини

Сьогодні цей навчальний заклад можна сказати відповідає за подальше існування нашої країни, адже саме талановиті та обдаровані педагогічні працівники із високим рівнем професійних знань можуть змінити нашу країну на краще. Цей навчальний заклад користується неабиякою популярністю серед, бажаючих здобути професію педагогічного працівника. Така популярність навчального закладу завойовувалася роками, шляхом відданої праці усіх співробітників університету.

Вперше свою навчальну діяльність університет розпочав у далекому минулому, яке сягає 1930 років. У той час університет мав дещо іншу назву: Інститут соціального виховання. У цьому навчальному закладі функціонувало чотири факультети, навчений процес на яких продовжувався протягом трьох років. Тоді студентів у навчальному закладі було зовсім небагато приблизно 120 студентів, але вони отримали досить міцні та впевненні знання із майбутньої професійної діяльності.

Починаючи із 1933 року навчальний заклад носив уже іншу назву. У цей час він був Педагогічним інститутом, навчальний процес у якому тривав протягом чотирьох років. В 1941 року у нашу країну увірвалися німецькі загарбники, які нищили все на своєму шляху. У той важкий для усіх країн світу час багато навчальних закладів припиняли свою навчальну діяльність. Такі сталося із цим Педагогічним інститутом, який припинив свою роботу аж до 1944 року, коли місто Умань було звільнено від фашистів.

У 1998 році був реорганізований цей університет.

Контакти УДПУ ім. П. Тичини

Адреса: 20300, Україна, Черкаська область, місто Умань, вулиця Садова, 2.

Телефон: (04744) 3-45-82.

Е-mail: udpu@udpu.org.ua.

Уманський-державний-педагогічний-університет-імені-Павла-Тичини

Структура Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини, УДПУ ім. П. Тичини

- адміністрація;

- вчена рада;

- наглядова рада;

- інститути та факультети;

- відділи та центри;

- профком;

- бібліотека університету;

- бізнес-інкубатор;

- юридична клініка;

- підготовка офіцерів запасу.

Факультети та інститути університету:

- інститут економіки та бізнес-освіти;

- історичний факультет;

- природничо-географічний факультет;

- факультет іноземних мов;

- факультет дошкільної та колекційної освіти;

- факультет мистецтв;

- факультет початкової освіти;

- факультет професійної та технологічної освіти;

- факультет соціальної та психологічної освіти;

- факультет української філології;

- факультет фізики, математики та інформатики;

- факультет фізичного виховання.

Уманський-державний-педагогічний-університет-імені-Павла-Тичини УДПУ-ім.-П.-Тичини

Сьогодення Уманського державного педагогічного університету

На сьогодні педагогічних працівників у навчальному закладі налічується близько 448 осіб. Викладачі навчального закладу розуміють про свою відповідальну місію, адже саме вчителі у школах ,можна сказати, формують особистість кожної дитини, цим самим впливають на розвиток нашого суспільства.

Сьогодні навчальний заклад активно займається примноженням кадрового потенціалу та розширенням матеріальної та технічної бази навчального закладу. На базі навчального закладу функціонують бізнес-інкубатор, які займаються питаннями реалізації основних бізнес-проектів університету.

Із 2012 року в університеті мають право здобувати освіту іноземні громадяни., яким створені усі необхідні умови для ефективного навчання. В університеті функціонує 40 кафедр.

Сьогодні ректором навчального закладу э доктор педагогічних наук Безлюдний Олександр Іванович, який також є почесним членом Академії педагогічних та соціальних наук у місті Москва. На базі цього навчального закладу функціонує навчально-виробничий-науковий комплекс, який складається із Корсунь-Шевченківського педагогічного училища, Уманського гуманітарно-педагогічного коледжу, Уманської міської Гімназії ім.. І. Франка, Шевченківського спеціалізованого ліцею-інтернату і СПТУ № 36 міста Умань. Нещодавно на базі університету створили педагогічний ліцей, який здійснює підготовку майбутніх фахівців за такими напрямками підготовки:

- іноземна філологія;

- українська філологія;

- природничо-географічний напрям;

- технолого-педагогічний напрямок.

На честь 200-річчя великого поета та митця нашої країни Тараса Шевченка, керівництво нашої країни на базі університету створило у 2013 році Канівський гуманітарний інститут.

У навчальному закладі освітні знання та уміння здобувають 8000 студентів нашої крани за 13 галузями підготовки фахівців та за 32 спеціальностями. Складний процес підготовки висококваліфікованого фахівця здійснюють 40 навчальних кафедр, на яких свій професійний обов’язок здійснюють 573 викладачі. Із всього педагогічного колективу університету є 45 докторів наук, 28 професорів, 254 кандидатів наук та 169 педагогічних працівників – доцентів. Також у навчальному закладі працюють наукові школи, які знаходяться під чітким керівництвом відомих академіків та професорів.

Університет займається активною видавничою діяльністю. В університеті викладачі та інші наукові працівники видають 5 фахових видань, які призначені для кращого засвоєння навчального матеріалу студентами. Викладачі навчального закладу з особливою повагою відносяться до кожного студена. Викладачі навчального закладу особливим творчим підходом здійснюють свою професійну діяльність Сьогодні студенти навчального закладу є досить активними та талановитими індивідуальними особистостями, які здатні самостійно приймати вирішальні рішення. Студенти університету з особливим ентузіазмом беруть участь у науковій діяльності університету.

Матеріально-технічна база Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Процес формування високопрофесійного спеціаліста є достатньо довгим та кропітким. Для ефективного виконання навчальної діяльності повинні бути створені необхідні умови. Співробітники навчального закладу доклали дуже багато своїх зусиль, аби студенти здобували освітні знання та уміння у комфортних умовах.

В університеті функціонує 5 навчальних корпусів, у яких студенти отримують не тільки теоретичні знання, але й практичні уміння майбутньої професійної діяльності. Також в університеті є навчальні майстерні, у яки майбутні педагогічні працівники здобувають практичні уміння. Для студентів, які прибули здобувати освітні знання із інших міст України збудовані два гуртожитку, у яких створені усі необхідні умови для комфортного проживання. Атмосфера гуртожитку навчального закладу студентам нагадує домашню . Також навчальному закладу належить своя власна біологічна станція, на які майбутні біологи та хіміки проводять різноманітні досліди та дослідження. Університету належить своя власна бібліотека, яка володіє широким асортиментом літератури різних напрямків.

УДПУ-ім.-П.-Тичини

Педагогічний колектив Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини

Сьогодні навчальна діяльність здійснюється завдяки наполегливій праці педагогічних працівників. У своїй діяльності викладачі використовують різноманітні форми та методи ефективної організації навчального процесу. Викладачі університету з особливим бережним ставленням відносяться до кожного студента навчального закладу, адже студенти університету є індивідуальними та особливими людьми. Студенти університету обожнюють своїх викладачів, які сьогодні для них є наставниками.

Педагогічні працівники розуміють, що у процесі навчання вони ,можна сказати, заміняють студентам їхніх батьків, тому вони з особливою повагою відносяться до кожного студента. Досить велика кількість викладачів у минулому навчалися у цьому університеті.

Неабияка увага співробітників бібліотеки приділяється культурній та просвітницькій діяльності. Співробітники бібліотеки намагаються українську книгу більш популярною та потрібною студентам. Бібліотекарі навчального закладу здійснюючи просвітницьку діяльність, використовують новітні підходи в організації процесу впровадження культурологічного напрямку виховання студентської молоді.

Бібліотека УДПУ ім. П. Тичини

Співробітники бібліотеки університету самовіддано працюють, не покладаючи своїх сил, адже формування висококваліфікованого фахівця вимагає якісного забезпечення інформацією навчального процесу. Тому разом із викладацьким складом співробітники бібліотеки виконують навчальну функцію. Крім навчальної функції бібліотекарі здійснюють виховну роботу навчального закладу.

Співробітники бібліотеки досить часто влаштовують тематичні вечори, на яких студенти та викладачі можуть обговорювати різноманітні книги та влаштовувати диспути на різні теми. Студенти у захваті від таких заходів із превеликим задоволенням беруть у них участь. Такі заходи підвищують культурний рівень не тільки студентів, але й викладачів університету.

З повагою ІЦ "KURSOVIKS"!